Menu +

Cítím z týmu obrovskou sílu. Chceme jít ještě dál, hlásí Jaroslav Barvíř

Rozhovory
T ř e b í č - Třebíčští ukázali velký charakter a vybojovali si účast v předkole play-off. „Desítku nevzdáme? Tak teď ji už máme,“ usmívá se Jaroslav Barvíř, který mluvil i o středečním zápase s Frýdkem, který Horáci chtějí jednoznačně vyhrát! Předkolo začíná jinak již 9. března. „Věřím, že fanoušci budou naším šestým hráčem a že to společně dotáhneme daleko."
Sdílejte článek
 

Po dvouleté pauze se Třebíčští představí ve vyřazovacích bojích. Definitivně o tom rozhodli po výhře 3:2 v Prostějově. „Jsme neskutečně šťastní. Tohle je ale první krok. Bavili jsme se o tom i s hráči, že moc chceme jít ještě dál,“ říká asistent trenéra Jaroslav Barvíř.

Po změně na trenérské pozici Horáci udělali velkou stíhací jízdu, prohráli v základní hrací době jen dvakrát. „Nemůžu mluvit za všechny, ale pro mě osobně to bylo těžké období. Já jsem přijal nabídku od Radka (Nováka) s tím, že tenhle cíl splníme. Kdo mě zná, tak ví, že tím to u mě nekončí,“ svěřuje se.

Kde hledat hlavní důvody tak skvělé série a splněného cíle? „Cítím z týmu obrovskou sílu a výbornou partu.“

Jaroslav Barvíř

Jak již bylo několikrát zmíněno, fanoušci na začátku února povzbudili hráče motivujícím heslem a od té doby bílé hvězdy nezaváhaly. „Desítku nevzdáme? Tak teď ji už máme,“ usmívá se. „Přiznám se, že jsem o tom prvně nevěděl, jelikož jsem přestal sledovat sociální sítě a omezil jsem čtení článků,“ vysvětluje osmatřicetiletý kouč, kterému to přesto neuniklo. „Samozřejmě se to ale ke mně doneslo. Zaslechl jsem to i v kabině. Kluky to hodně chytlo. Podle mě to byl velký impuls, který nás hodně stmelil i po prohraném zápase,“ chválí tuhle podporu Jaroslav Barvíř.

Předkolo startuje již 9. března, takže Horáci budou mít volný jen jeden den po posledním zápase základní části (sobota v Kadani). „Play-off je úplně jiná soutěž. Musíme si už připravovat nějaké materiály. Já můžu slíbit za nás trenéry i hráče, že budeme stoprocentně připraveni,“ říká třebíčský asistent. Ten se spoléhá i na další podporu diváků. „Věřím, že fanoušci budou naším šestým hráčem a že to společně dotáhneme daleko.“

Třebíčští hrají před vyřazovacími boji ještě dva duely. Nejprve ve středu doma s Frýdkem, a i když už je rozhodnuto, cíl bude stejně jasný. Urvat jedenáctou výhru v řadě. „Já doufám, že přijde hodně fanoušků a že budou šťastní. Utkání chceme moc vyhrát. Neexistuje, že bychom něco podcenili nebo si třeba ulevili. My jdeme do toho zápasu s tím, že ho vyhrajeme,“ dodává.

Podobné články

Rozhovory

Třebíčští poctivě makají! S běháním do kopců jsem neměl takový problém, říká Karel Nedbal

13.05.2020
Rozhovory

Čekáme další holčičku, září radostí Václav Čejka. Jaký byl první den přípravy?

11.05.2020
Rozhovory

Třebíč pro mě byla variantou číslo jedna, hlásí odchovanec Marek Laš

09.05.2020