Menu +

Brácha mi radil, ať to sem jdu zkusit, přiznává Vojtěch Bartoš

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - První přípravné utkání mají za sebou už i hráči Horácké Slavie. Utkání započítávané do Regionálního poháru vyhrál rozehranější soupeř v poměru 2:4, když rozhodnutí přišlo až v poslední minutě, kdy se hosté trefili do prázdné brány. Jeden ze dvou třebíčských gólů dával mladík Vojtěch Bartoš.
Sdílejte článek
 

Jestliže Vám jméno Bartoš připadá v souvislosti s třebíčským hokejem známé, nenechte se mýlit. Nejedná se o Martina Bartoše, který v Třebíči působil v minulé sezóně a s Horáky se připravuje i letos, nýbrž o jeho mladšího bratra Vojtěcha.

„Hrálo se mi dobře, Na to, že to byl první zápas, se mi hrálo fakt super. S klukama jsme si rozuměli, hráli jsme to jednoduše, prostě v pohodě,“ neskrývá po prvním utkání v třebíčském dresu spokojenost dvacetiletý forvard.

Vojtěch Bartoš se raduje z vyrovnávací branky na 1:1

Vojtěch Bartoš je v Třebíči úplným nováčkem, jak ale naznačuje, líbí se mu tady a rád by v mužstvu Horáků působil.

“Krásné město, hodně se mi tu líbí. Chtěl jsem sem jít už loni do juniorky. Bratr Martin mi říkal, ať to sem jdu zkusit, jinak bych asi šel jinam. Jsem ale rád, že mi tady letos dávají šanci,“ přibližuje šikovný útočník s ostravskými kořeny, že v jeho angažmá v Horácké Slavii sehrály určitou roli i dobré zkušenosti a doporučení jeho bratra Martina.

Do přípravy se ale v Třebíči zapojilo více než třicet hráčů. Jak tedy vidí Vojtěch Bartoš svou šanci probojovat se do prvoligového kádru?

“To vůbec nevím, ale budu bojovat o místo a uvidíme, jak to dopadne.“

Že myslí svá slova o boji o místo vážně, dokázal Bartoš mladší hned v prvním přípravném utkání, když v patnácté minutě vstřelil první gól domácích a vyrovnal na 1:1. Zkušeného brankáře Nerudu poslal kličkou k tyčce a puk položený na bekhend pak s klidem angličana přehodil přes jeho položený beton k tyčce druhé.

“Viděl jsem, že tam spoluhráč bojuje o puk, tak jsem mu zkusil našlápnout, vyšlo to a dostal jsem puk. Pak jsem ho brankáři chtěl dát mezi nohy, ale šlo to někam na vyrážečku. Bylo to spíš se štěstím,“ vysvětluje hráč, jenž nastoupil s číslem devatenáct na dresu.

“Další program? Zítra trénink, pak s bráchou zajedeme na víkend domů, v neděli se vracíme a od pondělka znovu tréninky,“ přibližuje střelec vyrovnávací branky nabitý program, v němž není moc času na odpočinek.

Už v úterý se Horácká Slavia představí od 17:30 v prvním utkání Tipsport Cupu na ledě v Českých Budějovicích, ve čtvrtek ji pak čeká zápas Regionálního poháru na ledě Horáckého zimního stadionu v Jihlavě.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Náš výkon musí být příště o dost koncentrovanější, burcuje Michal Vodný

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Ladislav Bittner : Odehráli jsme velice slušný a organizovaný zápas, obrana dnes fungovala výborně

29.11.2020
Ohlasy po utkání

Matouš Hrubec: Třebíč si nemůžu vynachválit, škoda, že jsme nezvládli třetí třetinu

25.11.2020