Menu +

Bílé hvězdy v sobotu na domácím ledě zahájí novou sezonu bitvou s ústeckým Slovanem

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Dlouhé čekání na nový ročník Chance ligy konečně dosáhlo svého konce. Nově složený kádr bílých hvězd se třebíčským fandům představí již v sobotu, kdy se postaví na odpor ústeckým Lvům. Svěřenci lodivoda Kamila Pokorného za sebou mají sedmizápasovou přípravu, kterou parta okolo nového kapitána Ladislava Bittnera zakončila vysokou výhrou nad prostějovskými Jestřáby. Nadcházející soupeř bílých hvězd také v posledním odehraném přípravném klání zvítězil, ale musel vynaložit patřičně větší úsilí, jelikož Trhači z Kadaně nedali svou kůži lacino a utkání díky drtivému finiši málem dorovnali. To vše se ale v současné chvíli maže a oba celky se budou muset co nejvíce koncentrovat, aby co nejlépe vstoupily do nového ročníku soutěže. Otevírací zápas sezony, v němž bílé hvězdy změří síly s ústeckým Slovanem odstartuje v sobotu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Jak již bylo zmíněno v anotaci článku, tak bílé hvězdy druhého září úspěšně završily sedmero přípravných klání vysokým vítězstvím nad Prostějovem, což je velmi dobrá vzpruha, která může třebíčský celek ještě více nabudit při startu do nové sezony. Celková bilance Horácké Slavie z přípravy čítá tři vítězství, stejný počet porážek a jednu remízu z nedohraného zápasu s extraligovou Kometou.

Trenérský štáb v čele s Kamilem Pokorným letní střetnutí využil jak k oprášení hokejových vazeb mezi stabilními hráči třebíčského celku, tak i k zařazení nových posil do sestavy a v neposlední řadě i k vyzkoušení hráčů, kteří bojovali o místo v sestavě.

Z letních posil se velice dobře jeví Vojtěch Střondala, který může s instinktem obávaného snajpra patřit k tahounům Horácké Slavie. Navíc je velmi šikovný při práci s hokejkou a nebojí se napadat soupeře, z čehož pramení i šance, které si díky své aktivní hře vytváří. Do obrany skvěle zapadla i staronová posila v podobě Lukáše Formana, který v přípravě také poctivě sbíral body. Zkušenosti dodává obranému valu Jiří Hunkes. Ten může se svými bohatými zkušenostmi z tuzemska i ze zahraničí pomoci třebíčským obraným talentům v jejich hokejovém růstu a rozvoji.

Tým v přípravě postupně doplnili obránci Lukáš Doudera a David Tureček, kteří mají vyřízené hostování z Karlových Varů. Ty doplňuje i mladý talent pražské Sparty Daniel Poizl. Vyřízené střídavé starty má i nadějný útočník brněnské Komety Erik Meluzín.

Třebíčský kádr by v úvodním zápase měl být téměř kompletní. Chybět by měl jen Adam Gajarský, jehož do zápasu nepustí zdravotní důvody a na svůj start v nové sezoně si tak ještě bude muset počkat.

Třebíči může v sezoně vypomoci i trio útočníků. Konkrétně se jedná o Martina Dočekala a Silvestera Kuska, kteří mají nastřádáno mnoho startů za extraligovou Kometu. Výraznou posilou do útočných řad bude i olomoucký Vilém Burian. Všichni tři tito hráči třebíčské prostředí moc dobře znají ze svého předešlého působení.

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Doudera Hunkes, Forman, Poizl, Mlčák, Furch, Tureček – Psota, Bittner, Šťovíček, Krliš, Bittner, Střondala, Vodný, Dočekal, Ferda, Křehlík, Michálek, Vedral.

HC Slovan Ústí nad Labem

Lvi absolvovali před startem nového ročníku osm přípravných duelů a přesně polovinu z této porce zápasů se podařilo hokejistům Slovanu dotáhnout do vítězného konce. Výkony nebyly příliš konzistentní a tým postavený okolo kapitána Michala Trávníčka v přípravě třikrát padl minimálně pětibrankovým rozdílem.

Vedení Ústí nad Labem se snažilo v posezónním období vhodně doplnit svůj kádr, aby se Lvi konečně probojovali do vyřazovací části soutěže.

Útočné choutky týmu by měl pozvednout mladý Kryštof Ouřada, který po dvou sezonách v dresu jestřábí letky mění angažmá. Zodpovědnost bude však hlavně ležet na Janu Milfaitovi, který v minulé sezoně válel v dresu nováčka ze Šumperka. Na místo činu se vrací i David Tůma, kterému jak již ze znění věty vyplívá, ústecké prostřední není vůbec cizí. Z Kladna hlásí návrat i čtyřiadvacetiletý útočník Štěpán Bláha.

V defenzivě bude tvrdit muziku zkušený Petr Přindiš, který se ke Lvům stěhuje po čtyřech sezonách strávených v Sokolově. Slovanu se podařilo podepsat i dlouholetou oporu Trhačů Jakuba Trefného, který tak ve svých čtyřiceti letech míří ke konkurenci. Dalším důležitým dílkem do sestavy je urostlý Lukáš Chalupa, který v minulé sezoně hájil barvy Horácké Slavie.

V brankovišti by měl úřadovat Lukáš Cikánek, jehož si mnozí fanoušci pravděpodobně vybaví v kladenské dresu, který oblékal skoro celou svoji dosavadní kariéru.

Sestava Ústí nad Labem z minulého utkání: Hamalčík – Drtina, Havránek, Brož, Trefný, Záruba, V. Tůma – Trávníček, Vrdlovec, M. Tůma – O. Bláha, Milfait, Ouřada – Grim, Čermák, Severa – Jouza.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří do Benátek nad Jizerou, kde budou chtít natáhnout svoji vítěznou sérii na čtyři zápasy

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Rozjetá Horácká Slavia bude v sobotu na domácím ledě usilovat o skalp Frýdku-Místku

17.09.2021
Pozvánky na zápas

Horácká Slavie vyráží směr Havířov, kde bude chtít navázat na úvodní tříbodovou výhru

14.09.2021