Boj o elitní osmičku pokračuje, Třebíč vyzve Benátky!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V předposledním zápase základní části 1. hokejové ligy před vlastním publikem, resp. ve 49. kole soutěže, přivítají Horáci ve středu 15. února od 17:30 hodin na svém ledě mužstvo HC Benátky nad Jizerou. Hokej Středočechů domácím příliš nesedí, o čemž svědčí fakt, že příští soupeř HST bral ze tří vzájemných zápasů v této sezóně všech devět bodů! Je proto načase tuto nepříznivou bilanci zastavit a pokračovat tak na vítězně vlně!

Dobrý soutěžní ročník pro Benátky

Hokejisté Benátek nad Jizerou působí v 1. lize už čtvrtou sezónu a aktuálně prožívají nejlepší období za celé své působení v této soutěží. Liberecká farma je totiž letos velkým a nutno dodat, že příjemným překvapením soutěže.

Benátečtí hokejisté měli na začátku soutěže velmi těžký los, když hned v prvních dvou kolech narazili na Ústí a Chomutov, ve čtvrtém pak na Hradec Králové. Teprve potom začali vcelku pravidelně sbírat body a výsledkem je průběžné páté místo.

Poslední odehrané zápasy Benátek:

46. kolo Benátky - Jihlava 2:5 (0:3, 0:2, 2:0), branky Benátek: Klimt, Niko

47. kolo Kadaň - Benátky 4:5 sn (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1), branky Benátek: Skalický, Vitásek, Jonák, Skořepa, rozhodující sam. náj. Král

48. kolo Benátky – Litoměřice 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Kanadské bodování týmu HC Benátky nad Jizerou:

Král Lukáš 48Z – 18G+37A

Skořepa Josef 45Z – 18G+18A

Jaroměřský Jan 46Z – 6G+17A

Horáci mohutně dotahují vytouženou osmičku

Hráči Horácké Slavie zažívají pravé zmrtvýchvstání. Poté, co ve 42.kole předvedli nevídaný obrat z 0:3 na 5:3 proti silné Olomouci, neodešli z ledu poraženi a mohutně finišují v honbě za elitní osmičkou. Po Olomouci si Horáci připsali skalpy Berouna, Jihlavy, Kadaně, Litoměřic, v samostatných nájezdech zařídil kapitán týmu David Dolníček výhru nad Šumperkem a naposledy odjeli se všemi boby z Písku.

Domácí se podle slov trenéra a sportovního manažera Kamila Pokorného „…potýkají s velmi dobrou formou“, za poslední vítězství můžeme vděčit „obětavosti hráčů a perfektnímu výkonu brankáře Hrubce“, je si vědom domácí lodivod základ úspěchů. Zato Středočeši mají opačné starosti a období, kdy měli play-off dlouho jisté, je díky vyrovnanosti tabulky nenávratně pryč. Vždyť za poslední čtyři zápasy tým trenéra Milana Černého získal dva body za vítězství v Kadani po samostatných nájezdech a na pátém místě mají se 73 body už jen devítibodový náskok na deváté Litoměřice.

Kanadské bodování Horácké Slavie:

Dolníček David 46Z – 16G+21A

Laš Marek 47Z – 11G+19A

Burian Vilém 37Z – 11G+9A

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v této sezóně:

10. kolo: Benátky - Třebíč 4:0 (1:0, 1:0, 2:0), branky: 2 Klimt, Liška, Kica

Třebíčští vstoupili do zápasu nepříliš dobře, když hned ve 2. minutě poprvé inkasovali. V dalším průběhu úvodní části byli dále aktivnější domácí hokejisté, zatímco hosté ohrozili branku svého soupeře jen sporadicky. Benátečtí byli aktivnější i v první části prostředního dějství, ale své šance nevyužili. Oproti první třetině však na aktivitě přidali i Třebíčští, v koncovce ale uspět nedokázali. To domácí si schovali další úder na konec druhé třetiny, kdy přidali svůj druhý gól. Třebíčští výrazně zvýšili aktivitu až v poslední třetině, a vyslali na domácí branku neuvěřitelných 22 střel, ani jeden pokus však nepřinesl kýžený kontaktní gól. Domácí byli v tomto směru efektivnější a přidali ještě další dvě branky. Horácká Slavia Třebíč si tak z Benátek odvezla nelichotivou porážku 0:4.

23. kolo: Třebíč – Benátky 1:2 (0:1, 1:1, 0:0), branky: Burian - Jonák, Kopic

Domácí hráči byli po většinu zápasu lepší, aktivně napadali, ale zcela selhali v koncovce. Hosté se ujali v první dvacetiminutovce vedení. V prostřední třetině Třebíčští pouze vyrovnali z hole Buriana, ale v poslední minutě téže třetiny soupeř vykročil k zisku bodů. V posledním dějství Třebíč svého soupeře přestřílela, ale neproměnila ani vyložené gólové situace. Ale jak už to ve sportu bývá, hosté vytěžili z minima maximum a mohou poděkovat svému brankáři, že odjíždějí s plným počtem bodů.

36. kolo: Benátky - Třebíč 2:1 (0:1, 1:0, 1:0), branky: Král, Klimt – Havel

I v prvním povánočním zápase se Horácká Slavia ujala jednobrankového vedení vteřinu před koncem první sirény, když se prosadil Lukáš Havel. Domácí ale vyrovnali v pětadvacáté minutě a na začátku třetího dějství vstřelili druhou branku. Jak se nakonec ukázalo, byla tou rozdílovou.

Hokejisté Benátek nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Stejskal (26. Blažíček) - Jaroměřský, Nedbal, Říha, Vála, Šimek, Vitásek, Pabiška - Krejčík, Král, Klimt, Skalický, Skořepa, Jonák, Liška, Jech, Kopic, Bortňák, Bulíř, Víšek, Vlach.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Hrubec - Rangl, Dietz, Kadela, Kania, Sobotka, Brož, Sláma, Valenta - P. Sedláček, Dolníček, Laš - Vondráček, Dočekal, Čech - Stejskal, Kaut, Fořt - Přibyl, Heřman, Látal.

Horácká Slavia Třebíč – HC Benátky nad Jizerou začíná na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ ve středu 15. února 2012 od 17:30 hodin.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!