CEB-JIH 4:0. Jihlava je již jednou nohou v první lize

Aktuální zprávy
Čtvrtý zápas baráže měl tentokráte jasný scénář. Budějovice svého barážového soupeře z Jihlavy porazily jasným rozdílem 4:0, když všechny čtyři branky utkání nadělil hostům z Vysočiny první útok domácích ve složení Prospal, Dvořák, Pletka. Dva přesné zásahy si připsal kapitán Prospal a po jedné trefě si na svá konta připsali právě útočníci Dvořák s Pletkou.

HC České Budějovice - HC Dukla Jihlava 4:0 (1:0 1:0 2:0)
Branky domácích: Prospal 2, Pletka, Dvořák
Vyloučení: 8:10
Využití: 2:0
Diváků: 6421 (vyprodáno)
Stav série: 3:1

Sestavy týmů:
HC České Budějovice: Turek - Martínek, Ference, Krstev, Neckář, Gřegořek, Gýna, od 21. navíc Kotaška - Dvořák, Prospal, Pletka - Rob, Brabenec, Kropáč - Sailer, Štrba, Šimánek - Havelka, Musil, Hřebejk.

HC Dukla Jihlava: Masalskis - Kuchyňa, Šmarda, Punčochář, Ficenc, Devečka, Malena, Zajac - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Vostřák, Vala, Klimt - A. Padělek, L. Říha, Lubina - Hlouch, P. Altrichter, Rytnauer.

V zápase, ve kterém začali výrazně lépe domácí hokejisté padla branka již v páté minutě utkání. Hosté se totiž nechali často vylučovat a v přesilové hře pět na čtyři uvolnil Martínek kapitána Prospala, který Masalskise s ledovým klidem překonal. Dukla Jihlava i nadále pokračovala v sérii vyloučených a jen se štěstím dokázal lotyšský brankař vytěsnit teč Martínka. První vážnější šanci měla Dukla až v deváté minutě střetnutí, jenže šance Vostřáka volala po brance naprázdno. Krev hráčům Jihlavy ztuhla v 15.minutě, to útočník Rob trefil tyčku v dvojnásobné přesilové hře. Branka však již do konce první třetiny nepadla.

Ve druhé třetině dostala několikrát i Dukla výhodu přesilové hry, ale úspěšná nebyla. Za zmínku stojí pouze akce Vostřáka z 28.minuty, která však Turka nepřekvapila. Známé pořekadlo - nedáš, dostaneš - se opět potvrdilo. Jak jinak než v dvojnásobné přesilové hře prostřelil Prospal Masalskise podruhé. Rýsovala se 36.minuta a po akci Ference s Martínkem střílel již do prázdné brány již zmiňovaný Prospal - 2:0. Dukla ve druhé třetině také dostala výhodu pěti proti třem. Dlouho si ji ale nezahrála, neboť po malé chvíli byla opět poslána do čtyř.

Třetí třetina již patřila znovu domácím borcům, kteří na Masalskise vyzráli ještě dvakrát. Nejdříve se ve 47.minutě trefil agilní Pletka a pojistkový gól přidal v 57.minutě úspěšným sólem Dvořák. Dukla se nezmohla na branku ani při čtyřminutové přesilové hře a tudíž si Roman Turek v domácí brance připsal svoji další nulu.

Budějovicím již stačí vyhrát pouze jedno utkání, aby se po roce mohly vrátit zpět mezi extraligovou elitu. Z tábora Dukly Jihlava se však hráči nechali slyšet, že ještě neřekli své poslední slovo, a tak o dalším náboji utkání nebude jistě pochyb. Informace z příštího boje o extraligu Vám samozřejmě zde opět přiblížíme. Série se přesouvá opět na led Dukly Jihlava.

Jak postupuje rekonstrukce? Připravujeme prodej upomínkových předmětů s částí hrací plochy i stadionu