Menu +

Bílé hvězdy vyzvou ve čtvrtek na domácím ledě svou jmenovkyni, pražskou Slavii

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčští fanoušci se mohou těšit na tradiční bitvu dvou Slavií. Bílé hvězdy se ve svém posledním odehraném utkání střetly se svým největším rivalem jihlavskou Duklou. Horácká Slavia sice prohrávala, ale ve třetí třetině skvěle dorovnala dvoubrankové manko a zápas dospěl až do samostatných nájezdů. V této dovednostní soutěži byli šťastnější jihlavští hokejisté. Pražané v minulém kole Chance ligy porazili ústecký Slovan 5:1 a získali všechny body. Bílé hvězdy se s pražskou Slavií v letošní sezóně střetly dvakrát a v obou případech vyšly z utkání jako vítězné mužstvo. Utkání mezi Třebíčí a Prahou začíná ve čtvrtek v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

HC Slavia Praha

Tento ryze pražský klub vznikl v roce 1900 pod názvem SK Slavia Praha. Od roku 1994 až do roku 2015 byla Slavia pravidelným účastníkem nejvyšší české hokejové soutěže.

V roce 1994 přišel do Slavie litvínovský odchovanec Vladimír Růžička. Vladimír Růžička byl jedním ze strůjců postupu pražské Slavie z baráže do extraligy. Většina týmů po postupu do nejvyšší české hokejové soutěže, přivede do svého kádru rozdílové hráče. Výjimkou nebyla ani pražská Slavia. Do týmu přišel Miroslav Hořava a Tomáš Jelínek. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Pražané postoupili do play off hned ve své první sezóně.

Před následující sezónou zamířil do Slavie hvězdný střelec Viktor Ujčík společně s útočníky Michalem Supem ze Sparty a Ivem Prorokem z Litvínova. Elitní útok pražské Slavie tvořilo trio Růžička, Ujčík, Prorok. Tato úderná formace dokázala kompletně rozebrat soupeřovu obranu a jejich akce málokdy končily nezdarem. Navíc měli Pražané v obraně velké eso. Obránce Hořava totiž posbíral ve 44 zápasech neuvěřitelných 41 přihrávek. Ve čtvrtfinále však Slavia nestačila na České Budějovice.

Extraligu ale hokejisté pražské Slavie vyhráli až v sezóně 2002/2003. U úspěchu byl i Vladimír Růžička. Tentokráte už se ovšem neproháněl s hokejkou po kluzišti, ale stál na střídačce jako hlavní trenér.

Ještě jednoho zlatého úspěchu dosáhla Slavia v sezóně 2007/2008. Zajímavostí je, že ji k jejímu druhému titulu dovedl znovu Vladimír Růžička, který s tímto pražským klubem spojil většinovou část své hráčské i trenérské kariéry. Málokterý trenér dokázal vydržet na střídačce jednoho mužstva tak dlouho, jako Vladimír Růžička.

V sezóně 2014/2015 nastal velký zvrat událostí. Na postu hlavního trenéra skončila dlouholetá opora Slavie Vladimír Růžička. Pražské Slavii se sezóna nevydařila podle představ a po neúspěchu v baráži zamířil tento tradiční klub do druhé nejvyšší české hokejové soutěže. Hned v následující sezóně se sice Slavia do baráže vrátila, ale uspět se jí nepodařilo.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Lukáš Nedvídek (15+20), Adam Raška (15+20), Silvester Kusko (15+15),

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (15+20), Adam Raška (15+20)

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (15+20), Adam Raška (15+20)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 92,61%, Lukáš Dostál 91,71%, Pavel Jekel 88,89%, Dominik Svoboda 84,62%

Statistiky hráčů Slavie Praha

nejlepší střelec: Jan Veselý (18+11)

nejlepší nahrávač: Martin Šagát (4+16)

lídr kanadského bodování: Jan Veselý (18+11)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Dominik Šorf 90,53%, David Honzík 90,41% Patrik Polívka 87,23%, Lukáš Sochůrek 84,09%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

HC Frýdek - Místek - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 po prodloužení

SK Horácká Slavia Třebíč - HC RT Torax Poruba 2011 5:4

VHK Robe Vsetín - SK Horácká Slavia Třebíč 4:3

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Benátky nad Jizerou 2:4

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 po samostatných nájezdech

Poslední odehrané zápasy Prahy

HC Slavia Praha - LHK Jestřábi Prostějov 4:3

SK Trhači Kadaň - HC Slavia Praha 2:7

HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 5:3

AZ Residomo Havířov - HC Slavia Praha 5:1

HC Slavia Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1

Sestava Třebíče z minulého utkání: Vejmelka (Do. Svoboda) – Bilčík, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka (C), Vl. Brož, Furch – Vodný (A), Raška (A), Střondala – Psota, Nedvídek, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Paták – Süss, Mlynář, M. Novák.

Sestava Prahy z minulého utkání: Honzík (Šorf) – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Steinocher, Štibingr, Valík – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – Kubica, J. Veselý, Šmerha – Brož, Kverka, Vlček – Heldák, Kohút, Furch.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Po bravurně zvládnutém restartu sezony přivítá Horácká Slavia vedoucí Benátky nad Jizerou

včera
Pozvánky na zápas

Kolotoč Chance ligy se po nucené odmlce opět rozjíždí! Prvním soupeřem bílých hvězd bude Sokolov

20.11.2020
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020