Menu +

Chceme zvýšit kvalitu tréninků, máme kompletně obsazeny posty trenérů, říká k mládeži Radek Novák

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Mládež čekají velké organizační změny – kategorie dorostenců a juniorů budou ročníkově sjednoceny, jak na úrovni extraligy, tak regionální ligy na kategorii dorost a junioři. Těmi největšími změnami je tedy vznik nových kategorií: DOROST a JUNIOŘI a také fakt, že obě extraligové soutěže budou znovu otevřené, což znamená, že se z nich bude sestupovat bude i možnost do nich postoupit.
Sdílejte článek
 

Zaniká kategorie mladšího dorostu, ale vzniká kategorie DOROST. “Bude to dvouročníková kategorie s tím, že v ní budou nastupovat hráči ročníků 2003 a 2004. Extraligová soutěž bude otevřená, bude tedy možnost sestupu i postupu. Realizační tým u dorostu bude pracovat ve složení Roman Mejzlík, Štěpán Hrůza, Martin Čech, Martin Svoboda,“ vysvětluje sportovní manažer Radek Novák.

Pozornému čtenáři jistě neuniklo jméno Martina Svobody. Ten se v práci s mládeží angažuje dlouhodobě a nyní bude mít manažersky na starost kategorie starších žáků a dorostu.
"Martin Svoboda bude po manažerské stránce zastřešovat kategorie starších žáků a dorostu tak, aby na sebe navazovaly. Jde o to, aby ti nejlepší z žáků dostávali prostor i v družstvu a zápasech dorostu, aby byl zajištěn jejich plynulý hokejový růst," dodává Radek Novák.

Ten bude zároveň pracovat jako trenér juniorů společně s Milanem Přibylem. Spolu vedli loni starší dorost, většina hráčů z tohoto týmu přejde do letos nově vzniklé kategorie JUNIOŘI.

“Také junioři budou hrát v letošní sezóně soutěž, z níž se dá postoupit do otevřené extraligy juniorů. Kategorie juniorů bude tříročníkovou a budou ji hrát hráči ročníků narození 2000, 2001 a 2002. Na výjimku budou moci v utkáních juniorů hrát dva hráči a jeden brankář ročníku 1999 s tím, že v ní budou moci v letošní sezóně nastupovat,“ doplňuje informaci Radek Novák.

U ostatních mládežnických soutěží k žádným změnám nedochází a budou se hrát ve stejném formátu jako v minulé sezóně.

“Všechny naše mládežnické kategorie už rozjely letní přípravu, a sice od 2. a 3. května. V našem klubu chceme rozšířit a zkvalitnit tréninkový program všech mládežnických týmů. Jedním z kroků k tomuto bylo angažování dalšího profesionálního trenéra k mládeži, kterým je David Dolníček. V současné době máme u všech kategorií na pozici trenérů naše odchovance, bývalé hráče. U některých týmů navíc pomáhají hráči mužů. Jmenovat mohu například Václava Čejku, který s mladými hokejisty v našem klubu pracuje už několikátou sezónu,“ dodává Radek Novák k obsazení trenérských postů u mládežnických mužstev Horácké Slavie.

Jak již bylo zmíněno, angažováním profesionálních trenérů u mládežnických kategorií chce klub zkvalitnit náplň a upravit objem tréninkového programu u jednotlivých mládežnických družstev tak, aby odpovídal dané věkové kategorii. Vrcholem pyramidy všech našich týmů v Horácké Slavii je družstvo mužů, v kterém dostanou ti nejlepší z našich mladých hráčů prostor pro svůj další sportovní růst. Poté bude záležet jen na nich, jak budou další kroky ve své sportovní kariéře zvládat.

 • KOMPLETNÍ OBSAZENÍ TRENÉRSKÝCH POSTŮ MLÁDEŽE HST ZDE
 • Podobné články

  Aktuální zprávy

  VIDEOANKETA: AVE Gól měsíce listopad 2018

  před 2 dny
  Aktuální zprávy

  Horácká Slavia se připojuje k Charitativnímu týdnu Chance ligy při utkání s Kladnem

  23.11.2018
  Aktuální zprávy

  Vstupenky na Kladno už mizí, zajistěte si i vy tu svoji z klidu domova

  21.11.2018