Menu +

Bílé hvězdy na svém ledě v sobotu přivítají ambiciózní Porubu

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horáckou Slavii čeká třetí zápas v pouhých pěti dnech. Soupeřem jí bude hvězdami nabitá Poruba, jež hájí druhé místo v tabulce Chance ligy. Třebíčští hokejisté po dvou senzačních výhrách, kdy ani jednou neinkasovali, nestačili na pražskou Slavii, odkud odjeli s nulovým bodovým ziskem. Na vítěznou vlnu se bude chtít družina Jaroslava Barvíře vrátit právě proti silnému klubu z Ostravy. Bílé hvězdy ukázaly, že s favority dokáží hrát více než vyrovnanou partii. Jako důkaz poslouží střetnutí se Vsetínem, který měl velké problémy s organizovaným třebíčským obranným valem. Zápas mezi Horáckou Slavií a Porubou startuje v sobotu v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy po dvou velmi slibných výsledcích nedokázaly vyzrát na svou pražskou jmenovkyni a z Prahy se zpět do Třebíče vracely bez bodového zisku. V zápase měli sice třebíčští hokejisté některé slibné šance, ale nepodařilo se je proměnit nebo do hry vstoupila branková konstrukce. Naopak soupeř byl velmi produktivní a z protiútoků trestal.

Podobně zápas hodnotil i jediný úspěšný střelec Horácké Slavie z tohoto utkání Michal Vodný: „Co k tomu říct… Škoda slov. Někdy má každý tým zápas blbec a my si ho vybrali právě proti Slavii. Ani jeden gól jsme nedostali z nějakého souvislého tlaku. Všechny góly jsme dostali strašně jednoduše.“

Bílé hvězdy už v přípravě dokázaly jednou silnou Porubu porazit a to dokonce 5:1. Michal Vodný, však v rozhovoru upozornil na to, že tato skutečnost už je dávno zapomenuta a nebude hrát žádnou roli: „Příprava je v této chvíli naprosto irelevantní, tohle je nová soutěž. Náš výkon hlavně musí být o dost lepší a koncentrovanější než v zápase s pražskou Slavií.“

Každopádně na hráče s bílou hvězdou na drese nečeká vůbec nic lehkého, jelikož Poruba platí za jednoho papírově největších favoritů soutěže. Pro Horáckou Slavii je naopak typická týmová hra, která už se nejednou ukázala, jako vhodný recept na věhlasnými jmény vyztuženou sestavu soupeře. Především dobrá defenzivní poziční hra dělala sokům třebíčských hokejistů velké problémy.

Třebíč by také ráda navázala na skvělou produktivitu, která ji před zápasem s Pražany provázela. Na jejím vylepšování se podílela zejména první a druhá útočná řada. Tyto formace zatím fungují opravdu na výbornou a chemie mezi jednotlivými hráči je více než patrná. Navíc je také podpořena výtečnou hrou obránců, kteří nejen, že znepříjemňují soupeři pobyt v útočném pásmu, ale také se podílí na mnoha vstřelených brankách. Zapomenout ani nesmíme na bojovnou třetí a čtvrtou formaci, kde figurují mladí talentovaní hokejisté, kteří dokáží pořádně potrápit protivníka, ale také si s dravostí sobě vlastní jít pro slibné střelecké příležitosti.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (6+4)

nejlepší nahrávač: Ladislav Bittner (6+4), Martin Šťovíček (2+4), Lukáš Nedvídek (1+4)

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (6+4)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 91,51%, Jan Mičán 72,22%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (21. Mičán) – Furch, Zukal, Tejnor, Stehlík, L. Chalupa, Kowalczyk, Vodička – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Š. Kratochvil, Kořenek, Ferda – Křehlík, Michálek, Valík.

HC RT TORAX Poruba

Tento Ostravský celek patří k horkým favoritům letošního neobvyklého ročníku Chance ligy. Poruba do svého týmu přivedla mnoho a mnoho zvučných jmen a postavila na prvoligové poměry velmi silný kádr. Většina hokejové veřejnosti byla velmi zvědava, jak si tým poskládaný ze zvučných jmen sedne na ledě a jestli naplní vysoké predikce. Zatím to vypadá, že Porubě tento tah vychází, jelikož hájí druhou pozici v tabulce hned za jihlavskou Duklou, s níž v minulém kole padla v prodloužení. Tento tým začal sezonu velmi suverénně, ale poté jej začaly potkávat menší jedno či dvouzápasové výkyvy, na něž fanoušci ze začátku ročníku nebyli zvyklí.

Porubu však zatím místo hvězdných útočníků střelecky táhne obránce, jež přišel před minulou sezonou z kádru největšího rivala ze Vsetína. Je jím Jakub Teper, který už má na kontě pět přesných tref a šest nahrávek. Stejný počet bodů má i zahraniční posila v podobě Markuse Korikiakoskiho, který se do Ostravy přesunul z Litoměřic. Továrnu na šance představuje Tomáš Jáchym, jež sice zatím nezaznamenal jediný přesný zásah, ale zato deset branek připravil.

Na co si Poruba rozhodně nemůže stěžovat, jsou čísla jejich brankářů. Oba mají úspěšnost nad jednadevadesát procent. Zkušená lotyšská zahraniční posila do brankoviště v podobě Ervinse Muštukovse zatím naplňuje očekávání a pro Ostravský tým představuje důležitou jistotu. Navíc jej doplňuje Frederik Foltán, jež má odchytány sice pouze dva zápasy, ale jeho úspěšnost zákroků je nad 92,5 procenty.

Statistiky hráčů Poruby

nejlepší střelec: Jakub Teper (5+6)

nejlepší nahrávač: Tomáš Jáchym (0+10)

lídr kanadského bodování: Jakub Teper (5+6), Markus Korkiakoski (4+7)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Ervins Muštukovs 91,88%, Frederik Foltán 92.59%

Sestava Poruby z minulého utkání: Muštukovs – Teper, Kozák, Szathmáry, Urbanec, Slavík, Žovinec, Voráček – Korkiakoski, Hudeček, Pořízek – Káňa, Jáchym, Sikora – Špaček, Kanko, Endál – Brodek, Hlinka, Žolobov.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Chance liga valí dál, v pondělí zavítá do Třebíče nováček z Kolína

dnes
Pozvánky na zápas

Sobotní duel nabídne souboj sousedů v tabulce. Do Třebíče přijede Sokolov!

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

18.01.2021