David Rangl: Fanoušci se mají na co těšit, bude to zajímavá a vyhecovaná série

T ř e b í č - První dějství čtvrtfinálové série mezi Horáckou Slavií Třebíč a SK Kadaň přineslo zpočátku opatrný hokej, nakonec hráči notně zaútočili na nervové soustavy třebíčských fanoušků. Bojovníci v červených dresech ale důležitou první bitvu zvládli a v sérii hrané na čtyři vítězství vedou zaslouženě 1:0. Rozdílový gól padl z hole obránce Davida Rangla a právě tento bek se stal respondentem pozápasového povídání.

Čtyřiadvacetiletý obránce hodnotil zápas ještě udýchaný po pozápasovém výběhu.

David RANGL

“Od začátku se hrálo velice opatrně, první třetina byla velmi defenzivní, možná oni odehráli víc času u nás v obranné třetině, než my u nich. Bylo velice důležité, kdo dá první branku. To se naštěstí povedlo nám. Vzápětí jsme ale v oslabení inkasovali a pak se přestalo tolik bránit, z obou mužstev jakoby ta nervozita spadla. Pak jsme šli do vedení 3:1, ale na konci jsme si to zkomplikovali, když jsme dostali branku v oslabení. Myslím, že to bude vyrovnaná série a my musíme hrát odpovědně zezadu a dávat pozor na brejky, protože soupeř je v útoku hodně nebezpečný. Možná má nějaké rezervy v obranné fázi, ale vepředu jsou hrozně nebezpeční,“ myslí si autor rozdílové a tím pádem i vítězné trefy, která padla minutu a dvanáct vteřin před druhou sirénou po velkém závaru před brankou Kadaně.

“Vím, že Rosťa Malena tam udržel pásmo, do šance se Dostal buď Martin Dočekal, nebo David Dolníček, to už nevím přesně. Puk se odrazil ke mně, vyjeli proti mně dva hráči Kadaně, ale naštěstí byli kus od sebe, takže já jsem jen vystřelil mezi ně. Ani jsem nemířil a myslím, že brankář si to do brány i srazil trošku sám,“ popisuje vítěznou trefu zápasu obránce, který v Horácké Slavii působí už druhou sezónu.

V posledním zápase s Benátkami si David Rangl prožil těžkou chvilku, po záludném faulu benáteckého Vály má poranění v obličeji, které mu naštěstí nebrání v tom, aby do zápasů play – off naskočil v plné síle.

“Naštěstí to vůbec necítím, na to, jak to vypadlo hned po tom zápase s Benátkami, je to teď dobré a vůbec mi to nevadí. Asi jsem si tam i trošku špatně najel, takže to byla tak trochu i moje vina,“ vrací se tvrďák s osmičkou na dresu k nepříjemnému faulu.

V závěru prvního čtvrtfinále, už po závěrečné siréně vznikla na ledě strkanice a jen málo chybělo k tomu, aby přeskočila jiskra strhla se hromadná bitka. Nakonec ale hráči udrželi nervy na uzdě a jak je zvykem v play – off, bez podání rukou odešli v klidu do kabin.

“Jak je to jen o jeden gól, tak soupeř je tím tak trošku frustrovaný a navíc měl ještě v power – play šanci na vyrovnání, kterou nedal. Myslím, že celá série bude takhle vyrovnaná a vyhecovaná. To je určitě dobře pro fanoušky, mají se na co těšit, tahle série bude hodně zajímavá.“

Víc než dvě tisícovky diváků si našly cestu na Zimní stadion města Třebíče – MANN + HUMMEL ARENU a fanoušci toho určitě nelitovali. Podívaná, kterou jim oba soupeři nabídli je udržela v napětí po celých šedesát minut a nejinak tomu bude určitě i v dalších utkáních. To nejbližší se hraje už následující den, tedy v pátek 22. února od 17:30.

“Říkali jsme si s klukama, že ve čtvrtek přijde možná míň diváků, jak v pátek, čekali jsme něco kolem dvou tisíc, nakonec přišlo dva tisíce dvě stě diváků, takže návštěva velice dobrá a myslím, že diváci byli hodně slyšet,“ pozval diváky i na druhý, páteční zápas série sympatický bek.