Menu +

Další návrat, třebíčskou ofenzivu posiluje štírek Adam Raška

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Posilování týmu Horácké Slavie nekončí. Do Třebíče se po ročním působení ve Znojmě vrací šikovný a důrazný třiadvacetiletý střední útočník Adam Raška. Důrazný centr podepsal s Horáckou Slavií dvouletý kontrakt, přesněji řečeno novou smlouvu na jeden rok s roční opcí.
Sdílejte článek
 
Adam RAŠKA:
narozen: 26.11.1994
výška 176 cm
věk: 23 let
váha: 78 kg
post: útočník
hůl: levá

Věříme, že Adam bude patřit k rozdílovým hráčům, říká Radek Novák

Sportovní manažer Horácké Slavie Radek Novák má v těchto dnech napilno. Dnes hlásí další posilu do útočných řad, kterou je staronová tvář v dresu s bílou hvězdou na hrudi - Adam Raška.

"Adam se k nám do Třebíče vrací po necelých dvou letech. Měl by v našem týmu patřit k rozdílovým hráčům a očekáváme, že bude jedním z pilířů týmu. Do tréninku a k našemu týmu se připojí v pondělí 14. května," posílá fanouškům informaci nový muž na pozici sportovního manažera HST.

Martin Sobotka: V Adamu Raškovi přichází další šikovný a tvořivý centr

Spokojenost s příchodem důrazného centra vyjádřil také hlavní trenér Horácké Slavie Martin Sobotka.

"Vím, o jakého hráče jde, krátce jsme se v Třebíči i potkali. Adam Raška je šikovný a tvořivý centr, herně podobný typ jako Lukáš Nedvídek. (O příchodu Lukáše Nedvídka čtěte ZDE)
Přichází nám tedy další centr, což je post, kde jsme loni kromě Davida Dolníčka neměli hráče, který by klasickým centrem byl. Střední útočník tvoří hru, proto jsme rádi, že tady už máme dva zkušené a tvořivé hráče na tento post. Dnešní hokej je o rychlosti a dobrém bruslení, proto jsme rádi, že přišli dva hráči, kteří tyto vlastnosti mají. Uvidíme, koho k nim dáme na přesilovky, možná Ondra Malec nebo Radim Ferda by mohli odvádět práci před bránou,"
zamýšlí se nad složením formací lodivod Horácké Slavie Třebíč Martin Sobotka.

Jsem pořád stejný, jen o dva roky starší, říká Adam Raška po příchodu do Třebíče

Třebíčští fanoušci si Adama pamatují jako dravého útočníka, který se nebojí žádného souboje. Jeho hru zdobí výborné bruslení, správná hokejová drzost a překvapivé hokejové nápady.

"Můj první letošní kontakt s Třebíčí proběhl tak, že mi zavolal pan Čapek. Pak už to šlo rychle, setkali jsme se s vedením klubu, řekli si co a jak a dohodli jsme se na roční smlouvě s roční opcí. Cítil jsem z klubu velký zájem, což byl jeden z rozhodujících faktorů. Z Třebíče si pamatuji, že jsou tady výborní fanoušci a i pro ně bychom chtěli vybojovat postup do play-off, to je základ," přibližuje Adam Raška svou cestu do Třebíče i sezónní cíl.

"Týmu bych chtěl pomoct hlavně produktivitou. Věřím, že dostanu hodně prostoru na ledě a budu patřit k platným hráčům. Vím, že Třebíč vždy hrála play-off, velká škoda byla, že loni o něj přišla tuším v posledním zápase. To chceme letos napravit. Byla tady vždycky výborná parta, pár kluků tady znám a ostatní poznám, věřím, že parta bude zase výborná. Jsem o dva roky starší a snad jsem nasbíral i nějaké zkušenosti, jinak jsem pořád stejný. Rád bych nasbíral větší ice time a hlavně chci pomoct týmu," vykládá krátce po podepsání nové smlouvy s Horáckou Slavií šikovný hokejový štírek Adam Raška.


Kdo je Adam Raška - střední útočník, odchovanec Komety Brno

Adam Raška v Třebíči působil ve čtyřech sezónách. K jednomu utkání naskočil ještě jako osmnáctiletý junior v ročníku 2012/13. V sezóně 2013/14 odehrál za Třebíč deset zápasů, zároveň ještě nastupoval za Kometu a její juniorku. Sezóna 2014/15 byla pro něj v Třebíči nejúspěšnější. V základní části získal patnáct bodů (39Z/5G/10A). Dalších šest bodů za pět branek a jednu asistenci přidal v devíti utkáních play-off. V tomto ročníku došla Horácká Slavia až do semifinále. Ročník 2015/16 pro Adama znamenal posun do Komety, kde odehrál třicet zápasů. Dvacet dvě utkání ale stihl i v Třebíči. Naposledy oblékl dres s bílou hvězdou v sezóně 2016/17, kdy ale odehrál jen třináct zápasů. Pak přišel jeho přesun do Chomutova. Minulou sezónu strávil v dresu Znojma, kde nasbíral ve dvaačtyřiceti utkáních slušných devatenáct bodů za šest branek a třináct asistencí.


 • ADAM RAŠKA NA ELITEPROSPECTS.COM
 • Statistiky

  Podobné články

  Aktuální zprávy

  VIDEOANKETA: AVE Gól měsíce listopad 2018

  před 2 dny
  Aktuální zprávy

  Horácká Slavia se připojuje k Charitativnímu týdnu Chance ligy při utkání s Kladnem

  23.11.2018
  Aktuální zprávy

  Vstupenky na Kladno už mizí, zajistěte si i vy tu svoji z klidu domova

  21.11.2018