Byl to těžký zápas, Tábor má zkušený tým, tvrdí David Dolníček

T ř e b í č - Jen třiatřicet vteřin trvalo, než David Dolníček poprvvé rozsvítil červené světlo za brankou Tábora. V šesté minutě pak dal, jak se později ukázalo, vítězný gól obránce Michal Kempný. I když se jihočeští bojovníci snažili, víc jak jednu branku výborně chytajícímu Lvovi nedali a tak Horáci už počtvrté v řadě získali tři body a v tabulce jim patří výborné šesté místo jen o skóre za pátou Jihlavou.

Davide, s Táborem to byl těžký zápas, jak jste ho viděl z Vašeho pohledu?

Povedl se nám začátek, vedli jsme brzy 2:0. Myslím si, že mimo prvních deseti minut druhé třetiny jsme byli lepší. Pro nás to byl těžký zápas z toho důvodu, že se nám trošku rozpadla sestava, museli jsme hrát na tři lajny. Přesilovek a oslabení bylo moc, měli jsme toho dost, hráli jsme potom jen na pár lidí. Je dobře, že jsme to udrželi na 2:1. I když jsme tam měli nějaké tyčky a mohlo nám toho tam napadat víc. Jsme rádi za tři body, protože pro nás jsou strašně důležitý.

Už po třiatřiceti vteřinách hry otevřel skóre David Dolníček

Zápas určitě ovlivnily rychlé góly, první padl z Vaší hokejky. Jak by jste ho popsal?

Před tím jsme tam byli dva na jednoho s Márou Lašem, těsně mu to uteklo před prázdnou bránou a pak někdo střílel – přesně ani nevím kdo – puk se mi odrazil, dá se říct do jízdy, tak jsem to tam zkusil rychle vrátit a gólmana jsem prostřelil.

Zápas měl tři různé třetiny. V první byli domácí jednoznačně lepší, druhá byla vyrovnaná, ve třetí to bylo nahoru dolů, spousty přesilovek. Jaké byly pokyny trenérů před jednotlivými třetinami?

Pokyny byly hrát pořád aktivně, ale jak říkám těmi vyloučeními se nám ten zápas trošku rozboural a bylo to vítězství silou vůle. Měli jsme tam asi dvě tyče a prázdné brány, které jsme netrefili. Musíme taky uznat, že Tábor má výborné mužstvo, zkušené hráče, kteří toho mají hodně odehraného, takže to určitě nebylo nic lehkýho.

Teď Vás čeká cesta do Chrudimi a doma Znojmo. Máte za sebou čtyři zápasy, v nichž jste získali po třech bodech, chtěli byste určitě tu sérii prodloužit…

Určitě. Myslím si, že venku se nám teď daří, hrajeme docela dobře. Držíme si nějaký ten systém, takže se v Chrudimi snad nemáme čeho bát a na Znojmo doma si taky věříme.