Menu +

Bílé hvězdy začnou sérii dvou domácích zápasů kláním s Jestřáby!

Pozvánky na zápas
Bílé hvězdy se připravují na dvě domácí bitvy po sobě. Horácká Slavia se před nedávnem vrátila z Kolína, kde vybojovala cenný bod. Prostějovská letka je na vítězné vlně, jelikož zapsala již pátou výhru v řadě, když udolala v nájezdech trápící se Slavii. Svěřenci Kamila Pokorného by se v případě tříbodové výhry mohli na svého soka dotáhnout. Zápas mezi bílými hvězdami a Prostějovem startuje ve středu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

VS

LHK Jestřábi Prostějov

Martin Dočekal (7+6)nejproduktivnější hráčTomáš Hanousek (4+8)
Martin Dočekal (7+6)nejlepší střelecZdeněk Doležal (6+5)
Martin Dočekal (7+6)nejlepší nahrávačTomáš Hanousek (4+8)
Jan Mičán 92,18 %, Samu Pakarinen 85,71 %, Jan Strmeň 91,84 %statistiky brankářůJaroslav Pavelka 90,76 %, Marek Štipčák 95,16 %


Vstupenky na utkání v prodeji -> ZDE


SK Horácká Slavia Třebíč

Svěřenci Kamila Pokorného mají čerstvě v nohách utkání s Kolínem. V utkání zářili především oba brankáři. Přestože na obě branky letělo dohromady 55 střel, tak v síti skončily pouze dvě. Třebíč poslal do vedení Marek Berka, který se v posledních zápasech jeví ve výborném světle. Třebíčský kanonýr dokázal přelstít brankáře Soukupa, při nájezdu z pravé strany, kdy z úhlu nahodil kotouč na branku a ten si výstrojí našel cestu až do sítě.

Vyrovnání si na třetí třetinu schoval Lukáš Pajer, jenž si najel do levého kruhu a ranou na vzdálenější tyč srovnal krok Kozlů s Horáckou Slavií. Více branek v základní části k vidění nebylo a rozhodnout musel až Matěj Chalupa z přesilové hry v prodloužení. Ten dostal ideální pas přes šířku kluziště do pravého kruh, odkud nedal přesouvajícímu se Strmeňovi šanci.

Třebíč si tedy z ledu soupeře odvezla cenný bod, kterého si váží i samotný lodivod střídačky, kterému stále chybí v sestavě důležití útočníci.

„My si i toho jednoho bodu vážíme, pořád je to bod z ledu soupeře, Kolín má kvalitu, navíc byl posílený klukama z Hradce Králové. Absence Matěje Psoty i Jakuba Malého jsou pro nás samozřejmě problém. Matěj už je v tréninku, ale na zápas to ještě není, Jakub dostal angínu a léčba antibiotiky nějakou dobu potrvá. Není to pro nás jednoduché, ale musíme se s tím vypořádat. V sezóně to potká i jiná mužstva. Kluci ale bojují, semkli se a věřím, že i další výkony budou kvalitní. Zápasy jdou teď rychle po sobě a my se chceme dobře připravit na středeční utkání s Prostějovem.“

Sestava Třebíče z minulého utkání: Strmeň (Mičán) – Bořuta, Furch, Štebih, Vodička, Kříž, Poizl, Baláž – Dočekal (A), Bittner (C), Ferda (A) – Vodný, Michálek, Michalčuk – Maty. Svoboda, Berka, Frömel – Matě. Svoboda, Horváth, L. Stehlík.

LHK Jestřábi Prostějov

Prostějovská letka před sezonou pořádně řízla do kádru. Do útoku přibyly jména typu Zděňka Doležala, Tomáše Pituleho nebo Jiřího Fronka. Jestřábi přivábili i ztraceného syna v podobě Marka Račuka, který se vrátil z krátkého zahraničního angažmá.

Věci se ovšem děly především v obraně. Do defenzivy přišel třebíčským fanouškům dobře známý Lukáš Forman, z Dynama se do Prostějova přesunul Tomáš Hanousek a pro návrat do své domoviny se rozhodl Petr Šidlík, který působil na Slovensku. Připočtěme ještě Tomáše Drtila z Šumperku a Vojtěcha Kloze z kádru Orlů.

Beze změn nezůstalo ani brankoviště, kde zvýšil konkurenci Marek Stipčák.

Změny v týmu zapůsobily velmi dobře, jelikož se rozjezd sezony ovadl a Jestřábi mají v zádech sérii pěti vítězství v řadě.

Sestava Prostějova z minulého utkání: Pavelka (Štipčák) – Šidlík, Krejčí, Hanousek, Poledna, Forman, Pěnčík, Drtil – Hašek, Ostřížek, V. Burian (A) – J. Veselý, Račuk, Illéš – Fronk, Pitule, Z. Doležal – Maruna, Venkrbec (C), Jiránek (A).

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024