Chance liga valí dál, v pondělí zavítá do Třebíče nováček z Kolína

Pozvánky na zápas
V pondělí zavítá do třebíčské KHNP ARÉNY soupeř z Kolína. Středočeši jsou jedním ze tří nováčků letošního ročníku Chance ligy, který hrál ještě loni třetí nejvyšší soutěž. Pikantní zápas to bude zejména pro Karla Nedbala, elitní třebíčský bek s hokejem začínal právě v Kolíně. Dohrávané střetnutí 17. kola startuje zítra v 17:30 hodin. Vy jej budete moci sledovat na Hokejce, k dispozici budou rovněž Onlajny.

SK Horácká Slavia Třebíč

Třebíč se veze na vítězné vlně, Horáci zvítězili pětkrát po sobě, díky čemuž atakují postavení v elitní čtyřce tabulky. Celek z Vysočiny zvládl také poslední měření sil, které se odehrálo mezi mantinely KHNP ARÉNY. K vítězství nad Sokolovem bylo zaděláno už během první periody, kterou Horáci opanovali jasně 3:0. Trefili se Jakub Stehlík, Karel Nedbal a Martin Šťovíček. Pro obránce s číslem sedm šlo o první gól této sezony, když se pak ve třetí periodě prosadil další premiérový střelec letošního ročníku Daniel Kowalczyk, tak už málokdo pochyboval o tom, že tři body zůstanou doma na Vysočině. Celkový výsledek 4:2 ve prospěch bílých hvězd zaručoval třebíčským barvám klidný a příjemný sobotní večer. Stejně tak jde o vítaný „doping“ směrem k dalším bojům. „Odehráli jsme slušnou první třetinu, kde jsme dali pěkné góly a vytvořili jsme plno gólových šanci. Podařilo se nám dát góly z přesilovek a myslím si, že první třetinu jsme byli lepším týmem. Samozřejmě stav 3:0 nás trošku uspokojil, soupeř začal více hrát na puku, lepé kombinoval a měl lepší pohyb. My jsme poté nedokázali vyrovnat tempo hry ze začátku druhé třetiny, a to se s námi táhlo celou druhou třetinu. Klíčové určitě bylo to, že se nám parádně podařilo ubránit přesilovku 5 na 3, čtvrtý gól už nás dostal do klidu. Byl to těžký zápas a velice dobrý soupeř,“ komentoval v pozápasovém hodnocení trenér Jaroslav Barvíř.

Poslední zápas Třebíče: SK Horácká Slavia Třebíč – HC Baník Sokolov 4:2

SC Kolín

Kozlové z Kolína jsou jedním ze tří nováčků letošního ročníku Chance ligy, přičemž Středočeši předvádí vpravdě solidní výkony – zejména na domácím kluzišti. Venku už to taková sláva není, o čemž nejlépe hovoří nedávný zápas, který náš pondělní soupeř odehrál mimo svůj stadion. V Prostějově totiž Kolín padl vysoko. 3:11. V rámci celé sezony si však Kolínští vedou, jak už bylo řečeno, se ctí. Už proto, že tamní tým funguje na poloprofesionální bázi, což znamená, že ráno hráči chodí do klasického civilního zaměstnání a trénují až večer. Vítaným benefitem se pro Kolín stala spolupráce s extraligovým Hradcem Králové, díky ní se v kádru trenéra Martínka objevuje brankář Štěpán Lukeš nebo obránci Miroslav Kukla s Jakubem Muškou. Zdaleka největší hvězdou Středočechů je bezesporu útočník David Šafránek (13+11) , kolínský patriot si v minulosti vyzkoušel rovněž extraligu, ve které rozhodně nezklamal. Solidně si vede také letní posila Zdeněk Král (4+17) nebo Václav Jankovský (6+14). Mezi beky má nejlepší statistiky Jakub Husa (6+13). O brankoviště se střídavě stará strůjce postupu Martin Sejpal a již zmíněný host z Hradce Králové Štěpán Lukeš. Kolínský realizační štáb už také může počítat s útočníkem Janem Veselým, který dlouhodobě marodil, avšak nyní už je opět připraven být jedním z klíčových hráčů svého týmů. Zajímavostí je také skutečnost, že kolínský dres obléká Lukáš Blaha, tohoto obránce si mohou pamatovat také třebíčští fanoušky, neboť v sezoně 2016/2017 krátce vypomáhal na Vysočině. Blaha tehdy mezi bílými hvězdami odehrál devět utkání. V průběžné tabulce Chance ligy patří Kozlům patnáctá příčka.

Poslední zápas Kolína: SC Kolín – HC Benátky nad Jizerou 5:4