Menu +

Další jméno pro nově se tvořící tým. Po Martinu Dočekalovi přichází do Třebíče Matěj Novák

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Vedení Horácké Slavie nezahálí a pilně skládá nový tým pro následující ročník Chance ligy. Během minulých dní již byl oznámen příchod velezkušeného Martina Dočekala. K němu se nyní přidává Matěj Novák. Třiadvacetiletý odchovanec třebíčského hokeje se vrací do známého prostředí a všichni věří, že svou kariéru posune tímto krokem zase o kousek výš.
Sdílejte článek
 

Jednatřicetiletý Martin Dočekal patří mezi odchovance Horácké Slavie. Z okresního města na Vysočině to přitom Dočekal dotáhl až do extraligy, kde k dnešnímu dni odehrál 485 zápasů. Zaznamenal během nich 141 kanadských bodů.

Dočekal vždy platil za důrazného útočníka. Pro svou hru využívá ideální fyzické dispozice. Je proto těžké ho odstavit od kotouče. Svou silou hraje prim v útočném i obranném pásmu. Právě proto si v tuzemské extralize získal stálé místo.

Byl důležitým článkem dvou mistrovských tažení brněnské Komety z jara 2017 a 2018. Kromě toho má ve své sbírce ještě extraligové stříbro a bronz. Největší část extraligové kariéry strávil Dočekal právě pod Špilberkem. Vyzkoušel si ale také angažmá na Spartě či ve Vítkovicích.

Do svého rodného klubu se Martin Dočekal vrátil už loni v rámci střídavých startů. To odehrál v třebíčském dresu 24 zápasů, během kterých zaznamenal shodný počet 24 kanadských bodů (12+12). Právě on byl lídrem týmu a zároveň jednou z nejvýraznějších osobností celé Chance ligy.

„Je to hráč, který má dlouholeté a velké zkušenosti z extraligy. Je to další náš odchovanec, kterého znám od dorostu, kdy s Tomášem Vondráčkem a Lukášem Nahodilem patřili ke klíčovým hráčům ročníku 1990 a 1991. Pak jsem ho trénoval i v Kometě a vím, jakým způsobem k hokeji přistupuje. Jsme velmi rádi, že ho máme k dispozici na celou sezonu a pro všechny zápasy. Věřím, že nám pomůže navázat na výbornou základní část minulé sezóny a také k úspěchu v play off, které samozřejmě bude naším cílem. Věříme také, že jako zkušený extraligový hráč se dvěma tituly bude lídrem nejen na ledě, ale i v kabině a bude předávat zkušenosti mladým hráčům,“ komentuje příchod Martina Dočekala hlavní trenér a sportovní manažer klubu Kamil Pokorný.

Také třiadvacetiletý Matěj Novák začal s hokejem v Třebíči. Během mládežnické kariéry se však přesunul do Brna, kde prošel dorostem i juniorkou.

V jihomoravské metropoli okusil Novák rovněž extraligu dospělých. Stalo se tak v sezoně 2016/2017, kdy si na své konto připsal 9 zápasů. Zaznamenal v nich jednu asistenci. V témže ročníku se Matěj Novák vrátil do Třebíče a mezi bílými hvězdami nastoupil ke 12 zápasům.

Další starty v třebíčském áčku přidal i během následujících dvou sezon. Stálým členem kádru byl především v sezoně 2018/2019, kdy na Vysočině odehrál 49 zápasů (4+5).

Následné kroky Matěje Nováka vedly do Prostějova, kde šikovný mladík absolvoval sezony 2019/2020 a 2020/2021. Právě ročník 2020/2021 byl pro třebíčského odchovance zatím nejpodařenější. Připsal si v něm deset prvoligových branek, což je pro něj zatím kariérní maximum.

Loni hájil Matěj Novák barvy Přerova. V dresu se zubrem na hrudi odehrál dohromady 34 utkání (3+5).

„Loňská sezóna se mu příliš nepovedla, ale před tím hrál v Prostějově velmi slušně. Je to náš odchovanec, navíc v ideálním věku, pravák, kterých není nikdy dost. Věříme, že u nás restauruje svou kariéru, je to talentovaný hráč, od kterého čekáme, že bude platný pro tým. Smlouvu u nás má na jeden rok s roční opcí,“ hlásí na adresu Matěje Nováka hlavní trenér a sportovní manažer Horácké Slavie Kamil Pokorný.

S oběma hráči přineseme v následujících dnech obsáhlé rozhovory.

Podobné články

Aktuální zprávy

O další díl Pojď hrát hokej byl velký zájem

26.11.2022
Aktuální zprávy

HST reaguje na zranění v obranných řadách, přichází Lukáš Kříž

25.11.2022
Aktuální zprávy

Začali jsme dobře, akorát jsme dostali gól, ale z toho jsme se pak oklepali, říká Matěj Novák

24.11.2022
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
HC Stadion Litoměřice