Menu +

Bittner s Krlišem se už těší na led. Jak si užili dovolenou?

Aktuální zprávy
Start nové sezony už pomalu klepe na dveře. Nyní bílé hvězdy zahájily závěrečnou část přípravy před jejím vypuknutím.
Sdílejte článek
 

Po náročné suché přípravě a následné dovolené čekají bílé hvězdy první tréninky na ledové ploše KHNP ARÉNY. Není se tak co divit, že v týmu vládne natěšení, vždyť právě led je pro hokejistu to zásadní.

„Dovolenou jsem si užil s rodinou. První týden jsme byli na agility táboře, měli jsme zapůjčený karavan, tak to bylo takové dobrodružné,“ usmívá se Ladislav Bittner a pokračuje: „Také jsme navštívili rodinu a dělali výlety po okolí. Závěrem jsme byli v domečku na stromě, což se nám moc líbilo, bylo to suprové,“ hlásí třebíčský snajpr.

 • Měli jsme zapůjčený karavan, tak to bylo takové dobrodružné
 • Teď už se nejlepší střelec loňského ročníku Chance ligy těší na led a se smíchem dodává, že atletických stadionů už bylo přece jen dost.

  „Na led už se asi těšíme všichni. Přece jen těch atletických stadionů už bylo hodně. Nezvyk pro mě asi bude zvykat si na novou výstroj a hlavně brusle. Na to se moc netěším, ale to k tomu patří,“ tvrdí Bittner.

  K prvnímu přípravnému utkání vyjedou třebíčští hokejisté 3. srpna, kdy změří síly s Kometou Brno. „Přípravné zápasy budou ze začátku těžké, člověk se do toho musí hlavně dostat, ale chodili jsme na ledy během letní přípravy, tak by to mělo být vše rychlejší. Každopádně se chceme na sezonu dobře připravit,“ dodává útočná opora bílých hvězd.

  Další útočník Václav Krliš se už na led také těší. Během dovolené navštívil s přítelkyní Chorvatsko a pochlubil se i svými pěstitelskými úspěchy.

 • Přáteláky vždy alespoň trošku napoví
 • „Letní příprava byla trošku delší, než bývá zvykem, ale jelikož mi problém nedělá a školu jsem měl pořád online, tak se vše dalo v pohodě zvládnout a celkem rychle to uteklo. Dovolená utekla ještě rychleji, s přítelkyní jsem zajel do Chorvatska, užil si svatbu v rodině a vypěstoval doma v Plzni nějaké okurky a rajčata, takže spokojenost.“

  „Na led se těším, samozřejmě, od toho tady jsme. Během letní jsme na led chodili pravidelně, takže by to mohlo být o to snazší, se do toho dostat. Zvyknout si na brusle, osahat si výstroj, něco ještě nabruslit a připravit se na sezónu, to je teď hlavním cílem,“ dodává.

  Přípravné zápasy už podle Krliše mírně napoví možné rozložení sil během sezony. Hokejista, který na Vysočině zahajuje svou druhou sezonu je ale rád především za to, že se začne hrát. Samotné tréninky by prý nikoho pořádně nebavily.

  „Přáteláky vždy alespoň trošku napoví, kdo na tom jak je, jak by tým mohl vypadat, a hlavně se člověk dostane zpět do tempa. Doplní se kádr a vyzkoušíme si zápasy proti super soupeřům. Nikoho by nebavilo jen trénovat, takže jsem rád, že si zahrajeme a doufám, že bude umožněno mít diváky v ochozech, to bych si moc přál,“ říká Václav Krliš.

  Podobné články

  Aktuální zprávy

  Partnerem HST je i v letošní sezoně ČEZ - děkujeme!

  před 2 dny
  Aktuální zprávy

  Start mládežnických a dětských mužstev HST v soutěžních utkáních

  před 3 dny
  Aktuální zprávy

  HST: Omlouváme se všem poškozeným za technickou závadu na ZS

  17.09.2021