Menu +

Bitva o důležité body na horkém ledě nováčka, Třebíč jede v sobotu do Přerova

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V sobotu se utká Horácká Slavia Třebíč o mistrovské body na velmi horké půdě nováčka z Přerova. Po vynikajícím vstupu do soutěže Zubři momentálně výrazně tápou. Také Třebíč se prezentuje neurovnanou výkonností. Souboj na Hané tedy bude zajímavým duelem týmů, které nutně potřebují vzpruhu. Utkání startuje již v 17:00 a připraven bude tradiční online přenos.
Sdílejte článek
 

Soupeř se představuje


První hokejové zápasy byly předvedeny v Přerově na rybníku těsně před 1. světovou válkou a také krátce po ní. Hrálo se ve stylu bandy, který se hrál na ledě s míčkem. V polovině 20. let se začalo hrát i s pukem. Kanadský hokej se stával stále oblíbenějším a tak byl 25. 11. 1928 založen pod SK Přerov nový odbor ledního hokeje SK Přerov a jeho předsedou byl zvolen MUDr. Jan Lacina. Z popudu SK Přerov byla o necelý měsíc později založena Moravská hokejová župa.

Padesátá léta a šedesátá léta byla "dobou temna" pro přerovský hokej. V mnoha městech došlo k vybudování nových zimních stadionů. V Přerově se to nepodařilo. Hokej se několik let vůbec nehrál. V sezóně 1953-1954 obnovil klub činnost, tentokrát pod jménem Spartak Meopta Přerov. Místní hokej se však v dalších letech nejčastěji pohybuje jen v krajských soutěžích. V roce 1971 je konečně otevřen nový zimní stadion a v Přerově rychle roste zájem o hokej i kvalita předváděné hry. V roce 1974 Přerov postupuje do II. NHL a od té doby se nejčastěji pohybuje právě mezi druhou a postupně i první ligou na naší hokejové scéně. To se potvrdilo právě i absolutně nedávno na jaře roku 2015, kdy se Přerov po víceleté snaze o postup opět dostal do první ligy.

V Přerovské bráně se stihla vystřídat v úvodu soutěže už čtveřice mužů s maskou. Hlavně Juraj Šimboch disponuje exkluzivními statistikami. Na post jedničky se přechodně pravděpodobně nyní dostane i brněnský Lukáš Klimeš, který nedávno přišel do města na Hané právě z naší Horácké Slavie, aby byl více herně vytížen. Obrana Zubrů se opírá zejména o Lukáše Chmelíře, Jakuba Grofa, Radomíra Palu a Martina Novotného. V útoku je výrazně nejproduktivnější Vlastimil Dostálek. Svou práci odvádí výborně také Roman Pšurný, Milan Procházka, Marek Sikora a Michal Popelka.


Jarní postup Zubrů autentickým komentářem, Hanáci v přípravě

„V neskutečné drama se proměnilo závěrečné utkání Zubrů v sezóně, které je mohlo posunout do první ligy. Přerované prohrávali a dlouho nemohli najít recept na gólmana Hrušku (Sokolov). Povedlo se jim to až ve třetí části a za stavu 1:1 utkání dospělo do nájezdů. V nich rozhodl skvělý taktický manévr s nasazením brankáře Slováka a postupový gól Davida Šebka ve čtvrté sérii. MEO Aréna vypukla radostí, Přerov se po dlouhých sedmnácti letech probojoval do první ligy!”

Přerov v kvalifikaci podlehl pouze Sokolovu na jeho půdě 2:1, jinak porazil dvakrát Tábor a rozhodl výše zmíněný zápas se Sokolovem na Hané, kde Přerov vyhrál 2:1 sn.

V létě se připravoval Přerov jen v sedmi zápasech. Bilance byla výborná: čtyři výhry, jedna výhra na nájezdy, jedna prohra na nájezdy a jediná klasická prohra, přemožitelem Přerova bylo polské Jastrzebie.


Předzápasový informační servis


Okénko do několika statistik obou týmů

Nejlepší střelci Přerova: Vlastimil Dostálek 10 G, Marek Sikora 7 G.
Nejlepší střelci Třebíče: David Dolníček 5 G, Petr Polodna 4 G.
Kanadské bodování Přerova: Vlastimil Dostálek 15 (10+5), Roman Pšurný 12 (4+8).
Kanadské bodování Třebíče: Tomáš Svoboda 8 (3+5), Matěj Psota 8 (2+6).
V bráně se za Přerov rozchytali: Juraj Šimboch s úspěšností 95,67 % a průměrem 1,64 a Jiří Sovák s úspěšností 91,84 % a průměrem 2,75.
V bráně se za Třebíč rozchytali: Karel Vejmelka s úspěšností 90,42 % a průměrem 2,71 a Martin Falter s úspěšností 86,67 % a průměrem 1,85.

Úspěšnost přesilovek Přerova: 14,08 %.
Úspěšnost přesilovek Třebíče: 18,18 %.
Úspěšnost oslabení Přerova: 90,24%.
Úspěšnost oslabení Třebíče: 82,81 %.
Trestné minuty Přerova na zápas: 19,29.
Trestné minuty Třebíče na zápas: 14,86.

Průměr přerovských střel na branku za zápas: 33,14.
Průměr třebíčských střel na branku za zápas: 32,57.
Průměrná divácká podpora Přerova loni: 1 013 diváků ve druhé lize.
Průměrná divácká podpora Třebíče loni: 1 807 diváků.
Průměrná divácká podpora Přerova letos: 2 425 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče letos: 1 354 diváků.

Poslední čtyři zápasy obou celků

Benátky - Přerov 5:1
Přerov - Prostějov 2:3
Slavia - Přerov 2:1
Kadaň - Přerov 5:1

Jihlava - Třebíč 2:1
Třebíč - Havířov 2:4
Litoměřice - Třebíč 2:4
Třebíč - Šumperk 2:3 sn.

Sestavy Přerova a Třebíče v minulém kole

Přerov: Klimeš (41. Slovák) – Chmelíř, Sedlák, Přindiš, Pala, Běhal, Ferenc, Matyáš – Procházka, Sikora, Dostálek – Š. Kratochvíl, Popelka, P. Mrázek – Goiš, Šebek, Stoklasa – Kovařík, Král.

Třebíč: Falter – Bilčík, Malena, Niko, Čejka, Dujsík, Šaur, Bartoň – Švec, Dolníček, Zuzin – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Psota, Zohorna, Kusko – Přibyl, Pokorný, Šik.


Kompletní program 15. kola

Sobota 17. října – 15. kolo:
16:00 Rytíři Kladno – SK Kadaň
17:00 HC Benátky nad Jizerou – HC Slavia Praha
17:00 HC ZUBR Přerov – SK Horácká Slavia Třebíč
17:00 Hokej Šumperk 2003 – HC Most
17:00 Hokej Ústí nad Labem – HC Dukla Jihlava
17:00 HC Stadion Litoměřice – HC AZ Havířov 2010
18:00 LHK Jestřábi Prostějov – ČEZ Motor České Budějovice

Zápas 15. kola WSM ligy startuje v Přerově v sobotu 17. října od 17:00. Připraven bude klasický online přenos.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024