Menu +

Bílé hvězdy míří zabojovat o druhé místo v tabulce na led jestřábí letky

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia vyráží k poslednímu utkání před koncem základní části na horký led Prostějova, který hraje o vše, ale zároveň má také svou budoucnost na svých hokejkách. V případě že boduje je totiž jeho postup do osmifinále Chance ligy zpečetěn. Bílé hvězdy se osmifinále vyhnou a zahrají si rovnou čtvrtfinále, to je jisté, ale stále ještě nevědí, ze které pozice půjdou do vyřazovacích bojů. Díky zaváhání Vsetína mají totiž bílé hvězdy šanci zaútočit na druhé místo v tabulce. Jejich posun v tabulce je však podmíněn prohrou hvězdami nabitého Vsetína. Samotná výhra tedy svěřencům Kamila Pokorného nemusí stačit. Hůř než třetí ale rozhodně neskončí. Samotné utkání mezi Třebíčí a Jestřáby startuje ve středu v 18:00 na zimním stadionu v Prostějově.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia má před sebou poslední zápas před čtvrtfinále, ve kterém si ještě může vylepšit svou výchozí pozici. Naopak pro nadcházejícího soupeře bílých hvězd už se jedná o takové malé play-off, jelikož pokud se Jestřábi nebudou chtít spoléhat na výsledky soupeřů, tak budou nutně potřebovat bodovat. Některé svěřence Kamila Pokorného trápí viróza, která se bohužel objevila v kabině. Zranění také nedovolí některým hráčům v posledním kole startovat. Podrobné informace podal již tradičně lodivod třebíčské střídačky Kamil Pokorný.

„Včera jsme si pojistili třetí místo. Máme možnost skončit ještě druzí, ale to už nemáme ve svých rukách. Vsetín by musel svůj zápas prohrát a my naopak v Prostějově vyhrát. Prostějov hraje o předkolo play-off a musí si dávat pozor na bodovou ztrátu. My počítáme s tím, že do zápasu dá úplně všechno.”

„Uvidíme, v jaké pojedeme sestavě, protože nám do kabiny skočila nějaká střevní viróza a včera nemohl nastoupit Václav Krliš a Martin Šťovíček. Viróza by měla být snad jedno nebo dvou denní, ale hráče to samozřejmě oslabí. Oběma hráčům se to stalo před zápasem se Sokolovem. Jednomu dopoledne a jednomu před zápasem. Hráči dostali volno a my uvidíme, jak na tom budou. Proto nechci být se sestavou konkrétnější. Určitě ještě necháme odpočinout Radima Ferdu, i když jeho zranění se zlepšuje každým dnem, ale nechceme v tomto zápase riskovat, aby nám chyběl na play – off. Pak bude mít navíc dalších deset dní na to, aby se dal do pořádku a mohli jsme ho použít do závěrečných klíčových bojů. ”

„Uvidíme, jak sestavu zítra poskládáme, ale určitě chceme hrát naši hru. To znamená, že chceme hrát kvalitně do defenzivy, což na Prostějov už v letošní sezoně dvakrát platilo. Určitě tam nejedeme s nějakými obavami a budeme chtít hrát náš kvalitní hokej ze zajištěné obrany. ”

„Umístění pokud budeme druzí nebo třetí, tak je to pro nás obrovský úspěch a kluci zasluhují obrovskou pochvalu za podané výkony. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (15+13), Michal Vodný (9+19)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (15+13)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (6+19), Michal Vodný (9+19)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 93,14 %, Jan Mičán 92,28 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Hunkes, Mlčák, M. Furch, L. Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Psota, L. Bittner, Havlát – Střondala, Vodný, Meluzín – Gajarský, Nedvídek, D. Sklenář – Lang, D. Michálek, M. Zabloudil.

LHK Jestřábi Prostějov

Jestřábí letka je před posledním kolem Chance ligy stále v nejistotě. Na dálku bude totiž soupeřit s Frýdkem-Místkem a Vrchlabím o pozice zaručující postup do osmifinále. Vrchlabí byl kontumován zápas s Havířovem kvůli nepovolenému startu jednoho z hráčů, čímž se situace Prostějovu alespoň trošku usnadnila. Stále však není nic jasného. Jisté je jen to, že Jestřábi mají svůj osud ve vlastních rukou. V případě vítězství totiž půjdou do play – off. Jejich polány by však mohla narušit prohra Frýdku-Místku v základní hrací době, jelikož by se před svěřence trenéra Aleše Tottera dostalo Vrchlabí a Frýdek-Místek by díky lepší vzájemné bilanci také postupoval. Každopádně pokud Jestřábi alespoň bodují, tak jim postup už nikdo vzít nemůže.

Jestřábí letka se může pochlubit mohutnou ofenzivou, kterou táhne nezastavitelný Petr Mrázek, který je druhý v kanadském bodování celé soutěže a současně také třetím nejlepším střelcem. Kromě obávaného snajpra má Prostějov v kádru také mistra přihrávky v podobě Tomáše Jáchyma, který už v letošní sezoně rozdal třicet přesných pasů, jež vedly ke vstřelení branky. Zároveň tomuto konstruktivnímu útočníkovi patří desátá příčka v celkovém bodování soutěže. V závěsu jsou shodně s osmatřiceti kanadskými body Jan Kloz a Martin Novák. Ve výborném světle se představuje i obránce Jiří Klimíček, kterému po návratu ze zahraničí sezona neskutečně sedla a zařadil se k tahounům týmu.

V brance pravidelně naskakuje Ondřej Bláha, který už v letošní sezoně odchytal jednačtyřicet utkání s procentuální úspěšností zákroků 89,68 %.

Statistiky hráčů Jestřábů Prostějov

lídr kanadského bodování: Petr Mrázek (25+24)

nejlepší střelec: Petr Mrázek (25+24)

nejlepší nahrávač: Tomáš Jáchym (12+30)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Ondřej Bláha 89,68 %, Martin Altrichter 90,52 %, Marek Micka 90,48 %

Sestava Prostějova z minulého utkání: Bláha (M. Altrichter) – M. Jáchym, Klimíček, Staněk, Husák, Vala, Zajíc, A. Havlík – Jiránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák, Račuk, Mrázek – P. Beránek, J. Kloz, M. Švec – T. Koblížek, Š. Jelínek.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří k prvnímu přípravnému utkání na led extraligové Komety

včera
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří poprvé v sérii do Sokolova, kde je čeká dvojzápas s Baníkem

14.03.2022
Pozvánky na zápas

Vrchol sezony je tady! Horáky čeká první čtvrtfinálový dvojzápas proti Sokolovu

09.03.2022