Menu +

Bílé hvězdy míří po klání s Orly na led prostějovských Jestřábů

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia znovu opouští útroby svého stadionu a vyráží autobusem směr Prostějov, kde ji čeká další přípravné klání. Bílé hvězdy v minulém měření sil s Orly padly 1:4 a rády by porážku napravily dobrým výsledkem. Po úterním klání se v Třebíči dohodl na nové smlouvě Matyáš Svoboda, který zaujal v přípravě a v dresu Horácké Slavie tedy bude naskakovat i v mistrovských zápasech Bitva mezi Horáckou Slavií a jestřábí letkou startuje ve čtvrtek v 18:00 na prostějovském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

LHK Jestřábi Prostějov

Jestřábi zažili velmi náročné léto, jelikož velmi razantně změnili tvář svého klubu. Tým se velmi výrazně proměnil a vedení doufá v kvalitní výsledky nově složeného kádru.

Nejprve k útočným řadám. Jestřábům se podařilo dotáhnout příchod ztraceného syna v podobě Matouše Venkrbce, který zastával v Prostějově před lety i roli kapitána. I on by rád po loňské nepříliš povedené sezoně navázal na produktivní léta, kdy oblékal právě dres Jestřábů. Při skladbě týmu se podařilo získat i Romana Vlacha, jenž se rozhodl po třech letech opustit Vsetín a přijmout novou výzvu. Vedení přesvědčilo k podpisu i Davida Ostřížka, který v loňské sezoně naskakoval za extraligovou Kometu a Olomouc. K Jestřábům se také připojil Patrik Machač, Jan Maruna a Vilém Burian, jenž v minulé sezoně působil také v Třebíči.

Do obraných řad Prostějova se přidal Tomáš Valenta, který v loňské sezoně válčil za jihlavskou Duklu. Defenzivu vyztužil také Jakub Prchal a Martin Pěnčík.

Razantní změny se dotkly také brankářského postu, kde bude nově působit dvojice Jaroslav Pavelka společně s mladým Josefem Němečkem.

Jestřábi se svůj tým snaží vhodně doplnit dravým mládím, které získávají z extraligových klubů na hostování.

Jestřábí letka zvládla dva přípravné duely proti soupeřům z Polska, ale stejně jako Třebíč v posledním klání narazila. Jejím přemožitelem se stala Poruba.

Sestava Prostějova z minulého utkání: Němeček (Pavelka) – Malát, Staněk, Poledna, Pěnčík, Prchal, Benda – Jandus, Jáchym, Jansa, Novák, Vlach, Routa, Machač, Venkrbec, Slanina, Maruna, Hašek, Dudský.

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy za sebou mají tři přípravné duely. Zatímco na Kometě a v Českých Budějovicích se radovaly z vítězství, před domácími diváky se jim zápas se Znojmem vůbec nepovedl. Horácká Slavia svou první konfrontaci se soupeřem zvládla na výbornou, když si připsala výhru po základní hrací době, a dokonce uspěla i v domluvených nájezdech. V týmu se navíc skvěle ukázali hráči na zkoušku. O úvodní trefu se totiž postaral o místo bojující Matěj Tomajko, kterému na branku nahrával Petr Krejčí. Branku a asistenci si navíc připsala i nová posila, která v Třebíči podepsala smlouvu v podobě Vojtěcha Šilhavého ze Šumperka a pozadu nezůstal ani Miroslav Holec, který ukázal své zkušenosti a připravil na dvě gólové trefy. Třebíčské posily tedy začaly přípravu velmi dobře. Skvělý zápas má však za sebou také Radim Ferda s Pavlem Jekelem, kteří patří k třebíčským stálicím a výraznou měrou pomohli k týmové výhře.

Proti Motoru udržel třebíčský Jan Mičán čisté konto, a navíc se do statistik dvakrát zapsal Matyáš Svoboda, který díky skvělým výkonům podepsal v Horácké Slavii novou smlouvu.

V měření sil s Orly už však parta okolo kapitána Ladislava Bittnera, tak úspěšná nebyla. Třebíčský kapitán byl jediným úspěšným střelcem a pak už dávali branky jen hosté. O to větší motivaci by hráči měli mít před čtvrtým přípravným duelem na ledě Prostějova.

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (40. Mičán) – Poizl, Hunkes, Bořuta, Furch, Krejčí, Tureček, A. Svoboda – Krliš, Bittner, Psota, Dočekal, Šilhavý, Holec, Michalčuk, Michálek, Ferda, M. Svoboda, Dolníček, Novák, Bartes.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy na svém ledě přivítají nováčka soutěže, zlínské Berany

30.09.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká premiérové střetnutí s ligovým nováčkem Pardubicemi B

27.09.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou chtít v pondělí proti Šumperku udržet domácí neporazitelnost

25.09.2022
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC RT TORAX Poruba
SK Horácká Slavia Třebíč