Menu +

Bílé hvězdy se v Pelhřimově postaví svému úhlavnímu rivalovi

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horáckou Slavii čeká po lídru Chance ligy střetnutí s úhlavním rivalem z Jihlavy. Třebíčská parta už jednou zkouškou prošla na výbornou, když již po několikáté uhájila domácí led a proti ostravskému celku nedopustila ani jednobodovou ztrátu. Bílé hvězdy už jeden skalp Dukly mají a v neděli si mohou z Pelhřimova přivést ten druhý. Jihlava v posledních pěti kolech dvakrát padla, ale i tak zůstává stále pátá. Jak dopadne střetnutí dvou odvěkých rivalů? Klání bílých hvězd s Jihlavou je na programu v neděli v 16:30 na zimním stadionu v Pelhřimově. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Horáckou Slavii čeká tradiční derby na netradičním místě. Míří totiž do Pelhřimova, kde má v současné době Dukla při opravě stadionu azyl. Třebíčští hokejisté letos v první derby svého soupeře dokázali přehrát poměrem 4:1 a znovu ovládli bitvu o nadvládu nad Vysočinou. Dvakrát se navíc trefil třebíčský kapitán Ladislav Bittner.

Horácké Slavii zatím návrat po reprezentační pauze celkem vychází. Nepodařilo se jí sice bodovat na ledě zlínských Beranů, ale vše si svěřenci trenéra Kamila Pokorného vynahradili na domácím ledě, kde si díky dobré defenzivě vyšlápli na první Porubu. S tou se podařilo srovnat krok, ale lídr tabulky v sobotu nezaváhal a zastřílel si proti Kolínu.

Nicméně i tak drží parta okolo kapitána Ladislava Bittnera úžasnou druhou pozici a na první flek se může opět v případě tříbodové výhry dotáhnout. Horácká Slavia bude znovu spoléhat na produktivního Martina Dočekala, který si drží sedmé místo v kanadském bodování soutěže. Třebíčský kapitán bude moci zaútočit na čelo tabulky střelců soutěže, které o jednu branku před třebíčským kanonýrem vede Lukáš Žálčík.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Marin Dočekal (9+12)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (12+5)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (1+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 93,16 %, Jan Mičán 88,35 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Tureček, Bořuta, Hunkes, Forman, Furch, Poizl – Psota, Bittner, Dočekal – Mat. Novák, Vodný, Holec – Ferda, D. Michálek, Krliš – Svoboda, Šilhavý, Meluzín – Michalčuk.

Co říkají týmové statistiky?

Bílé hvězdy si stále drží třetí nejlepší přesilovku napříč Chance ligou s úspěšností 23,08 %. Třebíčský rival je na tom o poznání hůře a využije pouze 15,38 % nabídnutých početních výhod. Horácká Slavia je na tom lépe i co se týče ubránění oslabení, kde zvládne v 81,82 % neinkasovat. Dukla je o něco skromnější a její statistika v tomto ohledu má hodnotu 79,45 %. Oba celky hrají ale velmi čistě a trestným lavicím se vyhýbají. Uvidíme co s touto statistikou provede derby.

HC Dukla Jihlava

Jihlava se nepotýká jen s problémy se zimním stadionem, které ji znemožňují hrát na domácím kolbišti, ale musí také vyrovnat své výkony. Zatím si sice drží páté místo v tabulce, ale z posledních střetnutí nemá zrovna nejlepší bilanci. Úctyhodnou bodovou sérii totiž narušila poslední pětice zápasů, kde Dukla třikrát klopýtla. Nestačila totiž na Litoměřice, Prostějov a padla i V Šumperku. Naopak si ale poradila například s favorizovanými Valachy. Zatím si celek z krajského města Vysočiny, který momentálně využívá azylu v Pelhřimově, ale při pohledu na všechna utkání nevede špatně.

Jihlava stále spoléhá na trio kanonýrů ve složení Otakar Šik, Patrik Miškář a Jiří Fronk. První dva jmenovaní už se blíží ke hranici získání dvaceti bodů. Jiří Fronk teprve načal druhou desítku, ale i tak je to výborný počin, jelikož zbytek týmu zatím marně hledá oslnivou formu. Nikdo jiný se totiž nepřehoupl přes deset získaných kanadských bodů, což by statisticky činilo přibližně 0,5 bodu na klání. Zatím to však týmu stačí, aby se udržel ve společnosti lídrů soutěže a útočil na přímí postup do čtvrtfinále. Zlepšení produktivity by ale asi bylo na místě.

Statistiky hráčů Dukly Jihlava

lídr kanadského bodování: Otakar Šik (10+7), Patrik Miškář (8+9)

nejlepší střelec: Otakar Šik (10+7)

nejlepší nahrávač: Patrik Miškář (8+9)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Adam Beran 92,08 %, Jakub Neužil 94,55 %, Filip Maláč 87,88 %, Adam Wolf 85,71 %

Sestava Jihlavy z minulého utkání: Beran – Dundáček, Bilčík, Kolář, Kočí, Dvořák, Haman – Beránek, Skořepa, Šik – Harkabus, Miškář, Fronk – Peš, Handl, Křehlík – Cachnín, Juda, Brož.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se navrací mezi své mantinely, kde vyzvou svoji pražskou jmenovkyni

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Autobus bílých hvězd nabírá směr Prostějov, kde je na programu střetnutí s Jestřáby

03.12.2022
Pozvánky na zápas

Na led KHNP arény se vydávají produktivní Litoměřice, které budou čelit silné třebíčské družině

29.11.2022
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
SK Horácká Slavia Třebíč