Menu +

Bílé hvězdy vyhlíží domácí duel se svou pražskou jmenovkyní

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia má před sebou už jen čtyři klání do konce základní části. Nyní následuje střetnutí s pražskou Slavií, která hájí jedenáctou pozici v tabulce. Parta okolo kapitána Lukáše Nedvídka se málem dotáhla do elitní čtveřice na úkor svého rivala, ale nakonec se z vítězství radoval soupeř. Nicméně i přes to třebíčský celek získal drahocenný bod a stále se drží v kontaktu s elitním kvartetem Chance ligy. Současná ztráta na poslední přímou postupovou příčku do čtvrtfinále je tříbodová. Tedy jde o jednu výhru v základní hrací době a případné zaváhání jihlavského konkurenta. První šanci bude mít tým vedený Jaroslavem Barvířem a Davidem Dolníčkem právě proti Pražanům. První vhazování tohoto důležitého zápasu padne v sobotu v 16:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Konec základní části už se neúprosnými kroky blíží a vypadá to, že boj o první čtyři místa bude napínavý až do posledního zápasu. Svěřenci Jaroslava Barvíře a Davida Dolníčka se sice v napínavém a nervy drásajícím střetnutí s tradičním rivalem do elitní čtyřky nedostali, ale i tak dokázali bodovat a udržet si kontakt s předními celky. Navíc přišlo i několik dobrých zpráv. Do této třaskavé bitvy totiž po delší odmlce naskočili i důležití hráči, kteří byli mimo sestavu kvůli zranění. Šlo o obránce Lukáše Zukala nebo útočníka Radima Ferdu. Situace v obraně, ale zatím nebyla tak ideální, aby se mohl Michal Vodný vrátit na pozici útočníka.

Třebíčští hokejisté před sebou mají, jak již bylo zmíněno pouze čtyři duely, v nichž půjde celkem o dvanáct bodů. Z toho ještě dvakrát narazí Horácká Slavia na přímé konkurenty, kterými jsou jihlavská Dukla a Poruba. Los pro závěr soutěže tedy není vůbec jednoduchý, ale na druhou stranu zde půjde o přímé souboje o postup do čtvrtfinále a kádr bílých hvězd bude mít případný postup ve svých rukou.

Třebíč se stále opírá o první formaci vedenou kanonýrem Ladislavem Bittnerem, který se ani v derby nezapomněl prosadit. Na své kvality však ukázala i druhá formace, kde se dokonce dvakrát prosadil Petr Beránek a na obou těchto trefách měl navíc podíl třebíčský kapitán Lukáš Nedvídek. Horácká Slavia tedy i přes nepřízeň osudu, která nedovoluje z důvodu zranění startovat důležitým článkům týmu, hraje na hranici svých možností a v zápasech s papírovými favority nechá na ledě všechno.

Třebíčská jistota v brance v podobě Pavla Jekela má zatím úspěšnost zákroků zastavenou na hodnotě 92,00 %, což asi hovoří samo za sebe. Jekelův kolega Jan Mičán dokáže svého parťáka v případě potřeby plnohodnotně zastoupit a ukazuje, že se v budoucnu může stát velmi kvalitním brankářem.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (23+14)

nejlepší nahrávač: Matěj Psota (7+22)

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (23+14)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,00 %, Jan Mičán 89,38 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Chalupa, Furch, Tejnor, Zukal, Vodička, Vodný – Šťovíček, Bittner, Psota – Beránek, Nedvídek, Ferda – Křehlík, Michálek, Oščádal – Malý, Brabenec, Š. Kratochvil – Vedral.

HC Slavia Praha

Pražané mají oproti většině ostatních celků odehraný o jeden zápas více a do konce základní části jim tedy zbývá sehrát pouze tři zápasy. Slavia se zatím drží na jedenáctém místě tabulky, které zajišťuje postup do osmifinále. Postup však není stále jistý, jelikož týmy ze spodních části tabulky ještě teoretickou naději mají, ale musely by začít sbírat body po hrstech, a navíc doufat v obrovský kolaps formy pražského celku. Nejblíže jsou Slavii Frýdek-Místek a Benátky nad Jizerou. První jmenovaný celek má odehraný stejný počet zápasů jako Slavia a ztrácí na ni sedm bodů. Benátky ztrácí bodů osm, ale mají oproti svému konkurentovi jeden zápas k dobru. Každopádně pokud by slávisté zaváhali, tak je v závěrečném kole základní části čekají právě Benátky a byl by to určitě hodně zajímavý souboj.

Prahu táhne za vítězstvím především pětice útočníků, kteří se v této sezoně dostali alespoň na dvacetibodovou hranici. Konkrétně se jedná o Filipa Vlčka, Petra Kafku, Filipa Kuťáka, Petra Vampolu a Tomáše Šmerhu. Nevyšší rozdíl mezi výše jmenovanými je pět kanadských bodů. Většina produktivity je tedy rovnoměrně rozdělena do prvních dvou útočných formací. Nejlepším střelcem je Petr Kafka, který jako jediný z celého týmu skóroval více než devětkrát. Konkrétně má na svém kontě patnáct přesných zásahů.

V brance slávisté spoléhají především na Martina Michajlova, jehož si mnozí fanoušci mohou pamatovat z jeho působení v Litoměřicích. Nyní už však druhou sezonu obléká sešívaný dres a jeho úspěšnost zákroků je znovu nad jednadevadesáti procenty.

Statistiky hráčů Slavie Praha

nejlepší střelec: Petr Kafka (15+8)

nejlepší nahrávač: Filip Vlček (8+17)

lídr kanadského bodování: Filip Vlček (8+17)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Martin Michajlov 91,23 %, Roman Málek 85,80 %

Sestava Prahy z minulého utkání: Michajlov – Barák, Sedlák, Jeřábek, Buchta, Krejčí, Novák, Veber – Vlček, Vampola, Šmerha – Kafka, Bednář, Kuťák – Ondráček, Poletín, Kružík – Pšenička, Šteiner, Brož.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021