Menu +

Bílé hvězdy se utkají počtvrté v základní části v derby s Duklou Jihlava

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Další regionální derby, které se odehraje na ledě Horácké Slavie Třebíč, je opět tady! Třebíčští hokejisté hostí tým Dukly Jihlava již ve středu 14. ledna 2015. Souboj tradičních rivalů jistě zase nadprůměrně zaplní ochozy a fanoušci vytvoří pro hráče obou mužstev tu pravou bouřlivou atmosféru. Vzájemné zápasy vyznívají jednoznačně pro Bílé hvězdy, které vítězně zvládly všechny tři zápasy proti hokejistům z krajského města Vysočiny. Třebíčští navíc ze vzájemných zápasů získali plný počet bodů. Jihlavští tak mají vůbec poslední příležitost v základní části Horáckou Slavii aspoň jednou zdolat.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Dukla Jihlava začíná ve středu 14. ledna 2015 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

Hokejoví fanoušci se mohou těšit na další regionální derby. K němu na led Horácké Slavie Třebíč přijede tradiční soupeř HC Dukla Jihlava. Jihlavští hokejisté se v průběhu základní části soutěže potýkají s nevyrovnanými výkony. Dukle se nepodařilo v základní části vyhrát více než tři zápasy v řadě a udělat tak delší bodovou sérii. Také proto se jim zatím nedaří proniknout mezi prvních šest týmů tabulky, což je podmínkou pro vyhnutí se předkolu play –off. Do konce základní části sice ještě zbývá devět kol, ale týmy, které se drží mezi nejlepšími šesti si budou chtít toto pro ně výhodné postavení udržet. Dukla to bude mít hodně těžké i proto, že ji do konce základní části čeká více zápasů na ledě soupeřů, než na vlastním ledě. Jihlavští mají na druhé straně ještě k dobru zápas v Šumperk, který v původním termínu pro výpadek elektřiny nemohl být sehrán. Jednou z posledních změn v kádru Dukly je příchod útočníka Romana Maliníka ze sousedního Havlíčkova Brodu. Ten již v Jihlavě v minulosti působil. Opačným směrem putoval další forvard Filip Seman. V bráně Dukly dostává v posledních zápasech nejvíce prostoru zkušený gólman Lukáš Sáblík, který svými výkony potvrzuje, že rozhodně ještě nepatří do starého železa a ve svém týmu je stále platným mužem na důležitém postu. Mezi beky patří k oporám Zdeněk Čáp, Miha Štebih nebo extřebíčský Tomáš Kaláb. Mezi forvardy si vysokou produktivitu udržují Tomáš Čachotský, Marek Melenovský, Michal Důras a Adam Zeman.

Dukla v posledních kolech vykazuje slušnou formu. Třikrát v řadě vyhrála a ve dvou případech si poradila s tabulkově lépe postavenými mužstvy. Jihlavští se tak těsně přiblížili šesté příčce. Zejména vítězství v minulém kole nad vedoucím Chomutovem je pro celý tým jistě vítaným povzbuzením do dalších náročných bojů. Horácká Slavia Třebíč prodloužila sérii zápasů, ve kterých dokázala bodovat již na devět. Třebíčští v minulém kole přivezli nesmírně důležité tři body z Litoměřic a drží stále třetí příčku.

První vzájemné utkání obou soupeřů bylo sehráno v 5. kole na ledě Jihlavy. Utkání přineslo množství vyloučených a pro domácí i řadu přesilovek. Ti z nich vytěžili jen jedinou branku a také proto neuspěli. Třebíčští šli v prvním derby sezóny již od úvodního buly za úspěchem v podobě tří bodů. Pro celý další průběh zápasu byla velmi důležitá již úvodní třetina. V ní hokejisté Bílých hvězd dokázali dvěma brankami položit základ pro konečné vítězství. Klíčovým aktérem tohoto derby byl útočník Vilém Burian, který vsítil druhou a čtvrtou branku mužstva Bílých hvězd a také velmi spolehlivý brankář Tomáš Štůrala.

