Menu +

Bílé hvězdy po bravurně zvládnutém derby přivítají doma Vsetín

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Svěřence Kamila Pokorného čeká střetnutí s dalším z favoritů Chance ligy. Valaši patří také mezi přímé konkurenty třebíčské party, jelikož na ni ztrácí pouhé tři body. Navíc mají oproti Třebíči o jedno odehrané utkání méně. Oba celky se po karanténě vrátily do zápasového rytmu, jak nejlépe mohly, jelikož zvládly všechny dosud odehraná klání. Nyní je jasné, že jeden z aktérů zápasu si v sobotu připíše první porážku po návratu na led. Navíc kvůli již zmíněnému malému bodovému rozdílu bude střetnutí o to zajímavější. Na utkání bude vpuštěno podle vládních nařízení pouze 1000 diváků. Šlágr kola startuje v pondělí v 17:30 na zimním stadionu města Třebíče KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy mají na svém kontě po dvou zápasech po koronavirové pauze pět bodů a drží se v elitní skupině favoritů celé soutěže. Partu okolo kapitána Ladislava Bittnera navíc může hřát u srdce skalp největšího rivala, kterého navíc letos už třikrát porazily. Třebíč má před sebou nyní dalšího z favoritů, který prověří kvalitu jejího herního projevu. Kamilu Pokornému budou chybět ale zranění hráči, kteří nedohráli zápas s Jihlavou. Nejen o tom promluvil pro třebíčský web sám lodivod střídačky Horácké Slavie.

„Zítra přijede vysoce kvalitní soupeř, který se netají ambicemi o postup do Extraligy. Podle toho má složené i mužstvo. Je to soupeř, který má opravdu velkou kvalitu. ”

„My po včerejším zápase, který jsme si samozřejmě užili, máme nějaké zraněné hráče. To je kaňka na tom utkání. Uvidíme, jak to bude vypadat, tři naši kluci ten zápas nedohráli. Uvidíme, v jakém stavu budou. Určitě nenastoupí Lukáš Nedvídek, který je zraněný a má to potvrzené od lékaře. Uvidíme, jaká bude situace u Martina Šťovíčka a po nemoci ještě není v pořádku Vojtěch Střondala, který musel jít včera ze zápasu dolů. Máme s těmi zraněními trošku problém, ale my si s tím poradíme. Z našeho týmu šel Kometě vypomoci Pavel Jekel, který plnil roli dvojky. Martin Dočekal by nám mohl zítra vypomoci, ale situace se konkrétně teď před koncem přestupního období mění každým dnem.”

„Samozřejmě bychom chtěli pozvat diváky na nového soupeře a zároveň na nás, protože po sobotním zápase si kluci zaslouží podporu. Bude to sice těžký zápas, ale věřím, že kluci ten zápas odmakají a uděláme všechno proto, abychom na domácím ledě odehrály kvalitní utkání. Z našeho týmu šel Kometě vypomoci Pavel Jekel, který plnil roli dvojky.”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (4+19)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (14+8)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (4+19)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,61%, Jan Mičán 92,81%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Mlčák – Dočekal, L. Bittner, Střondala – Šťovíček, Nedvídek, D. Sklenář – Krliš, D. Michálek, Ferda – M. Zabloudil, Vodný, Gajarský.

VHK ROBE Vsetín

Valaši zatím naplňují předsezonní predikce, které jim předurčovaly vysoké postavení v tabulce. Nyní je Vsetín třetí a právě na druhou Třebíč ztrácí tři body. Ihned po skončení pauzy způsobené koronavirem se celek z Valašska do dvou odehraných zápasů pořádně obul. Podařilo se mu přehrát jak o parník vedoucí Litoměřice, tak také slibně hrající pražskou Slavii.

Vsetínu se velmi vyplatil příchod Romana Pšurného, pro kterého už v sestavě Přerova nebylo místo, ale na Valašsku se zase zařadil zpět mezi tahouny kádru. Ze čtrnácti zápasů totiž získal úctyhodných šestnáct bodů. Ve Vsetíně se budou snažit vzkřísit i dalšího osvědčeného kanonýra, kterým je Matouš Venkrbec z českobudějovického Motoru.

Valaši hodně spoléhají na návrat ztraceného syna v podobě Luboše Roba, který ve dvaatřiceti zápasech nastřádal už čtyřicet bodů. Ten si skvěle rozumí s Vítem Jonákem, který je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Nad dvacetibodovou hranici se vyhoupli ještě Roman Vlach, Jan Berger a David Březina.

Valachům nechybí ani produktivita obránců Lubomír Štach společně s Alexandrem Jerofejevsem a Ondřejem Smetanou mají v průměru alespoň půl bodu na zápas a svými skvělými přihrávkami podporují útočné výpady svého celku.

Branku ostražitě hlídá česká brankářská naděje v podobě Jakuba Málka, který si svými výkony vybojoval i účast na Mistrovství světa U20, které se bohužel nedohrálo.

Statistiky hráčů Vsetína

lídr kanadského bodování: Luboš Rob (17+23)

nejlepší střelec: Luboš Rob (17+23)

nejlepší nahrávač: Luboš Rob (17+23)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jakub Málek 93,19%, Adam Beran 91,21%, David Sachr 90,27%, David Gáíba 89,09%

Sestava Vsetína z minulého utkání: Málek – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Štach, Hryciow, Říha, Šimon Jenáček – Jonák, Pšurný, Rob – Berger, Vlach, Zeman – Březina, Venkrbec, Pitule – Hořanský, Kucharczyk, Půček.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří poprvé v sérii do Sokolova, kde je čeká dvojzápas s Baníkem

14.03.2022
Pozvánky na zápas

Vrchol sezony je tady! Horáky čeká první čtvrtfinálový dvojzápas proti Sokolovu

09.03.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří zabojovat o druhé místo v tabulce na led jestřábí letky

02.03.2022