Menu +

Bílé hvězdy se budou snažit navázat na výhru s Litoměřicemi v Kadani

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horáckou Slavii čeká klání s Trhači, kteří se v současné době nacházejí na posledním místě ligy. Třebíčští hokejisté by rádi navázali na senzační výkon, který předvedli v zápase s v tabulce vysoce postavenými kališníky. Lví podíl měl na dvoubodovém vítězství především Lukáš Forman, jenž v samostatných nájezdech zkompletoval hattrick a zajistil Třebíči bonusový bod navíc. Trhači v předehrávce nestačili na ústecký Slovan, který na svém ledě zvítězil jednoznačně 3:0, a Kadaň se tak domů vracela s prázdnou. Utkání mezi Třebíčí a Trhači startuje ve středu v 18:00 na zimním stadionu v Kadani.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy ve dvacátém kole Chance ligy nastoupily ve speciálních dresech, které reprezentovaly projekt HST HRDINŮM. Zápas měl velmi vyrovnaný průběh a vše nasvědčovalo tomu, že diváci budou svědky prodloužení popřípadě i samostatných nájezdů. V šestapadesáté minutě základní hrací doby ale rozhodl vsetínský obránce Jiří Hunkes, který tak přisoudil tříbodový zisk klubu z Valašska.

Horáckou Slavii ale krutý scénář z konce zápasu nezlomil a ve Frýdku-Místku byli třebíčští hokejisté za svoji aktivní hru odměněni tříbodovým ziskem. Svoji premiérovou branku v letošní sezoně navíc vstřelil talentovaný Matúš Hlaváč.

Třebíčští hokejisté se nezalekli ani Havířova, který srazil především Lukáš Forman, jenž připravil hned dvě gólové akce. Bílé hvězdy se navíc mohly opřít o skvěle chytajícího Pavla Jekela.

Pod souboj se sokolovským Baníkem se třemi asistencemi podepsal Tadeáš Král, který se tak výrazně dopomohl k tříbodovému zisku.

Na prostějovskou letku už ale třebíčské síly nestačily. I přes vysokou střeleckou aktivitu Horácké Slavie se jediným střelcem stal Lukáš Nedvídek. Jeho gól však tentokráte k bodům nevedl.

Nicméně Horáckou Slavii porážka nepoložila a druhé domácí utkání v řadě zvládli třebíčští hokejisté bravurně, když na svém ledě po výborném výkonu udolali Litoměřice. Hattrickem se navíc blýskl obránce Lukáš Forman.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Martin Šťovíček (7+11), Michal Vodný (7+7)

nejlepší nahrávač: Martin Šťovíček (7+11), Tomáš Havránek (3+11)

lídr kanadského bodování: Martin Šťovíček (7+11)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 90,98%, Dominik Svoboda 87,50%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

HC Frýdek-Místek - SK Horácká Slavia Třebíč 3:5

SK Horácká Slavia Třebíč - AZ Residomo Havířov 4:3

HC Baník Sokolov - SK Horácká Slavia Třebíč 3:4

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov 1:3

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice 3:2 po samostatných nájezdech

SK Trhači Kadaň

Trhači si ve dvaadvacátém kole Chance ligy vylámali zuby na rysech z Frýdku-Místku, kteří svému soupeři z Kadaně nastříleli do sítě sedm branek a z ledu soupeře si odvezli maximální možný bodový zisk. Náladu si Trhači nezlepšili ani v Havířově, kde se navíc ani jednou neprosadili a po čtyřech inkasovaných brankách odcestovali domů bez jakéhokoliv příspěvku do celkové tabulky. Výhra přišla až v zápase se Sokolovem, který Trhači přehráli v základní hrací době o jednu branku. Následoval však zápas v Prostějově, který Kadaň nezvládla podle představ a prohrála 3:6. Další porážku si Trhači připsali v utkání proti ústeckému Slovanu, do jehož sítě navíc nevsítili ani jedinou branku.

Statistiky hráčů Kadaně

nejlepší střelec: Roman Chlouba (8+10)

nejlepší nahrávač: Jakub Trefný (1+12)

lídr kanadského bodování: Roman Chlouba (8+10)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jakub Neužil 90,00%, Oliver Štěpánek 87,14%, Adam Wolf 86,36%, Petr Galuška 83,76%

Poslední odehrané zápasy Kadaně

SK Trhači Kadaň - HC Frýdek-Místek 2:7

AZ Residomo Havířov - SK Trhači Kadaň 4:0

SK Trhači Kadaň - HC Baník Sokolov 4:3

LHK Jestřábi Prostějov - SK Trhači Kadaň 6:3

HC Slovan Ústí nad Labem - SK Trhači Kadaň 3:0

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Nedbal, Forman, Szathmáry, Jenáček, Furch, Kowalczyk, Hort – Šťovíček, Bittner, T. Havránek – P. Kratochvíl, Nedvídek, Vodný – Paták, Tadeáš Král, Malec – Ferda, Kunc, Havlát.

Sestava Kadaně z minulého utkání: Neužil (Wolf) – Trefný (C), Procházka, L. Chalupa, D. Zeman, Foltýn, Poizl, Mert – Zabloudil, Morong, Poppel – Zd. Zabloudil, Rindoš (A), J. Müller – Wojnar, Čech, Michnáč – Homer (A), Wágner, Dubský.

Podobné články

Pozvánky na zápas

V sobotu doma s Ústím, úvodní buly už v 15:30!

včera
Pozvánky na zápas

Ve středu míří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou, přivezou další tři body?

12.01.2021
Pozvánky na zápas

Bitva o šest bodů! V pondělí míří Třebíč do Havířova

10.01.2021