Menu +

Bílé hvězdy vyráží do Frýdku-Místku, kde si budou chtít pojistit pozici v elitní šestce!

Pozvánky na zápas
Svěřence Kamila Pokorného čeká další bitva, která bude velmi důležitá pro formování tabulky. Třebíčští hokejisté zvládli valentýnský duel s Berany v prodloužení a odvrátili útok soupeře, který si brousil zuby na jejich pozici. Frýdek-Místek má úplně jiné starosti než hájení elitní šestky. Potřebuje zvládnout souboj o sestup a má k němu velmi dobře nakročeno, jelikož až na poslední odehraný duel, kde musel zkousnout pořádný debakl, zatím šlape jako hodinky. Zápas mezi Horáckou Slavií a Rysy startuje v sobotu v 17:00 na zimním stadionu ve Frýdku-Místku.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy neměly po reprezentační přestávce vůbec lehký start, jelikož čelily silným Beranům, kteří bažili po důležitém vítězství v boji o první šestku. Pro Horáckou Slavii to byl křest ohněm, jelikož soupeř si vytvořil nejeden tlak, ale skvělý Mičán inkasoval pouze jednou z hole Denise Kindla. Svěřenci Kamila Pokorného dokázali po faulech soupeře zásluhou kapitána Ladislava Bittnera vyrovnat a o otočku se v prodloužení postaral Martin Dočekal. Třebíčský kanonýr nadále o parník vede jak tabulku produktivity, tak i boj o korunu krále střelců. Za zvrat, o který se třebíčská parta postarala byl velmi vděčný Jaroslav Barvíř, který se k němu vrátil i v pozápasovém hodnocení.

„Druhá třetina byla první půli velmi vyrovnaná, v druhé půli jsme začali lehce ztrácet na pohybu a Zlín nás dostal pod tlak. Stálo nás to hodně osobních soubojů, situace jsme řešili špatně, a nakonec to vyústilo v branku. Soupeř se tak dostal do vedení. Klukům jsem pak říkal v kabině, že s takto mentálně silným mužstvem, jako máme my, nemůže jedena branka zatřást. Byli jsme trpěliví, upravili jsme sestavu a v přesilovce se nám podařilo vyrovnat. Od té branky jsme pak byli aktivnějším mužstvem. V prodloužení jsme asi chtěli ten bod více jak soupeř. Jsem moc rád, že Dodo ujel a dokázal vstřelit rozhodující branku.“

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán – Štebih, Baláž, Vodička, Furch, Poizl, Kříž – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Ferda (A), Michálek, Vodný – Malý, Ondráček, Maty. Svoboda – Kučera, Frömel, Matě. Svoboda.

HC Frýdek-Místek

Rysi do toho v boji o záchranu pořádně šlápli a v posledních pěti zápasech si připsali celkem čtyři výhry. Soupeři ovšem také nezahálejí, jelikož začínám čím dál více přituhovat. Frýdek-Místek má v současnosti 58 bodů a čtyřbodoví náskok na sestupující poslední pozici. K tomu všemu má ještě navíc jeden zápas k dobru.

Rysi zažívají skvělý závěr, v němž sbírají body po hrstech. Sérii výher narušil až výprask od Kolína, kde bylo prostě ze strany Rusů všechno špatně. Tým má nicméně v boji o záchranu stále velmi dobrou výchozí pozici a může se případně pokusit zabojovat i o předkolo.

Frýdek-Místek dělá pro záchranu maximum. Dokonce mu z Třince formou střídavých startů pomáhal Petr Šenkeřík. Ten se zde rozehrával, aby mohl být Ocelářům k dispozici pro vyvrcholení sezony. Frýdek-Místek sáhl i k trejdu. Do Jihlavy poslal trápícího se Radima Tomana a na oplátku získal z Dukly Samuela Krajče.

Sestava Frýdku-Místku z minulého utkání: Švančara (38. J. Král) - Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Homola, Urbanec - Doktor, R. Veselý, Svačina - Hotěk, Marosz, Haas - Wałęga, Šuhaj, Krajč - Geidl, Macháček, Ramik - Martynek. Trenér: Martin Hrnčár.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024