Čtvrťáci vyhráli ve Žďáru nad Sázavou 4:1

T ř e b í č - V neděli 9. března 2014 sehrály Bílé hvězdy ročníku 2004 poslední venkovní zápas v rámci Krajské ligy přípravek pořádaného Krajským svazem ledního hokeje VYSOČINA. Tentokrát zajížděly na led do Žďáru nad Sázavou. Domácí hráči v soutěži mnoho bodů nepoztráceli, a tak zápas sliboval zajímavou konfrontaci, protože i naši hráči jsou s výsledkovou bilancí podobně úspěšní. A jak naznačovaly předzápasové prognózy, zápas se odehrál v jejich duchu. K vidění bylo vyrovnané utkání, ve kterém jsme postupně přidávali a o vítězství rozhodli v poslední třetině. Zápas se hrál po dohodě týmu 15 + 15 + 20 minut čistého času. Po zápase se jely samostatné nájezdy, ve kterých byli Třebíčští také úspěšní.

SKLH Žďár nad Sázavou – HST Třebíč – 1 : 4

(1:1, 0:0, 0:3)

Sestava: Jan Trvaj – Tomáš Jaša, Adam Topol, Martin Kret, František Bláha, Martin Oliva, Nikolas Bobrovský – Jakub Hájek, Adam Horký, Adam Kříž, Adam Svoboda, Tomáš Staněk, Alex Daňhel, Jan Venhoda, David Krotký, Jakub Šoltes.

Branky a nahrávky: 6. Michael Procházka (Viktor Svoboda) – 7. Martin Kret, 38. Adam Svoboda, 43. Tomáš Staněk (Adam Svoboda), 50. Tomáš Staněk (Adam Svoboda).

Komentář: V úvodu zápasu jsme viděli opatrnou partii. První se prosadili domácí střelou do šibenice. V zápětí se našim hráčům podařilo vyrovnat. Od této chvíle se hrálo vyrovnané utkání, kdy se hosté tlačili do koncovky, vytvářeli si šance, ale do branky si puk cestu nenacházel. Ve 38. minutě se vhazovalo buly před naší modrou čarou, puk se dostal na hůl Adama Svobody, který ujel všem a svůj brejk proměnil. O čtyři minuty později se prosadil po střele Adama Svobody Tomáš Staněk a zvýšil na 3:1. V poslední minutě zkusil soupeř hru bez brankáře, puk se dostal k Tomáši Staňkovi, který pečetil zasloužené vítězství naši barev.
Po zápase se jely opět samostatné nájezdy, které Hvězdičky vyhrály 5:4. Za HST se trefili: Hájek, Bláha, Staněk, Šoltes, Venhoda.

Vyloučení: 3:1