Menu +

Budu pracovat tak, abych poskytnutou šanci co nejlépe využil, říká Jan Václavek

Rozhovory
T ř e b í č - Další novou tváří mezi Bílými hvězdami je talentovaný mladík Jan Václavek. Odchovanec zlínského hokeje si vyzkoušel, jaké to je zahrát si tuzemskou hokejovou extraligu, za sebou má rovněž několik angažmá v Chance lize a nesmíme zapomenout ani na zkušenosti z mládežnických reprezentací. Všichni věří, že nyní ukáže svůj potenciál na Vysočině.
Sdílejte článek
 

Honzo, jak se zrodilo vaše angažmá v Třebíči?

Já proces jednání neznám, vše se řešilo na vyšších místech. Mě s touhle zprávou informoval sportovní manažer ve Zlíně, předal mi kontakty na vedení tady v Třebíči, a tak jsem tady.

S jakým očekáváním na Vysočinu přicházíte? Máte do nadcházející sezony nějaké individuální cíle?

O očekáváních bych hovořil nerad, to se uvidí až na ledě, jak si tým herně sedne, ale zatím je v kabině výborná nálada a myslím, že i na to, kolik nás je v týmu nových, tak nás kluci vzali ihned mezi sebe, tak doufám že v téhle atmosféře budeme pokračovat celou sezonu. Co si já přeji, je vydařená sezona, jak po týmové i individuální stránce. Budu bojovat za "svoje" místo v sestavě. Chci vyhrávat a budu se snažit být týmu prospěšný, pomoci, jak jen budu umět.

Vy máte na svém kontě už poměrně dost zápasů ve druhé nejvyšší soutěži. Několikrát jste proti Třebíči nastoupil jako soupeř. Jak se vám proti HST hrálo? V čem byla Třebíč nepříjemná?

Třebíč si pamatuji jako houževnatého, dobře fyzicky připraveného soupeře. Zároveň to uměli doplnit technickou vybaveností hráčů, kteří touto dovedností byli vybaveni, i přesilovky měli velmi nebezpečné.

Když se vrátíme zpět do současnosti. Mluvil jste s trenéry o vaší roli v týmu?

Na schůzkách s vedením klubu jsem byl, ale to, co mi říkali, bych si nechal pro sebe. Já budu pracovat tak, abych poskytnutou šanci naplno využil.

Znáte někoho z třebíčské kabiny díky svým dřívějším angažmá?

Ano, především kluky blízko mému ročníku jako jsou Tomáš Havránek, Robert Havlát, Radim Ferda nebo Michal Furch.

Ze Zlína přichází do Třebíče rovněž váš mládežnický spoluhráč, obránce Martin Padrnos. Vnímáte to jako výhodu?

Určitě je příjemnější být v prostředí lidí, které už znáte. S Martinem jsme toho spolu nahráli dost v juniorce, takže při trénincích se objevuje takové to popichování a hecování se navzájem, což jako výhodu vnímám.

Vedle koho sedíte v kabině? Přijal vás kolektiv dobře?

Sedím vedle mého dalšího spoluhráče z mládežnických ročníků Kuby Jenáčka, po pravé ruce mám Radima Ferdu. Ano, jak jsem již zmiňoval, kluci nás přijali velmi rychle.

Loni jste si vyzkoušel taktéž seniorskou extraligu. Co vám nejvyšší soutěž dala?

Spoustu zkušeností, nastoupil jsem hlavně ke konci sezóny, kdy se rozhodovalo, kdo bude hrát v play-off, takže každý zápas už šlo opravdu o hodně a byly velmi kvalitní, ale takové zápasy mám nejradši, protože z nich můžu nejvíc čerpat. Dále je to velká motivace, že vím, pro co budu na sobě dál pracovat.

V kolika letech jste začínal s hokejem? Kdo vás k němu přivedl?

S hokejem jsem začal v šesti letech. V podstatě mě k hokeji přivedl Jakub Galvas. Chodili jsme spolu do školky ve Zlíně a on už v té době chodil trénovat. Já mu to hrozně záviděl, už jen proto, že když jsme hráli na hřišti, tak si s námi dělal, co chtěl, a pokaždé jeho tým vyhrál. Tak jsem prosil rodiče do té doby, dokud mě nedali taky na hokej.

Máte nějaký hokejový vzor?

Hokejových vzorů mám spoustu, od každého hráče se snažím vzít něco. Každý má svůj vlastní styl a každý zápas jiný hráč předvede nějakou parádu. Já se v tom vždy snažím najít to, co mě zaujme a co mi bude vyhovovat. Když jsem byl malý, tak jsem si pořád dokola pouštěl videa s pěknými akcemi, kličkami nebo góly, abych přesně věděl, jak to dotyčný hráč udělal, abych to později mohl pilovat. V tom vlastně pokračuji i dodnes. Ale nejvíc ze všech jsem velmi pozorně sledoval Malkina.

Děkuji za rozhovor.

Podobné články

Rozhovory

Třebíčští poctivě makají! S běháním do kopců jsem neměl takový problém, říká Karel Nedbal

13.05.2020
Rozhovory

Čekáme další holčičku, září radostí Václav Čejka. Jaký byl první den přípravy?

11.05.2020
Rozhovory

Třebíč pro mě byla variantou číslo jedna, hlásí odchovanec Marek Laš

09.05.2020