Menu +

Bílé hvězdy se chystají na sobotu, kdy třebíčský led navštíví Havířov, který prošel několika změnami

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Kádr Horácké Slavie se připravuje na bitvu s AZetem, který by se po mnoha změnách rád odlepil od spodních pater tabulky. Třebíčští hokejisté by se naopak chtěli po těsné prohře na severu Čech vrátit zpět na vítěznou vlnu a upevnit si svou pozici lídra soutěže. Na svěřence Kamila Pokorného však číhá velká výzva, jelikož AZet dostal před tímto zápasem nový impuls v podobě změny na trenérské lavičce a jistě bude chtít dokázat, že nepatří mezi kandidáty na sestup. Horácká Slavia je téměř kompletní a ráda by svou týmovou hrou svého soka letos již podruhé porazila. Samotný zápas mezi bílými hvězdami a Havířovem startuje v sobotu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy po čtyřech výhrách v řadě těsně padly v Ústí nad Labem, kde na začátku třetí periody dvakrát inkasovaly a nakonec velmi těsně padly. I přes tuto porážku se ale Horácké Slavii podařilo uhájit si první místo. Nyní už se všechna pozornost ubírá na sobotní klání s AZetem, které bude další těžkou zkouškou pro sehraný tým vedený kapitánem Ladislavem Bittnerem. Třebíč má k dispozici takřka kompletní kádr, který má pouze jeden malý otazník. O přípravě a složení týmu pro nadcházející souboj promluvil jako už tradičně třebíčský lodivod Kamil Pokorný.

„Čeká nás poslední zápas před reprezentační pauzou. My máme co napravovat po středečním zápase s Ústím nad Labem. Hrajeme doma před vlastními diváky, takže věřím, že hráči i my chceme předvést kvalitní výkon, který nám přinese vítězství. ”

„ Určitě to ale nebude nic jednoduchého. Soupeř odvolal trenéra a hráči budou mít na střídačce sportovního manažera, takže určitě po takovéto změně vždy mužstvo zpozorní a zbystří. Když jsme viděli Havířov v některých minulých zápasech, tak kvalita tam je. My je chceme ještě podržet dole, jelikož nechceme doma ztrácet body. Proto potřebujeme zítra být koncentrovaní a ten zápas zvládnout tak, aby nám to přineslo body, čímž bychom potěšili naše diváky. Jednoznačně chceme vyhrát, ale víme, že proti nám stojí soupeř, který i když je dole v tabulce, tak svoji kvalitu má. ”

„V týmu máme lehčí zranění u Dominika Sklenáře, který si jej přivodil při zápase s Ústí nad Labem a do zítřejšího klání nezasáhne. My ale máme naštěstí dostatek útočníků. Do hry by zítra měl zasáhnout i Matěj Zabloudil. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (2+13)

nejlepší střelec: Václav Krliš (7+7), Ladislav Bittner (7+3)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (2+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,15%, Jan Mičán 97,78%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Mlčák – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – D. Sklenář, Dočekal, Vodný – Křehlík, D. Michálek, Ferda.

AZ Heimstaden Havířov

AZet se stále nemůže dostat z výsledkové krize, která nedovoluje havířovským stoupat výše tabulkou. Prohry se pomalu začaly kupit, což vyústilo ve změnu na trenérské lavičce, kterou opustil trenér Režnar. Na střídačce tak alespoň při měření sil s Třebíčí budou stát Petr Sikora a Pavel Zdráhal. Na jmenování nového hlavního trenéra vedení podle zveřejněných informací intenzivně pracuje.

Havířov z posledních šesti zápasů zvítězil pouze jednou, a proto vedení sáhlo k takto razantnímu kroku, jelikož tuto černou sérii je nutné přerušit, aby se tým dostal ze sestupových pozic. AZet naposledy zvítězil pětadvacátého října proti Přerovu, který přišel o svůj skalp v samostatných nájezdech

Prapor AZetu stále drží pětice Hudeček, Doktor, Dostálek, Pechanec a Bednář. První jmenovaná trojice již dokonce překonala desetibodovou hranici, ale k lepším výsledkům to stále nestačí. Chybí hlavně bodová podpora od obránců. Nejproduktivnější je s pěti body ze sedmnácti bitev David Chroboček. V závěsu je Tomáš Valenta se třemi body a na tuto hranici už nikdo z obranného valu AZetu zatím nedosáhl. I přes špatné výkony Havířova má brankář Martin Stipčák úspěšnost zákroků 91,25%, což je vzhledem k umístění AZetu velmi dobrá statistika.

Statistiky hráčů AZ Havířov

lídr kanadského bodování: Jan Hudeček (7+10)

nejlepší střelec: Jan Hudeček (7+10), Vlastimil Dostálek (7+6), Antonín Pechanec (7+3)

nejlepší nahrávač: Jan Hudeček (7+10)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Marek Stipčák 91,25%, Tomáš Fučík 85,71%, Michal Kořének 84,38%

Sestava Havířova z minulého utkání: Fučík – Korím, Chroboček, T. Pastor, M. Hlaváč, F. Kočí, Valenta, Mrowiec – J. Doktor, Pechanec, L. Bednář – Kunc, Hudeček (A), Dostálek – Paś, Handl, Š. Kratochvil – Severa, Maruna (C), Mrva.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří k prvnímu přípravnému utkání na led extraligové Komety

včera
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří poprvé v sérii do Sokolova, kde je čeká dvojzápas s Baníkem

14.03.2022
Pozvánky na zápas

Vrchol sezony je tady! Horáky čeká první čtvrtfinálový dvojzápas proti Sokolovu

09.03.2022