Menu +

Chytal v Třebíči. Nyní obdržel Lukáš Dostál na mistrovství světa juniorů ocenění "Hero of the Day"

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Ještě část loňské sezony strávil Lukáš Dostál v Třebíči. Pak se vydal do Finska a nyní je jednou z hlavních opor reprezentační dvacítky na probíhajícím domácím mistrovství světa této věkové kategorie. To potvrzuje také fakt, že mu bylo uděleno ocenění "Hero of the Day", které vždy náleží nejlepšímu hráči daného hracího dne.
Sdílejte článek
 

Devatenáctiletý talentovaný brankář Lukáš Dostál, který ještě část loňské sezony odchytal coby brankář Třebíče, byl jedním z hlavních strůjců včerejšího vítězného vstupu českých mladíků do domácího MSJ. Brněnský rodák si v utkání proti Rusku připsal 33 úspěšných zásahů, čehož si posléze všimla také IIHF. Mezinárodní hokejová federace proto udělila Lukáši Dostálovi titul „Hero of the Day“. Tedy ocenění pro nejlepšího hráče prvního dne Mistrovství světa juniorů.

„Kluci předvedli fantastický výkon, blokovali přede mnou plno střel. Já jim jenom chci poděkovat, protože to odehráli parádně,“ řekl těsné po zápase s ruskou sbornou sám mladý gólman.

První starty za bílé hvězdy si Dostál připsal během sezony 2017/2018. Tehdy jich bylo celkem 20, přičemž procentuální úspěšnost zásahů činila u mladého brankáře 92.1%.

Následující ročník byl v Dostálově podání také výborný, když na Vysočině odchytal 21 střetnutí (91.5%). Po odchytání zmíněné zápasové porce zamířil brněnský odchovanec do finského Ilves, přičemž v zemi tisíce jezer působí dodnes. I zde si vede skvěle, neboť letos odchytal 23 utkání s procentuální úspěšností 92.3%.

Lukáš Dostál v třebíčském dresu.

Podobné články

Aktuální zprávy

Radek Novák by dnes oslavil 48. narozeniny.

05.07.2020
Aktuální zprávy

Top zápasy podzimu. Aneb, proč si pořídit permanentku?

01.07.2020
Aktuální zprávy

Horácká Slavia Třebíč spouští prodej permanentních vstupenek pro sezonu 2020/2021

17.06.2020