Bořuta: Byli jsme zbytečně vylučovaní. Emoce? Možná dozvuky loňského play off

Do zápasu ve Zlíně vkročily bílé hvězdy dobře, v první třetině byly aktivnějším týmem na ledové ploše. Jenže od druhého dějství se obrázek hry změnil. Částečně kvůli vysokému počtu vyloučených hráčů na obou stranách. „Nepohlídali jsme si to," mrzí Antonína Bořutu.

Kde byl zlomový moment zápasu ve Zlíně?
Myslím, že ve druhé třetině. Byli jsme v ní zbytečně vylučovaní, dělali špatná rozhodnutí, což nakonec rozhodlo.

V utkání padlo na obou stranách několik trestů za nesportovní chování, byla cítit nervozita?
Byla, v takových zápasech moc nevíte, co si můžete dovolit. Rozhodčí nasadili přísný metr, vylučovali za každou maličkost, za každé slovo dávali osobní tresty a my jsme si to nepohlídali.

Nutno říct, že nechyběly ani emoce..
Proti Zlínu to tak v posledních zápasech bývá. Možná, že v tom hraje roli loňské play off. Navíc každý bod je důležitý.

Zlínu se letos příliš nedaří, působili dojmem týmu, který je pod tlakem?
Určitě, mají tým na to, aby byli v tabulce nahoře, což se jim zatím úplně nedaří. Domácí zápasy dokážou vyhrávat, ale venku jim to drhne. A když pak víte, že doma musíte, je to vždycky tlak navíc.

V první třetině jste na soupeře vletěli, kalkulovali jste před zápasem se zlínskou nervozitou?
To ani ne, ale chtěli jsme hrát aktivně a být na puku. To se nám dařilo, jen škoda, že jsme z toho vytěžili pouze jeden gól. Pokud bychom odskočili do vedení 2:0, mohl se zápas vyvíjet jinak. Nechci říct, že bychom pak určitě vyhráli, ale soupeř by určitě byl ještě víc nervózní. Hrálo by se jim hůř.

V sobotu vás čeká domácí zápas s Frýdkem-Místkem. Rysům se letos sice nedaří, ale i tak to nebude nic jednoduchého, že?
Přesně, soutěž je letos tak vyrovnaná, že je jedno, jestli hrajete s prvním, popřípadě s posledním. Navíc Frýdek v poslední době posílili zkušení hráči, díky čemuž se zvedají. Bude to hrozně těžký zápas.

Jaký prvek frýdeckomístecké hry bude třeba eliminovat, abyste v sobotu uspěli?
Mají velmi silné protiútoky. Když je možnost, vyrazí dopředu klidně ve čtyřech hráčích. Musíme si to pohlídat.