Menu +

DOROST HST: hlásí splnění úkolu pro sezónu 2021/22

Mládežnický hokej
První březnový víkend opět třebíčská mládež bojovala o body a to velmi statečně i úspěšně. Junioři si připsali další vítězný zápas a družstvo dorostu dokonce dva. Začít nelze jinak, než u dorostu HST, který o víkendu hrál dva veledůležité zápasy - v Kolíně a doma s Ledovými draky z Telče.
Sdílejte článek
 

Sobotní zápas v Kolíně dopadl pro náš tým dorostu vítězstvím, konkrétně výsledkem 3:5. „Velmi důležitá výhra, která nám zajistí nejhůře 2. místo v nadstavbové skupině. Byl to zároveň těžký zápas, který jsme ale nakonec zvládli i přes neuznaný regulérní gól a dlouhé, pětiminutové oslabení v závěru zápasu,“ hodnotí pěkný výkon celého týmu trenér Nikola Marek. Hned druhý den dorost opět potvrzuje své kvality a na domácí půdě poráží soupeře z Telče 5:2. O komentář jsme tentokrát požádali trenéra Zdeňka Sedláčka: „Po parádní první třetině jsme ve druhé části nechali soupeře dotáhnout se na kontaktní gól. V poslední části jsme už soupeře k ničemu nepustili a dvakrát do prázdné potvrdili.“

Jak už jsme výše naznačili a zaznělo to i v komentáři od jednoho z trenérů, tak tímto víkendem třebíčský dorost splnil úkol pro letošní sezónu, kterým bylo umístění do druhého místa v nadstavbové části soutěže a tímto výsledkem zajištění druhé nejvyšší soutěže v kategorii dorostu pro příští sezónu. Ihned po skončení zápasu v Kolíně, vedení HST poděkovalo za celou sezónu trenérskému týmu i všem hráčům, kteří se na tomto úspěchu podíleli. Zároveň si je nutno uvědomit, že pro kluky ještě sezóna nekončí, zbývá jim ještě jeden zápas nadstavbové části a v případě uhájení prvního místa, dorost HST čeká velmi zajímavý konec sezóny!

Velmi úspěšná byla ale i kategorie juniorů, kteří v pátek hráli na stadionu v České Třebové. Zápas naše juniorka vyhrála suverénně, s výsledkem 2:12 a trenér David Dolníček nám dal podrobnější popis jeho průběhu: „Po dlouhé cestě a opožděném začátku utkání jsme měli lehké obavy, nicméně kluci neponechali nic náhodě, od začátku plnili roli favorita a s přehledem zápas ovládli. Jsme rádi, že jsme mohli dát příležitost všem hráčům včetně obou brankářů.“ Druhý zápas, plánovaný na neděli, proti HC Opava byl zrušen ze strany soupeře a to z důvodu nezájmu hrát. Opavští požádali HST a vedení soutěže o zrušení s návrhem na kontumaci ve prospěch juniorky HST.

Podobné články

Mládežnický hokej

Hokejový víkend třebíčské mládeže

před 2 dny
Mládežnický hokej

Víkend plný žákovských a mládežnických utkání a jejich výsledky

28.11.2022
Mládežnický hokej

Výsledky mládeže HST posledních dní

21.11.2022
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
SK Horácká Slavia Třebíč