Menu +

Budeme se snažit urvat všechny možné body, velí Ondra Malec

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Horácká Slavia Třebíč zažila famózní pondělí. Porazila Trhače rekordně vysokým výsledkem 11:1. Překonala tak dosavadní rekord 10:1 (výhra proti Jihlavě ze sezony 2001/2002).
Sdílejte článek
 
„Ten zápas se nám povedl a jsme velmi rádi, že jsme se postarali o rekord. Je pravda, že jsme prvně nikdo ani nevěděli, že jsme ten rekord udělali,“ řekl Ondra Malec.

První třetina nabídla poměrně vyrovnaný hokej. Třebíč ovládla periodu výsledkem 2:0, ale nic nenasvědčovalo takové kanonádě. „My jsme se celou dobu hlavně snažili soustředit na naši hru a pak nám to tam hodně napadalo. Dařily se nám sehrát hezké akce, dali jsme hodně hezké góly,“ ví střelec jednoho třebíčského zásahu.

Třebíčští vyhráli dva veledůležité duely ve Frýdku, kde byli pasováni do role outsiderů. Doma s Kadaní by ale málo sázkařů vsadilo na vítězství hostů. „Není to jednoduché, když jsme považováni za velkého favorita. Podle mě je lepší, když je naopak náš soupeř pasován na favorita. Hraje se nám líp. Ale myslím si, že jsme to dneska výborně zvládli.“

Třebíčský bojovník se sám postaral o jednu trefu domácích. Šlo v této sezóně o jeho čtvrtý gól. „Vybojovali jsme puk, Honza Václavek to před gólmanem tečoval a já jak jsem máchal holí, tak jsem ten puk nějak stáhl a pak to tam padlo,“ smál se Ondra Malec.

Poté byl "Malčíny" ještě jednou hlavní hvězdou na ledové ploše. Po mele před brankou Kadaně shodil rukavice a rozdal si to s kadaňským Foltýnem. „Dva tam šli po Michym (pozn. red.: David Michálek), tak jsem přijel. Nebylo to nic velkého, trošku jsme se tam jen pomuchlovali a skončili na zemi,“ pokračoval vysmátě Ondra Malec, který se opět postavil za své spoluhráče.

„Ondru jsme pochválili. Je v tom dobrej, je to jeho práce,“ řekl po zápase na adresu Malce Ladislav Bittner. Malec se však smál a byl proti: „Už dávno nejsem bitkař. Vůbec se tak necítím.“

Následující tři zápasy nás čekají Benátky, Ústí a Sokolov. Devět bodů by bylo zlatých, čehož si je celá kabina vědoma. „Každý zápas je pro nás teď důležitý a budeme se snažit urvat všechny možné body,“ velí Ondra Malec.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020