Bílé hvězdy načnou dvouzápasovou venkovní sérii na ledě Zubrů!

Pozvánky na zápas
Svěřenci Kamila Pokorného se po dvou kláních před domácím publikem po sobě vydávají na štaci po kolbištích soupeře. První zastávkou bude Přerov. Zubři v minulém kole zastavili svou nelichotivou sérii dvou neúspěchů v řadě, když v závěru opařili vyrovnávacím gólem zlínské Berany a v prodloužení využili psychické výhody. Bílé hvězdy i přes prohru se Slavií v nájezdech pokračují ve sběru bodů, které si připsaly už čtyřikrát v řadě. Utkání mezi Horáckou Slavií a Zubry startuj ve středu v 18:00 na přerovském zimním stadionu.

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy se po dvou náročných zápasech doma opět vydávají na cestu. Horácké Slavii se podařilo vynulovat silné Jestřáby a v klání se pražskou jmenovkyní bylo k vidění poutavé přetahování o skóre, které musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Zde byl úspěšnější soupeř. Dvěma body se proti Pražanům blýskl Martin Dočekal, který v současné době platí za nejproduktivnějšího hráče celé soutěže. Bílé hvězdy v utkání zužitkovaly i dvě přesilové hry. Výborně opět zachytal Jan Mičán. V pozápasovém hodnocení jeho výkon vyzdvihl i Jaroslav Barvíř, kterého mrzela nevyužitá přesilová hra pěti proti třem v nastaveném čase.

„I za nepříznivého stavu jsme však dokázali dobře reagovat a využívat přesilovky. V prodloužení jsme měli šanci vyhrát, když jsme hráli pět na tři. To se nám bohužel nepovedlo proměnit a psychice to vůbec nepomohlo. Když nedáte gól z takové přesilovky, hlavně v prodloužení, berete to jako nepřízeň osudu a jde to na vás poznat. Nemyslím si, že ta přesilovka byla nějak špatně sehraná, ale prostě to tam nepadlo. V nájezdech pak byli úspěšnější hosté a odváží si do Prahy dva body. Objektivně si myslím, že ten jeden bod je pro nás zasloužený. Kdyby nás Honza Mičán tolik nepodržel, mohlo by to být horší. Dokázal vytáhnout několik fantastických zákroků, které nás držely v zápase i v nájezdech.“

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán – Bořuta, Furch, Štebih, Vodička, Kříž, Poizl, Baláž – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – Matyáš Svoboda, Berka, Frömel – Matěj Svoboda, Malý, Michalčuk.

HC Zubr Přerov

Zubři před sezonou lovili hlavně v konkurenčním Zlíně, odkud přivedli dva útočníky. Do Přerova se vrátil ztracený syn Darek Hejcman, který se po štaci u Beranů vrátil zpět na Hanou. Naopak pro změnu a opuštění rodného města se rozhodl zlínský odchovanec Lukáš Chludil, který se k Zubrům přesunul také z týmu Ševců. Ze zahraničí se vrátil domů Vojtěch Tomi. Ten byl také zváben nabídkou moravského celku. Po výborné sezoně ve Slovenské Skalici toužil po změně prostředí i mladý slovenský forvard František Němec. Obraným řadám dodal hloubku bývalý mládežnický reprezentant Jakub Adámek. Zvučnou posilou je gólman Štěpán Lukeš. Ten je dvojkou v brněnské Kometě a kvůli nižšímu vytížení může naskakovat i za Zubry.

Přerov si zatím v tabulce drží deváté místo a na bílé hvězdy ztrácí pouhý jeden bod. V minulém kole v hektickém zápase na ledě Beranů dokázal odvrátit porážku téměř za minutu dvanáct a v následném prodloužení uzmul ještě bonusový bod navíc. Zubři tak skvělým obratem utnuli sérii dvou porážek v řadě.

Sestava Přerova z minulého utkání: Lukeš – Zeleňák, Černý, Krisl, Chroboček, Kudělka, Adámek, Cubo – Březina, Pechanec, Indrák – Goiš, Hejcman, Jan Svoboda – Tomi, Chludil, Mácha – Tarnoczy, Ministr, Hradil.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!