Čtvrťáci vyhráli turnaj v České Lípě, Jan Trvaj nejlepším brankářem turnaje

T ř e b í č - Naši hráči ročníku 2005 se v předvánočním čase ve dnech 22.-23. prosince 2014 zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v České Lípě. Turnaj měl vysokou úroveň a byl pojat jako rozloučení s minihokejem pro tuto věkovou kategorii. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po šesti. Z každé skupiny postoupily první čtyři týmy do čtvrtfinále. Hrálo se 3 x 10 minut hrubého času, pokud se tým provinil proti pravidlům, byl potrestán samostatným nájezdem. Naši hráči odehráli celkem osm zápasů a všechny vyhráli.

FOTOGRAFIE Z TURNAJE V ČESKÉ LÍPĚ NAJDETE ZDE

Turnaje se zúčastnili následující hráči:

Trvaj Jan - Adam Topol, Jakub Hájek, Denis Zamazal - Vojtěch Březka, Jakub Šoltés, Filip Svoboda - František Bláha, Erik Zamazal, Pavel Čermák. Trenéři: Miloslav Topol, Martin Svoboda. Vedoucí družstva: Pavel Trvaj.

Průběh zápasů:

HST "2005" - HC Děčín 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
Branky: Čermák 2, Zamazal D. 2 (1x sam. nájezd) Hájek, Svoboda, Bláha.

Komentář: Naši hráči měli celý zápas pod kontrolou. Úvod turnaje se jim hráčům vydařil na výbornou.

HST "2005" - HC Nové Město nad Metují 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky:
Hájek (sam. nájezd), Topol

Komentář: Velmi vyrovnané utkání. O našem těsném vítězství rozhodl dvě minuty před koncem Topol.

HST "2005" - HC Slavia Praha 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Branky:
Hájek 2 (1x ze sam. nájezdu), Bláha 2, Šoltés, Topol, E. Zamazal

Komentář: Poslední zápas prvního hracího dne měli naši hráči pevně pod kontrolou, s chutí si zastříleli a zaslouženě vyhráli.

HST "2005" - HC Slaný 6:3 (1:1, 4:0, 1:2)
Branky:
D. Zamazal 4, Šoltés, Čermák

Komentář: Z počátku se hrál vyrovnaný zápas. Naši hráči šli do vedení, soupeř vyrovnal, když poslal na led lajnu mimo pořadí. V druhé části jsme soupeři odskočili a vytvořili rozhodující náskok. Střelecky se zaskvěl Denis Zamazal, autor čtyř branek.

HST "2005" - HC Tábor 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky:
Šoltés, Svoboda, Čermák

Komentář: Soupeř potřeboval k postupu remízu a dlouho se mu dařilo držet postupový stav. Nebývá zvykem, aby první dvě třetiny v minihokeji končily bezbrankovým výsledkem. Nic na tom nezměnily ani dva samostatné nájezdy na obou stranách, se kterými si oba brankáři poradili. Pět minut před koncem se Táboru podařilo vstřelit úvodní branku. Naši hráči však nesložili zbraně. Ve 27 minutě se během jednoho střídání prosadil Šoltés a obrat dokonal Svoboda. V poslední minutě přidal pojistku Čermák.

HST "2005" - HC Hradec Králové 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Branky:
Čermák 3 (1x ze sam. nájezdu), Hájek, Bláha, Topol, D. Zamazal (sam. nájezd)

Komentář: Čtvrtfinálový zápas měli Červenobílí pevně pod kontrolou. Za první dvě třetiny vyslal soupeř na naši bránu pouze čtyři střely a v celém zápase to bylo jen 10 pokusů. Prosadil se pouze jednou za stavu 3:0 ze samostatného nájezdu. V poslední třetině se blýskl hattrickem Čermák a třemi chycenými samostatnými nájezdy brankář Trvaj.

HST "2005" - BK Mladá Boleslav 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky:
Čermák, Svoboda, E. Zamazal

Komentář: Semifinálový zápas se nesl v opatrném duchu. Po bezbrankové remíze v první třetině jsme šli ve druhé brankou Čermáka do vedení. V polovině poslední části soupeř vyrovnal a po chvíli šel do vedení. Naši hráči opět nesložili zbraně, zabojovali a snažili se o vyrovnání a jejich snaha přinesla své ovoce. V předposlední minutě prostřelil brankáře Svoboda. Když už to vypadalo, že utkání dospěje k samostatným nájezdům, tak 15 sekund před koncem zápasu našel nezištnou přihrávkou Čermák před brankou Erika Zamazala a ten procedil puk do sítě. V tu chvíli propukla na ledě nefalšovaná radost a tím se otevřela cesta do vysněného finále.

HST "2005" - HC Slaný 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky:
Svoboda 2, Topol 2, Čermák

Komentář: Ve finálovém duelu jsme si pohlídali nasazování jednotlivých formací proti sobě a celý zápas jsme měli pod kontrolou. Zápas se hrál tvrdě, ale bez vyloučení. Skóre otevřel Svoboda, ve druhé části se dvakrát prosadil Topol a vnesl tím klid do našich řad. V úvodu třetí části soupeř sice snížil, ale branková odpověď Svobody a v posledních sekundách zápasu Čermáka vedly ke gejzíru radosti. Naše mladé naděje se rozloučily s touto věkovou kategorií minihokeje tím nejkrásnějším způsobem.

Třebíčští hráči v celém turnaji vstřelili 40 branek (druhý nejvyšší počet) a nejméně inkasovali, jen 9 branek. Dobrá obranná hra celého týmu pomohla Janu Trvajovi k vítězství trofeje pro nejlepšího brankáře turnaje.

HODNOCENÍ:

"Před turnajem bychom byli spokojení s umístěním do 5. místa. Šli jsem zápas od zápasu a nakonec se nám podařil nádherný úspěch a připravil nám všem krásné zlaté vánoce," komentuje turnaj trenér týmu Miloslav Topol. "Chtěl bych hráčům poděkovat za přístup k zápasům a všem rodičům za povzbuzování v utkáních a celkovou pomoc při organizaci celé akce," uzavírá hodnocení vedoucí družstva Pavel Trvaj.