Menu +

David Dolníček zapíše v sobotu jubilejní prvoligový start s číslem 700. Gratulujeme!

Aktuální zprávy
T ř e b í č - V první lize je jen málo hráčů, které lze nazvat ikonami soutěže nebo konkrétního klubu. Jedním z těch, o nichž to lze bez nadsázky říct, je dlouholetý kapitán Horácké Slavie Třebíč David Dolníček. Právě třebíčské číslo deset dosáhne ve své kariéře při sobotním duelu s Benátkami nad Jizerou významného mezníku nejen své kariéry, ale zapíše se i do historických tabulek celého třebíčského hokeje. Žádný jiný třebíčský hokejista neodehrál v naší druhé nejvyšší soutěži více zápasů.
Poděkování Davidu Dolníčkovi proběhne těsně před prvním buly sobotního střetnutí.
Sdílejte článek
 

HRÁČSKÁ KARTA DAVIDA DOLNÍČKA ZDE


Vizitka Davida DOLNÍČKA:
V první lize odehrál 699 utkání, nastřílel 171 branek a přidal 250 asistencí. ZA HST 400 kanadských bodů (166G, 234A; 630Z). Dres Horácké Slavie Třebíč obléká už šestnáct sezón, z toho posledních šest sezón jako kapitán a je nejproduktivnějším hráčem Horácké Slavie Třebíč v její prvoligové historii.

David Dolníček je odchovancem Horácké Slavie Třebíč, vojenská léta strávil v Jindřichově Hradci a Liberci. Do pětadvaceti let působil v Třebíči, ale pak se skoro na dva roky vytratil do 2. hokejové ligy.

Už to skoro vypadalo, že s profesionálním hokejem pomalu skončí, ale v roce 2006 slavil triumfální návrat do mateřského klubu a od té doby patří k nejlepším hráčům Horácké Slavie, kde se stal doslova ikonou a dlouholetým kapitánem týmu.

Jeho životní sezónou byl ročník 2011/12. V 50 startech si připsal 17 branek a na 23 dalších se podílel, od 37. kola bodoval ve 12 zápasech a zaznamenal v nich 17 bodů. Jako správný kapitán navíc poslal svůj tým za vteřinu dvanáct do play-off, když rozhodl ve třetí sérii samostatných nájezdů v zápase 52. kola v Ústí nad Labem.

Pro středního útočníka, k němuž neodmyslitelně patří číslo 10, to byla tehdy navíc jubilejní stá branka v dresu Horácké Slavie. Lídrem klubové produktivity byl už také v sezóně 2006/07.

Nejproduktivnějším hráčem Horácké Slavie byl také v následující sezóně 2012/13, kdy si připsal včetně play-off 47 kanadských bodů (16G + 31A), což je jeho dosavadní maximum.

Ve svých čtyřiatřiceti letech se útočník a kapitán Horácké Slavie dočkal premiérového startu v české nejvyšší soutěži v utkání 49. kola Vítkovice – Kometa (5:3) v sezóně 2012/13. Vstup do extraligy okořenil třebíčský forvard brankou, na kterou mu přihrával Roman Erat, parťák, s nímž hrával už v mládežnických kategoriích Třebíče.

Dlouholetý kapitán Horácké Slavie Třebíč nastupuje v červenobílých barvách prvoligové Třebíče už šestnáctou sezónu a nyní v zápase 43. kola WSM Ligy s Benátkami nad Jizerou slaví start s číslem 700 v této soutěži.
Do svých statistik si připsal za tu dobu úctyhodných 421 kanadských bodů (171G + 250A), z toho rovných 400 v dresu Třebíče. Více jich nikdo za devatenáctiletou prvoligovou historii Bílých hvězd ani zdaleka neposbíral.

David Dolníček, jak jej znají třebíčští fanoušci nejčastěji.

Podobné články

Aktuální zprávy

Radek Novák by dnes oslavil 48. narozeniny

05.07.2020
Aktuální zprávy

Top zápasy podzimu. Aneb proč si pořídit permanentku?

01.07.2020
Aktuální zprávy

Horácká Slavia Třebíč spouští prodej permanentních vstupenek pro sezonu 2020/2021

17.06.2020