Menu +

Další hanácký soupeř v rychlém sledu, Horácká Slavia míří v pátek do Prostějova

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - WSM liga se hned od úvodu dostává do svého rychlého tempa a Horácká Slavia netradičně už v pátek zajíždí na hanácký led Jestřábů z Prostějova. Ti vybojovali v prvním kole bod na ledě jihlavské Dukly, když odcházeli do kabin poraženi až v prodloužení. Horácká Slavia vstoupila do nového ročníku WSM ligy lépe, když porazila na svém ledě přerovské Zubry 5:3. Novou posilou Prostějova je obránce Ondřej Holomek, který sem přichází ze Zlína. Zápas s prostějovskými Jestřáby začíná na Zimním stadionu v Prostějově v pátek od 18 hodin.
Sdílejte článek
 

Jestřábi Prostějov


Se založením sportovního klubu v Prostějově v roce 1913 se začal v hanáckém městě hrát hokej a první utkání bylo sehráno v zimě tohoto roku. Prvním mezníkem se stal rok 1920, kdy se ustanovil spolek SK Prostějov a při něm vznikl i hokejový odbor, který hraje od roku 1924 pravidelnou soutěž. V meziválečných letech hrál celek z Prostějova často velmi úspěšně hanáckou župu. V poválečném období strávili prostějovští hráči jeden rok mezi elitou, aby hned v tom následujícím bohužel putovali opět o soutěž níž.

Následovalo dlouhé období různých pokusů o postupy a následně bohužel i sestupy mezi soutěžemi, těmi elitními jen minimálně. Podobné období panuje dodnes, neboť prostějovští hokejisté se konečně po šestiletém čekání opět probojovali do první ligy na jaře roku 2014, avšak prvoligovou příslušnost na jaře úvodní sezóny zachránili až ve skupině o udržení. V sezóně uplynulé se už ale celek vyšvihl až do čtvrtfinále WSM ligy, kde nestačil na pražskou Slavii.


Příprava obou týmů


Příprava Prostějova nepatřila k nejúspěšnějším. Celková bilance říká tři výhry, nedohraná remíza s Havířovem a šest proher. Jestřábi dokázali vyprovodit s výpraskem z ledu dva zahraniční týmy, polské Tychy a maďarský Budapešť. Kromě nich porazil celek z Hané už pouze doma Frýdek - Místek. Skalp to ale byl poměrně cenný, neboť se v přípravě Frýdek - Místek jevil brilantně. Navíc to byla generálka na ligu. Prohry ale v létě přišly postupně v odvetě s Tychy, s Krakovem, v obou zápasech s Přerovem, druhém zápase s Frýdkem - Místkem a jednom duelu doma s Horáckou Slavií. Skóre ale bylo vzhledem k prohrám relativně příznivé 36:37.

Horácká Slavia v různě kombinované sestavě uhrála bilanci čtyř výher a pěti proher. Výhry přišly s Nitrou, Žďárem nad Sázavou, Přerovem a Prostějovem. Krátká byla Horácká Slavia dvakrát na Jihlavu a jednou na Kladno, Budapešť a Kometu Brno. Skóre bylo mírně nepříznivé 22:26.


Před mistrovským zápasem v Prostějově


V prvním kole WSM ligy zajížděli Jestřábi Prostějov na led jihlavské Dukly a sehráli se soupeřem z Vysočiny solidní utkání. Jihlava rozhodla o bodu navíc ve svůj prospěch až v prodloužení.


Jihlava - Prostějov 4:3 p.

Branky a nahrávky: 16. Skořepa (Jergl, Stoklasa), 31. Březina (Dundáček), 39. Skořepa (TS), 63. Seman (Stoklasa) – 8. Venkrbec (Rudovský), 24. A. Holík, 33. M. Novák (J. Káňa, Šlahař). Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 162.

Sestava Prostějova v zápase v Jihlavě: Kantor – T. Kvapil, A. Holík, K. Kolář, Protivný, V. Zadražil, Šafář – Rudovský, Venkrbec, Augustin – J. Káňa, Moskal, M. Novák – Půhoný, Šlahař, L. Krejčík – Fiala, Korhoň, Švec.

Horácká Slavia doma sehrála úvodní duel soutěže s přerovskými Zubry. V napínavém a částečně vyhroceném utkání slavila plný bodový zisk za výhru 5:3.


Třebíč - Přerov 5:3

Branky a nahrávky: 4. Kusko (Milfait), 30. T. Havránek (R. Zohorna), 35. J. Zdráhal (Lojek), 53. R. Zohorna (Dolníček, R. Erat), 60. J. Zdráhal – 22. Dostálek (Chmelíř), 32. Sikora (Plášek), 58. M. Kratochvíl (Milan Procházka, Plášek). Vyloučení: 9:11, navíc navíc Kratochvíl (PRE) 5 minut + OT do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 640.

Sestava Třebíče v zápase doma s Přerovem: Vejmelka – Lojek, J. Zdráhal, Bartejs, Niko, Čejka, Koch, Schejbal – T. Vondráček, Dolníček, R. Erat – Kusko, Milfait, Mrázek – Jan Wasserbauer, T. Havránek, R. Zohorna – Čech, Dymáček, Juráň – Kristl.

Poslední tři přípravné zápasy a první mistrovský obou celků

Třebíč - Přerov 2:1
Prostějov - Třebíč 2:4
Jihlava - Třebíč 3:2 p.
Třebíč - Přerov 5:3

Prostějov - Třebíč 2:4
Frýdek-Místek - Prostějov 5:2
Prostějov - Frýdek-Místek 5:2
Jihlava - Prostějov 4:3 p.

Zápas mezi Prostějovem a Třebíčí vypukne na Zimním stadionu v Prostějově v pátek 9. září od 18:00.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021