Menu +

Bílé hvězdy po skončení reprezentační pauzy zvládly oba duely a nyní se přesouvají bojovat o body do Kolína

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Autobus Horácké Slavie nabírá směr Kolín, kam se parta okolo kapitána Ladislava Bittnera odjíždí rvát o další tři body, které jsou ve hře. Nic lehkého to ale nebude, jelikož hradecký Mountfield Kozly v posledních kláních zásobuje svými kmenovými hráči, kteří mají Kolínu vrátit vítěznou mentalitu a posunout jej v tabulce na vyšší příčky. To bílé hvězdy mají naopak starosti s hájením své pozice lídra soutěže proti ostatním dotírajícím celkům. Svůj náskok budou moci udržet a popřípadě i navýšit už tuto sobotu právě proti Kolínu. Klání mezi Horáckou Slavií a Kozly má první buly na programu právě ve zmíněnou sobotu v 17:00 na kolínském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy se po reprezentační pauze vrátily do rozjeté sezony vítězně a z celkových šesti možných bodů jich mají na svém kontě pět. Nyní je čeká další tuhá bitva, v níž se postaví na odpor posílený Kolín, který bude chtít stoupat víše tabulkou a těžit ze spolupráce s hradeckým Mountfieldem. O přípravě na tento duel se pro třebíčský web rozpovídal hlavní trenér Kamil Pokorný.

„S Kolínem jsme hráli v přípravě a máme s ním odehraný jeden mistrovský zápas. Samozřejmě víme, že spolupráce s extraligovým Hradcem Králové je výživná. Víme, že za Kolín nastoupili i hráči ze základního kádru Mountfieldu HK. Uvidíme, jak to bude zítra, ale my se budeme dívat na svůj výkon. Máme před sebou soupeře, který hodně využívá domácího prostředí, má v kádru zkušené hráče ať už je to Král nebo Šafránek, popřípadě další hokejisty. Umějí sehrát parádně přesilovku, takže jeden z bodů bude, abychom hráli ukázněně a nefaulovali. V Kolíně je atypické širší hřiště, takže budeme muset mít dobrý pohyb. Věříme, že pokud navážeme na výkon doma s Benátkami nad Jizerou, tak jsme schopni odehrát kvalitní zápas a přivést nějaké body. S tímhle cílem do Kolína jedeme ”

„Musíme se obejít bez Adama Gajarského, který po tom zákroku na hlavu v utkání s Benátkami nad Jizerou není v pořádku a uvidíme jakou dobu léčení si zranění vyžádá. Do hry naopak půjde Dominik Sklenář, který je nachystaný a hrál v Kolíně, takže bude mít velkou motivaci předvést tam kvalitní výkon. Martin Šťovíček s Michalem Furchem by měli být zdravotně v pořádku. ”

„Víme, že se do Kolína chystají třebíčští fanoušci, čehož si velmi vážíme a určitě jim chceme udělat radost a poděkovat za podporu. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (2+13)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (11+3)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (2+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,43%, Jan Mičán 97,78%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Mlčák, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Zukal – Dočekal, L. Bittner, Střondala – Krliš, Nedvídek, Šťovíček – M. Zabloudil, Vodný, Gajarský – Křehlík, D. Michálek, Ferda.

SC Kolín

Kozlové zatím podávají velmi nevyrovnané výkony, které jim zatím stačí pouze na třinácté místo v tabulce. Hráči Kolína před reprezentační listopadovou pauzou ze dvou bitev nezvítězili ani jednou. Klání s Přerovem se Kozlům absolutně vymklo z rukou a na domácím ledě nejen že nevsítili branku, ale dokonce museli sedmkrát lovit kotouč z vlastní sítě. Poté kolínští hokejisté těsně nestačili na konkurenta z Vrchlabí. Chuť si spravili až proti Litoměřicím, které zničili šesti přesnými zásahy a jasně vyhráli. Na tento příslib lepších zítřků se jim ale nepodařilo navázat a proti Slavii vyšli svěřenci trenéra Martínka znovu bodově naprázdno, jelikož jim zvlhl veškerý střelný prach.

Kolín táhne především zkušený David Šafránek, který platí se sedmnácti body za nejproduktivnějšího hráče svého celku. V patách mu je Jan Veselý, který je s osmi přesnými zásahy nejlepším snajprem a společně se Zdeňkem Králem také uzavírá trojici hokejistů Kozlů, kteří letos již překročili desetibodovou hranici.

Kolín v poslední době mohutně posílil kádr. V zápase s Litoměřicemi se mohl spoléhat na extraligového Jakuba Orsavu a Petra Koukala, které zapůjčil hradecký Mountfield HK. Partnerský klub z nejvyšší české hokejové soutěže dal Kozlům k dispozici i Patrika Miškáře, který působil v Karlových Varech. Z rozpuštěného kádru trhačů si pak angažmá v Kolíně našel obránce Luka Zorko.

Statistiky hráčů SC Kolín

lídr kanadského bodování: David Šafránek (7+10)

nejlepší střelec: Jan Veselý (8+6)

nejlepší nahrávač: David Šafránek (7+10)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Henri Kiviaho 93,68%, Tomš Sajdl 88,68%, Martin Sejpal 88,61%, Jakub Tichý 88,14%, Jan Strmeň 88,1%

Sestava Kolína z minulého utkání: Tichý – Piegl, Čáp, Šalda, Gaspar, Kachyňa, Čížek, Zorko – Jankovský, Šafránek, Sklenář – Pilař, Morong, Krejčík – Svoboda, Matějček, Poppel – Síla, Zumr, Petržilka

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří na Lapač, kde budou chtít natáhnout svou vítěznou sérii

včera
Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká domácí bitva o Vysočinu, v níž se jako už tradičně postaví na odpor jihlavská Dukla

30.11.2021
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude chtít na domácím ledě prodloužit svou vítěznou sérii proti Šumperku

23.11.2021