Druhé měření sil se odehrálo v Třebíči. Utkání hrané ve vynikající atmosféře před zaplněnými ochozy přineslo vyrovnaný boj. O výsledku nakonec rozhodovaly maličkosti. Domácí Bílé hvězdy šly již ve 2. minutě utkání do vedení, na další gól se pak čekalo až do 43. minuty. V ní hostující mužstvo dokázalo vyrovnat. Horácká Slavia ale brzy vedení strhla opět na svoji stranu zásluhou Jakuba Čuříka. Dukla se potom až do konce třetí třetiny snažila o vyrovnaná a měla k němu několikrát velmi blízko. Třebíčští však již těsné a velmi cenné vedení udrželi.

Zatím naposled se obě mužstva utkala na ledě Dukly v 31. kole. První část přinesla vcelku vyrovnaný průběh s velkými šancemi na obou stranách, ovšem bez gólového vyjádření. Zápas se rozhodl v prostřední části, kdy Horácká Slavia v krátkém sledu dvakrát skórovala zásluhou Jakuba Čuříka a Miroslava Holce. Dukle potom patřila závěrečná třetina. Jihlavští ale doplatili na žalostnou koncovku, když se nedokázali střelecky prosadit ani jednou.

Poslední vzájemný zápas obou týmů odehraný v této sezóně:

31. kolo: Jihlava – Třebíč 0:2 (0:0, 0:2, 0:0).

Branky a nahrávky: 24. Čuřík (Zdráhal), 27. Holec (Wasserbauer, Pekr). Rozhodčí: Čech, Škrobák – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2284. Střely na branku: 33:22. Průběh utkání: 0:2.

HC Dukla Jihlava: Kacetl – Kaláb, Štebih, Čáp, Zadražil, Dobrovolný, Dundáček – Čachotský, Melenovský, Diviš – Důras, Seman, Vysloužil – Březina, Štěpánek, Prokš – Kuřítko, Anděl.

SK Horácká Slavia Třebíč: Kašík – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Přibyl, Dlapa – Dočekal, Dolníček, Čuřík – Wasserbauer, Holec, Pekr – Králík, Kaut, Raška – Paták, Juráň, Jaroš.

Poslední odehrané zápasy hokejistů týmu HC Dukla Jihlava:

Jihlava – Chomutov 3:2 (PP) (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0), branky: Diviš, Zeman, Čachotský.

Jihlava – Litoměřice 4:2 (2:0, 0:2, 2:0), branky: Maliník, Čachotský, Malec, Důras.

Prostějov – Jihlava 3:5 (3:0, 0:4, 0:1), branky: Melenovský, Prokš, Jergl, Čachotský, Maliník.

Kanadské bodování týmu HC Dukla Jihlava:

Tomáš Čachotský - 42Z – 17G+21A

Michal Důras - 42Z – 11G+23A

Marek Melenovský - 38Z – 14G+18A

Hokejisté týmu HC Dukla Jihlava nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Sáblík (Halász) – Korím, Dobrovolný, Čermák, Kaláb, Čáp, Schejbal, Šidlík – Čachotský, Melenovský, Diviš, Jergl, Maliník, Důras, Prokš, Zeman, Semorád, Kuřítko, Matula, Malec.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Horčička(Máj) – Bilčík, Malena, Bartoň, Zdráhal, Přibyl, Šaur – Pekr, Dolníček, Erat – Čuřík, Řípa, Vodný – Mrázek, Raška, Jaroš – Beneš, Králík, Čech – Juráň.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Dukla Jihlava začíná ve středu 14. ledna 2015 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Kompletní program tohoto kola – středa 14. ledna 2015 – 44. kolo:

Třebíč – Jihlava, Chomutov – Benátky, Kadaň – Havířov, Ústí – Most, Šumperk – Prostějov, Havl. Brod – Litoměřice, Kladno – České Budějovice.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020