Menu +

Cílem je získat první čtyřku! burcuje před závěrem základní části kapitán Nedvídek

Rozhovory
Blíží se vrchol sezony, který je každoročně ve znamení play off. Ještě před tím ale čeká bílé hvězdy závěr základní části, ve kterém odehraje soubor z Vysočiny sedm zápasů. Půjde o hodně, pokud je třebíčští hokejisté zvládnou, zajistí si umístění v elitní čtyřce, což by znamenalo výhodnou výchozí pozici před startem vyřazovacích bojů. Právě to je teď nejbližším cílem Horácké Slavie, jak potvrzuje kapitán Lukáš Nedvídek.
Sdílejte článek
 

Reprezentační přestávka pomalu končí, už ve středu čeká třebíčské hokejisty zápas na ledě Vsetína, který odstartuje závěrečnou – tu nejdůležitější část sezony. „Určitě se těšíme, osobně jsem si pauzu užil, dobře jsme potrénovali a zregenerovali. Zároveň jsme navštívili rodinu, teď už ale vyhlížíme další zápasy. Ještě jich bude celkem dost, naším cílem je určitě vybojovat umístění v elitní čtyřce,“ říká kapitán Lukáš Nedvídek.

Ve finiši základní části čeká Horáky ještě sedm střetnutí, což znamená, že ve hře bude posledních jednadvacet bodů. Kolik by jich mohlo stačit na zisk kýženého umístění mezi nejlepšími čtyřmi?

„Těžko se to odhaduje, ale vzhledem k tomu, kde teď v tabulce jsme, myslím si, že by mohlo stačit zhruba takových třináct bodů,“ má jasno kapitán.

Jedním z rozhodujících faktorů budou zápasy s tabulovými sousedy, právě ty zřejmě rozhodnou o konečné výchozí pozici pro play off. „Máme tam dvakrát Jihlavu, jedeme do Poruby, tohle budou velmi důležité zápasy, které chceme zvládnout. V nich se bude lámat chleba,“ dodává Lukáš Nedvídek.

Kromě výše zmíněných bitev čeká na bílé hvězdy ještě Vsetín, Slavia, Šumperk a Kolín. Dá se tedy říct, že závěr dlouhodobé části soutěže Horáky pořádně prověří, neboť půjde o ideální zátěžový test před zápasy o všechno.

„Myslím, že se to ukáže až v play off, jestli je právě takový los pro nás dobrý. Play off je vždycky jiná soutěž, loni jsme nebyli favorité a stejně jsme dokázali vyhrávat. Každopádně si myslím, že je dobře, že nás teď čekají těžká utkání. Dostaneme se rychle do tempa.“

Právě návrat do zaběhlé rutiny bývá po každé přestávce velmi důležitý. „Myslím, že do ideálního rozpoložení bychom se mohli dostat ve druhém zápase, většinou to bývá tak, že první zápasy po delší pauze bývají od obou soupeřů neurovnané. Rozhodně ale chceme zvítězit už na Vsetíně, doufám, že ten zápas zvládneme dobře,“ přeje si šikovný útočník.

I jemu je líto, že diváci stále nemohou na stadion, doufá však, že třebíčští fanoušci budou svůj tým podporovat alespoň na dálku.

„Je to těžké, moc rád bych teď fanoušky nabudil tím, že si to všichni společně užijeme, ale když nemůžou na stadion… Každopádně doufám, že nás budou i tak podporovat. Chceme dojít co nejdál a navázat na loňskou úspěšnou jízdu, uděláme pro to maximum,“ uzavírá Lukáš Nedvídek.

Podobné články

Rozhovory

Gajarský o příchodu do Třebíče i drilu v Americe. Z týmu má dobrý pocit

09.06.2021
Rozhovory

Společné soustředění? Tým to vždycky ještě víc stmelí, hlásí Jan Mlčák

02.06.2021
Rozhovory

Chci do play off, říká Forman. Pochvaluje si tréninky na ledě

25.05.2021