Čtvrťáci v Jihlavě na medaili nedosáhli, obstáli však se ctí

T ř e b í č - Ve dnech 27.3 – 29.3.2008 jsme se na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě zúčastnili turnaje hokejových nadějí. Osm týmů se utkalo ve dvou skupinách ve třetím ročníku turnaje čtvrtých tříd O putovní pohár primátora Města Jihlavy. Mezi účastníky nechyběli ani čtvrťáci Horácké Slávie, kteří nakonec obsadili čtvrté místo, na které je odsunulo prohrané dramatické semifinále s Duklou Jihlava 1:0 po nájezdech, kdy rozhodující samostatný nájezd proměnil domácí hráč až v šesté sérii.

HC Oceláři Třinec

Sestava SK HS(deset statečných): Doležal, Kružík – Svoboda, Pokorný – Dobrovolná, Kardoš – Nejedlý, Caha, Lupač – Dvořák, Němec, Kadrnožka
Bednář, Sigmund – hráli pouze páteční utkání

Tým čtrvté třídy na turnaji v Jihlavě

Pátek 27. března 2009
18:15 SK HS Třebíč – HC Baník Sokolov 5:1
(0:1, 4:0, 1:0)

Branky: Michael Němec, Radim Nejedlý, Petr Bednář, Tomáš Sigmund, Robin Caha

Do zápasu jsme, jako již tradičně, nevstoupili dobře a hned v úvodu z náhodného protiútoku inkasovali branku. Ve druhé třetině jsme čtyřmi slepenými góly zlomili odpor urputně bránícího Sokolova, který za celý zápas vyslal na naši svatyni pouhé tři střely.

Sobota 28. března 2009
11:00 HC Oceláři Třinec – SK HS Třebíč 6:0
(3:0, 1:0, 2:0)

S pozdějším vítězem turnaje jsme bohužel „pro změnu“ inkasovali již v čase 00:37, když chlapci nezachytili hned zkraje rychlejší tempo hry, v kterém se poté utkání odehrávalo. Výsledek je pro nás možná až příliš krutý a neodpovídá průběhu hry. Ne, že bychom soupeře přehrávali, ale v některých fázích utkání jsme s ním dokázali držet krok.

14:00 SK HS Třebíč - Hvězda Praha 4:2
(1:1, 2:0, 1:1) Branky: Radim Nejedlý 2, Robin Caha, Jan Lupač

Již předem bylo jasné, že vítěz tohoto duelu půjde z druhého místa do semifinále proti vítězi skupiny A. Po vyrovnané první třetině, jsme stejně jako v utkání se Sokolovem rozhodli v prostřední části hry. Ve třetí třetině se nám hned zkraje podařilo odskočit do tříbrankového vedení, což bylo pro vývoj zápasu a hlavně konečný výsledek velmi důležité. Postupně nám totiž začaly velmi rychle docházet fyzické síly a tak jsme se dostávali pod tlak Hvězdy. Přesto náš tým plný bojovníků, hrajících hokej srdcem, dotáhnul zápas do vysněného semifinále.

Neděle 29. března 2009
Semifinále 10:00 Dukla Jihlava – SK HS Třebíč 1:0 sn
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0 - 1:0)

Branka: Rozhodující sam. nájezd proměnil v šesté sérii domácí hráč Lukáš Mareš.

Parádní hokej, neuvěřitelnou bitvu a neskutečné drama jen pro slabší povahy, viděl slušně zaplněný Horácký zimní stadion v Jihlavě. Nebojím se říci, svůj životní výkon, zde podal brankář František Doležal, který kapituloval až v šesté sérii samostatných nájezdů. Domácí tým byl posílen o několik hráčů 5.třídy - ročník 98, kteří v závěru zápasu snad nestřídali. Po vyrovnané první třetině, kdy se útoky střídaly na obou stranách, se od té druhé začalo hrát ve strhujícím tempu. Hrálo se stylem „nahoru-dolu“. V závěrečné třetině tlak Dukly ještě zesílil a v posledních pěti minutách utkání, jsme se jen bránili nájezdům soupeře. Jenže paradoxně v této době jsme mohli rozhodnout my, kdy jsme trefili jen konstrukci domácí branky. Utkání tak skončilo bez branek, na řadu přišly samostatné nájezdy. Ani pět sólových nájezdů na každé straně nepřineslo rozhodnutí, štěstí se pak přiklonilo na stranu domácí Dukly v šesté sérii... Takový už je hokej, nemáme se za co stydět, prohrát se může, ale musí to být se ctí..

