Menu +

Bílé hvězdy v sobotu na domácím ledě změří síly s Rysy

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia se po tříbodovém úspěchu na ledě soupeře vrací domů, kde bude vzdorovat houževnatým Rysům. Ti padli v posledních třech duelech a zatím si tedy marně brousí zuby na body. Bílé hvězdy naopak navázaly na vítězství proti své jmenovkyni a vybojovaly důležité tři body na ledě Zubrů. Mezi svými mantinely zatím svěřenci Kamila Pokorného válí a ztratili zde pouze jeden duel. Zápas startuje v sobotu v 17:30 na zimním stadionu města Třebíče KHNP aréně. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy budou mezi svými mantinely útočit již na třetí výhru v řadě. Svěřenci Kamila Pokorného po zvládnutém derby dvou Slavií, kdy parta okolo kapitána Ladislava Bittnera využila čtyři přesilové hry, dokázala uhrát i těsnou bitvu v Přerově. Tady sice brzy načal střelecký účet zápasu Erik Meluzín, ale pak všem vyschl střelecký prach a dále už kralovali jen brankáři. Bílé hvězdy tak dvakrát naplno bodovaly a opět stíhají Porubu se Vsetínem na čele ligy.

I když bylo poslední klání na branky chudé, Kamil Pokorný pochválil všechny své svěřence za to, že zápas bravurně takticky zvládli. Hráčům poděkoval hlavně za bojovnost až do samého konce.

Třebíčští hokejisté nadále útočí na vysoké pozice individuálních statistik. Ladislav Bittner je v porovnání střelců druhý nejlepší a v žebříčku asistencí se na úžasném třetím místě drží Michal Vodný. Nejvýše je v kanadském bodování i nadále Marin Dočekal, který uzavírá nejlepší desítku produktivních borců soutěže.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Martin Dočekal (10+15)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (15+8)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (3+19)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,95 %, Jan Mičán 89,31 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, D. Michálek, Ferda – Meluzín, Vodný, Malý – Krliš, Šilhavý, Svoboda.

Co říkají týmové statistiky?

Bílé hvězdy zvýšily svou produktivitu v přesilových hrách již na 26 %. Takovými hodnotami se nemůže pochlubit žádný jiný klub a třebíčská parta vévodí této statistice. Rysi jsou v této tabulce na osmé pozici s hodnotou 17,20 %. Naopak v oslabení je Frýdek-Místek třetím nejlepším celkem s úspěšností ubránění 85,85 %. Horácká Slavia je na osmé příčce s číslem 82,61 %. Oba celky navíc ve velkém nenavštěvují trestnou lavici a Třebíč je nejslušnějším celkem vůbec.

HC Frýdek-Místek

Rysi po úchvatném listopadu nevstoupili do posledního měsíce roku 2022 zrovna nejlépe. Prohráli totiž v posledních třech duelech, z nichž si Frýdek-Místek odnesl pouze jeden jediný bod. I tak má ale tým nastřádáno dost bodů na to, aby se udržel na sedmém místě tabulky. Rysi se každopádně musí co nejrychleji vrátit na vítěznou vlnu, aby zůstali na dostřel první šestce a minimálně uhájili svoji pozici před dotírajícími celky z nižších pater tabulky.

Za Rysy pravidelně boduje Alan Lyszczarczyk, který už je stálicí týmu. Ten je společně s posilou ze sestupujícího Havířova v podobě Vlastimila Dostálka nejproduktivnějším borcem týmu. Oba mají již dvacet bodů. Stále nevyhasl ani plamen Oskara Haase, který je obrovským objevem letošní sezony a nyní má na kontě devatenáct bodů a čtyři starty za extraligový Třinec. Podobně vyrostl i Michal Hotěk, který svým kolegům šlape na paty.

Statistiky hráčů Frýdku-Místku

lídr kanadského bodování: Alan Lyszczarczyk (12+8), Vlastimil Dostálek (12+8)

nejlepší střelec: Alan Lyszczarczyk (12+8), Vlastimil Dostálek (12+8)

nejlepší nahrávač: Jakub Teper (2+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Vojtěch Mokrý 93,93 %, Patrik Švančara 93,74 %, Daniel Šimonů 93,55 %, Ondřej Kacetl 91,80 %.

Sestava Frýdku-Místku z minulého utkání: Kacetl - Teper, Š. Havránek, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Homola, J. Adámek - Bednář, Vrdlovec, Dostálek - Łyszczarczyk, Haas, Hotěk - A. Zeman, Matěj, Klimša - Geidl, Macháček, Ramik.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká doma střetnutí se zvedajícím se Dynamem!

04.02.2023
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří na sever Moravy bojovat o body do Šumperku!

01.02.2023
Pozvánky na zápas

Třebíčskou partu čeká doma proti Kozlům útok na čtvrtou výhru v řadě!

29.01.2023