Menu +

Další změny v sestavě, přichází Havránek a Koch, tým opouští Kadlec, Motloch a Pokorný

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Ačkoli trenéři avizovali další zúžení kádru až po utkání s maďarským MAC Budapest (pátek 19.8.) sáhli ke změnám už teď po utkání s Kladnem. Od dnešního dopoledne už se s týmem nepřipravují forvardi Jakub Kadlec, Lukáš Motloch a Dominik Pokorný. Naopak trenérům se na středečním dopoledním tréninku hlásili talentovaný útočník a reprezentant Tomáš Havránek a urostlý slovenský obránce Patrik Koch. Oba jsou hráči Komety Brno, v Třebíči mají vyřízené hostování a nastoupili už do zápasu s Kladnem.
Sdílejte článek
 

O vyjádření k těmto změnám jsme požádali oba třebíčské trenéry, Martina Sobotku i Jaroslava Barvíře.

Tomáš HAVRÁNEK
Narozen: 4.5.1998
Výška: 177 cm
Váha: 75 kg
Post: útočník
Hůl: levá

“Všichni hráči, se kterými jsme se dnes rozloučili, u nás dostali dostatek prostoru, viděli jsme je na trénincích i v zápasech. Všichni jsou to snaživí hráči. Jakubu Kadlecovi vyšel výborně jeden zápas s Jihlavou, kde byl velmi aktivní, ale ve Žďáře se zase trošku vytratil. Lukáš Motloch je mladým hráčem, je velmi šikovný v tréninku, ale ve hře nás příliš nepřesvědčil. Musí na sobě ještě hodně pracovat, perspektivu ale určitě má. Také Dominik Pokorný je pracovitým hráčem, potřebuje se ale někde vyhrát,“ vysvětloval Martin Sobotka důvody rozhodnutí o ukončení spolupráce s těmito třemi hráči.

Také asistent trenéra Jaroslav Barvíř přidal několik postřehů a důvodů, které ke změnám v sestavě vedly.
“Kluci, o kterých se teď bavíme, by se nám nevešli do prvních tří pětek. Pro čtvrtou pětku je jich škoda. Tu chceme mít složenou z místních hráčů, které znám z mládežnických kategorií a které můžeme v sezóně vytěžovat ještě i v juniorce a dál je sledovat a pracovat s nimi s výhledem třeba pro příští sezónu,“ přidává logický argument asistent hlavního trenéra Jaroslav Barvíř, který v minulých letech působil jako trenér u třebíčské mládeže a má tedy dobrý přehled o tom, jak mladí odchovanci pracují.

Posiluje útok i obrana, přichází Tomáš Havránek a Patrik Koch

Přichází nejen mládí, ale i kvalita. Tomáši Havránkovi je osmnáct let a pochází ze Žďáru nad Sázavou, kde na sebe výrazně upozornil vynikajícími výkony v extraligovém dorostu pod vedením současného trenéra Horácké Slavie, Martina Sobotky. Od Plamenů v roce 2014 odešel za velkým hokejem do Komety Brno. Od šestnácti let pravidelně reprezentuje a patří k největším talentům českého hokeje.

Patrik KOCH
Narozen: 8.12.1996
Výška: 185 cm
Váha: 85 kg
Post: obránce
Hůl: levá

 • Tomáš Havránek na eliteprstects.com

  Patrik Koch je rodákem ze slovenských Malacek a je mu devatenáct let. První hokejové krůčky udělal na ledě bratislavského Slovanu, ale už v mladším dorostu válel za Kometu Brno, kde mimo jiné vyhrál i mistrovství republiky právě mladších dorostenců. Působil ale i v Salzburgu a v minulé sezóně si připsal sedm startů v A – týmu Komety a i dvakrát nastoupil i za Horáckou Slavii Třebíč.

 • Patrik Koch na eliteprstects.com

  “Jsme rádi, že oba hráči nastoupili už v utkání s Kladnem. Oba byli s Kometou na turnaji Dolomiten Cup, to se týká i Radima Zohorny, který byl také s Kometou v Itálii, v Kladně už byl ale k dispozici našim trenérům,“ nabízí další informace generální ředitel Horácké Slavie Třebíč, Karel Čapek.

 • Podobné články

  Aktuální zprávy

  Ligu zahájíme 14. září domácím zápasem s Pardubicemi B

  04.06.2024
  Aktuální zprávy

  Foto i video: Rekonstrukce nabírá na obrátkách

  31.05.2024
  Aktuální zprávy

  Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!

  14.05.2024