14:30 o 3.místo: SK HS Třebíč - Sparta Praha 0:6
(0:1, 0:3, 0:2)

Boj o finále v deseti hráčích nás stál mnoho fyzických sil a tak v zápase o 3. místo jsme nemohli výborně bruslícím mladým Sparťanům stačit, což se nakonec bohužel potvrdilo. Ještě jsme dokázali držet se soupeřem krok v první třetině, jenže od druhé části hry už nebylo z čeho brát.

Hodnocení turnaje:

Turnaje jsme se zúčastnili pouze v deseti hráčích plus dva brankáři. Jen v pátek nám vypomohli dva hráči hrající v této sezóně za 5.třídu. V sobotu už bohužel nikdo, protože se šetřili na domácí turnaj 5.tř, který je čekal v neděli. Měli jsme suverénně nejmladší tým, měli jsme pouze dva hráče navštěvující 4.tř, ostatní byli třeťáci. Z deseti hráčů byli dokonce tři ročníku 2000! Měli jsme pouze jednoho „odloženého“ hráče tzn. Ročníku 98. Všechny týmy na turnaji využily možnost doplnění hráčů z 5.tříd. A tak jsme byli nejen nemladší ale i nejmenší, co se tělesného vzrůstu týká. I vzhledem k těmto okolnostem jsme si získali sympatie ostatních týmů, v „semi“ s Jihlavou nám početný kotel Třineckých fanoušků vytvořil domácí prostředí.

I když vítěz je jen jeden, odjížděli jsme z Jihlavy s dobrými pocity. I přesto, že placka nám nakonec o vlásek unikla, turnaj kluky obohatil, získali další hokejové zkušenosti do jejich dalších hokejových let, stmelili partu.

Organizátorům turnaje patří dík, turnaj se jim vydařil, bylo vidět, že když při závěrečném ceremoniálu, manažer klubu Dukly Jihlava, pan Bedřich Ščerban, mluvil o mládeži, o tom, že mládež v Jihlavě je budoucností Jihlavského hokeje, nemluvil do větru a myslel to zcela vážně.

Co říci na závěr?

Když jsme mužstvo přebírali loňskou sezónu, na začátku jsme dostávali příděly v minihokeji. Tým se tvořil, třetinu sezóny se hledal hráč do brány. Někteří se nám všem smáli, někteří hanili naši trenérskou práci, nikdo nám nevěřil. Letos, jsme se s nejmladším(!) mužstvem ze 14 týmů v Krajském přeboru žáků, umístili na velice slušném šestém místě a získali solidních 28 bodů. A to nebýt několika smolně prohraných zápasů o branku, mohlo být ještě lépe. Tým tvořilo zhruba 11 hráčů a 2 brankáři, na některá utkání přišli pomoci hráči z 5.třídy. Vzhledem k tomu, že dva hráči ukončili hostování, zůstalo tak z jedenácti hráčů pouze devět..

Kluci, chtěli bychom vám poděkovat, za to co jste pro nás udělali, určitě jste pro nás dělali maximum, tak jako my pro vás! Určitě jste se skvěle bavili hokejem, tedy hrou, kterou jste si vybrali, a která vás tolik naplňuje a baví. Chtěli bychom vám popřát do dalších hokejových let, hodně štěstí. Štěstí na trenéry, na zdraví, na spoluhráče...

Za 4.třídu, sezóna 2008/2009

Marcel Caha, hlavní trenér

Roman Velikanovič, asistent trenéra

Jindřich Kardoš, vedoucí mužstva

P. S. vedoucího mužstva:

Rád bych touto cestou poděkoval jménem rodičů, trenérům Marcelovi Cahovi a Romanovi Velikanovičovi, za dva roky hokejového rozvoje našich ratolestí. Dokázali, že i s hrstkou dětí se dá dělat poctivý trénink a dosahovat solidních výsledků.
Chtěl bych také poděkovat všem rodičům, za podporu kluků, jak v kabině, tak i v hledišti (obzvláště teď v Jihlavě). Věřte, že to kluci vnímají a dodává jim to sílu poprat se o výsledek i proti mnohem vzrostlejším soupeřům.