Menu +

Bořek Sláma: Zvedáme se hlavně psychicky a je to vidět

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Čtvrté derby Vysočiny mezi Horáckou Slavií přineslo dramatický boj až do samého konce. O vítězi musely rozhodovat až samostatné nájezdy, v nichž byla lepší Dukla, které dvěma parádami vystřelil výhru Bakus. Domácí v průběhu zápasu měli mnoho vyložených šancí, ale o další puky v Řehořově síti je připravil neklid v koncovce, a když už střela přes Řehoře prošla, stála puku v cestě dvakrát tyč. Oba góly domácích v tomto utkání dali obránci a oba padly v přesilovkách. První gól dal Bořek Sláma, druhý pak přesnou střelou po ledě k tyči Marcel Hrbáček.
Sdílejte článek
 
Jedním z nejzkušenějších hráčů v kádru Horácké Slavie je sedmadvacetiletý obránce Bořek Sláma, jenž umístěnou střelou v osmnácté minutě první třetiny v přesilovce vyrovnal na 1:1.

“Určitě jsme sahali po víc než jen jednom bodu, měli jsme víc gólovek, jen já osobně jsme měl dvě velké šance, které jsem neproměnil. Ve třetí třetině nás pak Jihlava přehrávala, ale i tak jsme zase měli šance na góly hlavně my.“


Bořek Sláma

Bořek Sláma

Dvě šance sice Bořek Sláma neproměnil, zato branka, kterou dal, byla nejen důležitá, ale také velmi hezká. Řehoř na jeho umístěnou střelu neměl sebemenší šanci.

“Jsme domluveni tak, že když máme vítěznou buly na Marcela Hrbáčka, tak sjíždím před bránu, on střílí a my se tam snažíme dorážet a vytvořit velký tlak před bránou. Ten puk se ke mně vlastně přikutálel a já jsem k tomu přišel jako slepý k houslím,“ konstatoval jeden ze dvou třebíčských střelců večera.


V sobotu cestuje Horácká Slavia na led nebezpečné Sarezy Ostrava. Poslední dvě utkání se Třebíči vcelku povedla a to by mělo hráčům zvednout před zápasem v Ostravě sebevědomí.

“Já myslím, že určitě, že se zvedáme psychicky a je to vidět i na hře. Před tím to bylo velké trápení bez nějakého velkého bruslení, bez napadání a bez obrany po celém kluzišti. Teď tohle všechno začínáme plnit.“


Derby se v tomto kole hrálo také na Hané, kde Prostějov hostil Olomouc. Zápas lépe zvládli Kohouti z Olomouce, kteří Prostějov porazili 5:3 a tím pomohli Horácké Slavii k návratu na šestou příčku, i když jen o jediný bod.

“To jsme samozřejmě rádi, ale zas nás mrzí, že jsme neuhráli aspoň ten druhý bod navíc v nájezdech. Mohli jsme mít náskok dvoubodový, ale takový je hokej, to se už nedá nic dělat. Musíme teď vyhrát v Ostravě a nesmíme se dívat na Prostějov. Máme teď ten jeden bod k dobru, nic víc.“


Perfektní začátek sezóny, senzačně vychytané vítězství v prvním kole v Brně, pak nepříjemné zranění, nemoci a velká část sezóny jen na lavičce náhradníků. O kom, že je řeč? O brankáři Filipu Luňákovi. Do branky se jako jednička znovu postavil po dlouhé době v osmatřicátém kole a opět to bylo v utkání proti Kometě Brno. V něm však Třebíčští ještě nebodovali, zato od zápasu s Olomoucí se karta obrací a s Filipem v brance dokázala Horácká Slavia ve dvou kolech uhrát velmi slušné čtyři body. Tři v Olomouci a jeden v derby s Jihlavou.

BořFilip Luňák

Filip Luňák likviduje jednu z šancí soupeře

“Především bych chtěl pochválit diváky, opravdu nám pomohli a vytvořili výbornou atmosféru,“ vysekl sympatický gólman poklonu divákům a fanouškům, kterých si na čtvrté derby této sezóny našlo cestu více než dva a půl tisíce.


Samotné hodnocení zápasu z úst třebíčského brankáře však už tolik pozitivní nebylo.

“Ten zápas z mého pohledu nezačal vůbec dobře. Zase jsme dostali nesmyslný první gól, kdy se puk odrazil nade mě, já jsem čekal, že ho obránce zamete a bylo z toho nedorozumění a gól. Tenhle gól mě hodně mrzí. Pak přišel ještě druhý gól po hezké individuální Bakusově akci. Naštěstí jsme stihli vyrovnat na 1:1, což nás zvedlo a skvělá druhá třetina rozhodla o tom, že jsme na tu třetí šli za vyrovnaného stavu.“


Protože zápas nerozhodla ani třetí třetina, ani prodloužení, a to přesto, že oba týmy měly několik vyložených gólových šancí, přišly na řadu samostatné nájezdy.

“Na Čachotského jsem byl připravený, tam mi trenéři říkali, že rád dělá kličku do forhendu a to jsem myslím zvládl bez chyby. Na Míku jsem si věřil, pravák, kterého znám, byl rok i tady v Třebíči, takže vím co umí. Bakuse snad ani nebudu komentovat. Ta první střela, to bylo bez šance a podruhé jsem čekal, že mě tam nějak vykoupe. On to dal ale podruhé do stejného místa, takže ze mě udělal trošku učně,“ už s trošku hořkým a trošku šibalským úsměvem hodnotí závěr zápasu miláček třebíčských fanoušků, Filip Luňák.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Na ledě jsme nechali všechno, říká Hunkes. Tým měl podle něj na semifinále

17.03.2022
Ohlasy po utkání

Nic nebalíme! burcuje před čtvrtým zápasem Šťovíček. Soupeři už se podle něj ničím nepřekvapí

15.03.2022
Ohlasy po utkání

Oproti včerejšku jsme lépe vstoupili do zápasu,byli jsme ve všem první, říká Adam Gajarský

12.03.2022