Menu +

Bílé hvězdy po skalpu své jmenovkyně přivítají doma Zubry!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia se opět chystá hájit domácí tvrz před nájezdem soupeře. Přerov má cíl jasný! Potřebuje získat body, aby unikl hlavnímu konkurentovi a rivalovi, kterým jsou prostějovští Jestřábi. Oba týmy mají navíc stejný počet bodů. Svěřenci Kamila Pokorného budou naopak opět útočit na první místo, které zatím drží suverénní Poruba. Zápas mezi Horáckou Slavií a Zubry startuje ve středu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy dál pokračují i v probíhající sezoně v budování kádru. Několik podpisů bylo oznámeno již před nedávnem a nyní přišly další. Prodloužení stávající smlouvy o další sezonu bylo dojednáno s produktivním Antonínem Bořutou, který se stal pilířem třebíčských přesilovek a v produktivitě obránců Chance ligy nemá konkurenci. Opce byla uplatněna také u stálice v třebíčském dresu Michala Furcha. Navíc se do sestavy vrací Vojtěch Šilhavý.

Produktivitu Třebíče netáhne nikdo jiný, než Martin Dočekal, který dál soupeří s Jaromírem Kverkou o pozici nejlepšího kanonýra v Chance lize. Na svého soupeře zatím ztrácí tři body. Stejný rozdíl jej v počtu vstřelených branek dělí od Lukáše Žálčíka, který si neustále drží korunu krále střelců. Mezi obránci kanadskými body neustále překypuje právě Martin Bořuta, který již připravil šestadvacet tref.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Marin Dočekal (20+23)

nejlepší střelec: Marin Dočekal (20+23)

nejlepší nahrávač: Antonín Bořuta (3+26)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 93,00 %, Jan Mičán 92,19 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Vodička – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, D. Michálek, Ferda – Vodný, Malý, I. Sedláček – Mat. Svoboda, Šilhavý, Krliš – Michalčuk.

Co říkají týmové statistiky?

Speciální formace Kamila Pokorného dál kraluje statistikám Chance ligy a s procentuálním využitím přesilovek 26,03 % marně hledá konkurenci. Zubři se nicméně snaží s hodnotou 20,39 % dotáhnout na svého nejbližšího soupeře. Oba celky si také hlídají zadní vrátka a v početní výhodě disponují pevným obranným valem. Horácká Slavia je v této disciplíně druhá nejlepší a Přerov je o pět příček za ní. Procenta ubránění, ale tak moc rozdílná nejsou. Horácká Slavia stále disponuje skvělou disciplinovaností, která patří k hlavním důvodům třebíčského úspěchu. Přerov je s počtem trestných minut u průměru ligy.

HC Zubr Přerov

Kádr Zubrů s blížícím se koncem roku doznal několika změn. Kvůli problémům v zadních řadách, které způsobila jak marodka, tak reprezentační povinnosti, přišel na měsíční hostování z Poruby dobře známý Jan Dluhoš. Tomu bude výpomoc brzy končit. Sbohem dal Přerovu také brankář Michael Petrásek, kterému nedovolily pokračovat v kariéře zdravotní problémy. Na ledě Zubrů dokonce došlo osmnáctého ledna k tvrdému boxerskému souboji, kterého se zúčastnil David Chroboček. Ten nakonec pěstní výměnu s Martinem Osmíkem vyhrál.

Zubři v posledních pěti kláních třikrát zvítězili a statečně si drží páté místo v tabulce. Po zdolání hvězdami nabitého Vsetína se před Přerovem musela sklonit i jihlavská Dukla. Na následné neúspěšné derby s Jestřáby reagoval kádr Zubrů přepsáním klubových tabulek, když dvanácti trefami počastoval Sokolov. Následně však tým vedený Robertem Svobodou těsně podlehl Litoměřicím.

Statistiky hráčů Zubr Přerov

lídr kanadského bodování: David Březina (17+13)

nejlepší střelec: David Březina (17+13)

nejlepší nahrávač: Antonín Pechanec (7+18)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Michal Postava 93,11 %, Daniel Král 93,33 %, Lukáš Klimeš 91,07 %

Sestava Přerova z minulého utkání: Postava – Chroboček, Hrdinka, Gréč, Černý, Ševčík, Krisl, Dluhoš – Jakub Svoboda, Pechanec, Březina – Okál, Dvořák, Doležal – Jan Svoboda, Kratochvil, Indrák – Fencl, Macuh, Goiš.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká doma střetnutí se zvedajícím se Dynamem!

04.02.2023
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří na sever Moravy bojovat o body do Šumperku!

01.02.2023
Pozvánky na zápas

Třebíčskou partu čeká doma proti Kozlům útok na čtvrtou výhru v řadě!

29.01.2023