Bittner: Góly bych vyměnil za body pro tým. Co řekl o soupeři?

Ohlasy po utkání
Ladislav Bittner neprožívá snadný start do sezony. Vyhlášený snajpr byl zvyklý na větší přísun gólů, ale ve Znojmě se kapitán bílých hvězd trefil hned dvakrát. „Je škoda, že díky gólům nemáme žádné body, takhle jsou vlastně k ničemu. Ale snad mi to pomůže," přeje si.

Ve Znojmě jste prohráli po ne úplně špatném výkonu 2:4, takže zápas se asi nebude hodnotit lehce...
Hodnotí se mi to těžce. První třetina byla z naší strany dobrá, hráli jsme to, co jsme si řekli, díky čemuž jsme se dostali do vedení. Pak jsme tam měli ještě pár šancí, ale ty jsme bohužel neproměnili. Ve druhé třetině na nás zatlačili, dostávali jsme se pod tlak a soupeř dvě své šance využil. Třetí třetina byla taková vyčkávací. Soupeř dal gól z takové pro nás nešťastné střely, ale i to se v hokeji může stát. Pozitivní bylo, že jsme ve třetí třetině ubránili oslabení, ale už jsme nestihli vyrovnat. Je to škoda.

Dal jsi dva góly, ale předpokládám, že vzhledem k výsledku zápasu tě moc netěší.
Je to tak. Je sice fajn, když dáš dva góly, ale pokud nepomůžou týmu k bodům, tak jsou vlastně k ničemu...

Oba góly byly z předbrankového prostoru, takže pro tebe typické, že?
Jak říkáš, při prvním gólu mě hezky z otočky našel Miha a druhý gól byl po teči z předbrankového prostoru, takže pro mě typické. Jen škoda, že góly nepomohly k bodům.

Letos ti to zatím tolik nelepí. Věříš, že by to dva góly ze Znojma mohly zlomit?
Doufám, že jo. Ale ať klidně dává góly někdo jiný, chceme být hlavně úspěšní jako tým. To je pro nás nejdůležitější, ne ani tak to, kdo se zrovna prosadí.

Bylo na Znojmu vidět, že po nepovedeném startu do sezony zkrátka potřebují zabrat?
Udělali pár změn v týmu, které jim asi prospěly. Musím říct, že v porovnání s prvním zápasem u nás hráli trochu jiný styl hokeje. A jestli na nich bylo vidět, že potřebují zabrat? Myslím, že jim nic jiného nezbývá, každý chce vyhrávat a každý chce sbírat body.

Je výhoda, že zápasy teď půjdou rychle za sebou, takže není moc prostoru se v porážce zbytečně hrabat?
Pro hráče je vždycky lepší, když je v zápasovém tempu. Dnešek si v úterý rozebereme na videu, pak půjdeme do tréninku a ve středu nás čeká další zápas. Uděláme všechno pro to, abychom ho zvládli a abychom se s našimi fanoušky po jeho konci radovali.

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž