Menu +

Bílé hvězdy si mohou proti Jestřábům zajistit místenku ve vyřazovací části

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia má předkolo play-off na dosah ruky. Třebíčští hokejisté si v sobotu před zraky domácích fanoušků poradili se svým největším rivalem z krajského města Vysočiny a díky tříbodovému vítězství si tři kola před koncem základní části drží osmibodový náskok na Frýdek-Místek. K jistotě postupu do vyřazovacích bojů už družině vedené Radkem Novákem schází pouhý jediný bod, který bude moci získat už v pondělním střetnutí s Jestřáby. Nadcházející třebíčský soupeř v minulém kole podlehl rysům z Frýdku-Místku, kteří nutně potřebovali zvítězit, aby si udrželi alespoň teoretické naděje na postup. První šanci na stvrzení postupu bude mít Horácká Slavia v pondělní v 18:00 na prostějovském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

Ještě jeden bod a desítka je naše

Bílým hvězdám trenérský styl Radka Nováka neobyčejně sedí, což dokazuje devítizápasová série výher. Tu navíc třebíčští hokejisté korunovali skalpem největšího rivala z Jihlavy. Ke šťastnému konci třebíčské pohádky schází pouhý jeden bod nebo případné zaváhání konkurenta z Frýdku-Místku. Do konce základní části zbývá svěřencům Radka Nováka a Jaroslava Barvíře odehrát ještě tři zápasy, ve kterých bílé hvězdy narazý na Jestřáby, rysy a Trhače. Horácká Slavia tak může pomýšlet i na první místo v tabulce o postup do předkola, jelikož jí od jihlavské Dukly dělí pouhý dvoubodový rozdíl.

Třebíčské tažení za postupem do předkola se opírá především o Martina Šťovíčka s Lukášem Nedvídkem, kteří shodně nasbírali dvaačtyřicet bodů a společně s Michalem Vodným (33 kanadských bodů) tvoří údernou první formaci.

Z druhého tria útočníků vyčnívá Ladislav Bittner s Markem Lašem, které skvěle doplňuje Matěj Psota. Ladislav Bittner hraje v poslední době nevídané formě a se čtyřiceti body mu patří třetí místo v třebíčské tabulce produktivity. Jeho kolega Marek Laš se pyšní průměrem, větším než bod na zápas. Zapomínat nesmíme ani na Matěje Psotu, kterému k dovršení třiceti kanadských bodů schází jedna přesná trefa nebo asistence.

Třebíč hlavně spoléhá na skvělý týmový výkon. Důkazem je například vítězná branka z utkání s Jihlavou, o kterou se postarala třetí formace. Skvělou formu mají i oba maskovaní muži. Pavel Jekel má úspěšnost zásahů nad 91,5% a jeho kolega Dominik Svoboda má úspěšnost zákroků 90,33%.

Poslední odehrané zápasy Třebíče

HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 0:1

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 6:2

HC Baník Sokolov - SK Horácká Slavia Třebíč 2:5

SK Horácká Slavia - HC Frýdek-Místek 3:2 po samostatných nájezdech

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 3:1

Jestřábi už sezonu pouze dohrávají

Mezi Horáckou Slavií a prostějovskými Jestřáby je čtrnáctibodová propast a vzhledem k tomu, že do konce základní části zbývají tři kola, je tedy nemožné, aby se jestřábí letka ještě nějak zapojila do boje o předkolo.

Prostějov svoji naději ztratil v přímých soubojích s nejbližšími konkurenty, když s blížícím se koncem základní části dvakrát prohrál s rysy, Duklou a jednou s bílými hvězdami. Navíc Jestřábi nečekaně ztratili body i s Ústím nad Labem a jejich finiš jim tedy vůbec nevyšel podle představ.

Hokejistům Prostějova nestačila ani výborná čísla Marka Račuka a Lukáše Žálčíka, kteří se v současné chvíli blíží ke hranici 60 kanadských bodů. Neztratil se ani hvězdný Tomáš Nouza, který s šestadvaceti trefami a dvaadvaceti asistencemi výše zmíněným spoluhráčům zdatně sekundoval. I přes to všechno však Jestřábi do vyřazovací části letos nezasáhnou.

Poslední odehrané zápasy Prostějova

HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov 4:1

HC Baník Sokolov - LHK Jestřábi Prostějov 3:5

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava 2:5

SK Trhači Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov 1:6

HC Frýdek-Místek - LHK Jestřábi Prostějov 6:3

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Furch, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Čejka, Kowalczyk, Hort – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Michálek, Václavek, Ferda – Podlaha, Tadeáš Král, Kratochvíl.

Sestava Prostějova z minulého utkání: Huf (Haas) – Mrázek, Muška, Husa, P. Krejčí, Fojt – Hrníčko (A), Račuk, Chlán – T. Jandus, Nouza (C), M. Novák – Machač, V. Meidl, Knap.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Hokejový svátek je zpět! Bílé hvězdy ve čtvrtek přivítají tradičního rivala z Jihlavy

05.08.2020
Pozvánky na zápas

Hokejové prázdniny jsou u konce! Bílé hvězdy se v prvním přípravném utkání střetnou s Havlíčkovým Brodem

02.08.2020
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020