Další derby Vysočiny, Bílé hvězdy míří do Jihlavy

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - První liga zažije opět velký náboj, neboť se přiblížilo další derby Vysočiny, v němž se utká osmý s třetím týmem tabulky. Hokejisté Horácké Slavie Třebíč míří v rámci 31. kola na horký led Dukly Jihlava. Na Horáckém zimním stadionu bude jistě bouřlivá atmosféra, velký souboj se očekává jak na ledě, tak hlasivkový souboj na tribunách. A u toho by žádný správný fanda neměl chybět, takže i z Třebíče se na derby vypraví početná skupina příznivců.

Dukla začala sezónu dvěma vítězstvími, pak ovšem přišli tři těžké zápasy, které Jihlava nezvládla. Od té doby neměla Dukla delší sérii vítězství než tři zápasy v řadě. V současné chvíli se bývalý armádní celek nachází osmém místě, když má k dobru dohrávaný zápas v Šumperku. Dukla zatím nasbírala 48 bodů z toho 31 na vlastním stadiónu. Skóre má pozitivní, neboť její hokejisté vsítili již 99 branek, ale 84 jich její brankáři lovili ze svých sítí.

Trenér Vlk měl ze začátku sezóny smůlu na zranění, i tak se sestava týmu Jihlavy zkonsolidovala. V brankovišti vedle zkušeného Lukáše Sáblíka dostává příležitost Ondřej Kacetl. V jednom utkání se mihl i Jiří Šťastný. V obraně se Jihlava spoléhá především na Zdeňka Čápa, Mihu Štebiha či Jiřího Dobrovolného. Před několika utkáními se do sestavy vrátil i odchovanec třebíčského hokeje Tomáš Kaláb, kterého před sezónou vyřadilo zranění klíční kosti. V útoku se Dukla spoléhá především na ostřílené matadory Tomáše Čachotského, Marka Melenovského, Michala Důrase či Adama Zemana.

Třebíč v minulém kole doma porazila Litoměřice 3:1 a vrátila se na třetí místo v tabulce. Domácí zahájili svoji pouť za třemi body již ve třetí minutě, kdy Matěj Pekr byl faulován v brankové příležitosti, následný samostatný nájezd zvládl. Krátce po polovině první třetiny bylo vyrovnáno, když se trefil Adam Chlapík. Rozhodující moment přišel v 31. minutě, když se Raška dostal do útočného pásma, předal puk na napřaženého Lukáše Králíka a touš se zastavil až v síti. Třebíč si svůj náskok hlídala a 53. minutě jej potvrdil Martin Čech, který z prostoru kruhů nedal Královi šanci, neboť ten nemohl zasahovat, protože na něj byl sražen před brankovištěm bojující Paták.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Dukly:
Chomutov - Jihlava 7:2 (2:0, 1:2, 4:0), branky: Diviš, Důras.
Litoměřice - Jihlava 4:3sn (1:2, 1:1, 1:0 – 0:0), branka: Čachotský, Prokš, Zeman.
Jihlava - Prostějov 9:3 (3:0, 3:1, 3:2), branky: Zeman 3, Semorád 2, Důras, Kaláb, Mocek, Melenovský.

Kanadské bodování Jihlavy:
Tomáš Čachotský - 29Z – 10G+18A
Marek Melenovský - 25Z – 13G+13A
Michal Důras - 29Z – 7G+18A

Vzájemný zápas obou týmů v sezóně 2014/2015:
Jihlava -Třebíč 2:4 (0:2, 0:1, 2:1), branky: Březina, Čachotský – Burian 2, Havel, Dolníček.
Třebíč – Jihlava 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), branky: Ostřížek, Čuřík - Diviš.

Vzájemný zápas obou týmů v sezóně 2013/2014:
Třebíč – Jihlava 2:8 (1:4, 1:3, 0:1), branky: Dolníček, Dlapa – Čachotský2, Seman 2, Kadlec, Jaroš, Velecký, Podlipnik.
Jihlava -Třebíč 2:3sn (0:0, 0:2, 2:0 – 0:0), branky: Důras, Štebih – Fořt, Křivohlávek, rozh. nájezd Čech.
Třebíč – Jihlava 1:3 (0:2, 1:1, 0:0), branky: Mrázek – Štebih, Hubáček, Prokš.
Jihlava -Třebíč 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), branky: Dolníček, Laš, Dietz

Hokejisté Jihlavy nastoupili v minulém kole v této sestavě:
Kacetl – Kaláb, Štebih, Čáp, Šidlík, Dobrovolný, Schejbal, Grman – Čachotský, Zeman, Diviš – Důras, Melenovský, Seman – Prokš, Štěpánek, Vysloužil – Kuřítko.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:
Falter – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Šaur, Přibyl – Erat, Dolníček, Pekr – Wasserbauer, Holec, Čuřík – Jaroš, Raška, Králík – Čech, Křivohlávek, Paták.

Utkání HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč začíná na Hané v středu 3. prosince 2014 v 17:30 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.