Menu +

David Vrbata: O motivaci jsem měl postaráno

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Sobotní utkání s Mladou Boleslaví mělo potvrdit zlepšenou formu hokejistů Horácké Slavie. Po první třetině však domácí prohrávali 0:1 a ve druhé pak dokonce 0:2. Branku, která vlila domácím do žil naději na bodový zisk, vstřelil z trestného střílení David Vrbata. Tohoto neúnavného bojovníka jsme se zeptali nejen na onen nájezd, ale i na jeho postřehy z celého utkání.
Sdílejte článek
 
Ve chvíli, kdy domácí prohrávali 0:2 to s nimi nevypadalo vůbec dobře. Hráči Horácké Slavie ale prokázali, že jsou tým opravdových bojovníků a s tímto stavem se nesmířili. I přes potíže se sestavou a zdravotními problémy některých hráčů, kteří nastoupili do utkání se sebezapřením, dokázali dvougólovou ztrátu smazat. Jen trocha sportovního štěstí chyběla k tomu, aby se potřetí za sebou radovali ze zisku tří bodů.

K obratu zavelel ve druhé třetině svojí brankou šikovný David Vrbata, jenž byl do Třebíče uvolněn právě z Mladé Boleslavi, kde s jeho výkony nebyli spokojeni.
Poté, co byl nedovoleně zastaven jedním z beků v jasné gólové příležitosti, dostal možnost zkusit si trestné střílení proti gólmanovi, kterého znal ze svého dřívějšího působiště.

"Já Petra Přikryla trochu znám. Ještě v Boleslavi jsme se asi týden potkali a nějaké nájezdy jsem proti němu na trénincích jel. Odehráli jsme tam spolu tuším dva zápasy. Ještě jsem mu tenkrát říkal, že většinou dělám kličku do bekhendu. V první třetině jsem ji na něj zkusil, ale nevyšlo to. Tohle nečekal a mně se povedlo kličku mezi betony dotáhnout a dát gól, za což jsem velice rád. Myslím, že tenhle gól, kterým jsme snížili na 1:2, zápas dost ovlivnil a nás zvedl," říká autor jednoho ze dvou třebíčských úspěchů.

Okamžitě však dodává. "Velká škoda je neproměněných přesilovek ve třetí třetině. Zvláště té pět na tři a pak ta dlouhá přesilovka v závěru utkání. Je však potřeba říct, že první dvě třetiny byly hodně fyzicky náročné a všichni jsme se dneska vydali ze všech sil."

Pro Davida bylo toto utkání určitě zvláštní, protože tuto sezónu začínal právě v mužstvu Středočechů. Tamní vedení však nebylo s jeho výkony spokojeno a poslalo jej do Třebíče. Cítil David zvýšenou motivaci?

"Pro mě to byl určitě zvláštní zápas. Měl jsem hodně velkou motivaci dokázat lidem v Boleslavi, že udělali chybu, a že šanci prosadit se tam, jsem nedostal neprávem. O to jsem radši, že se mi povedlo dát branku, a jsem moc rád, že to utkání takhle dopadlo," otevřeně přiznal mladý útočník.

„Vrbič“ v utkání po ledě doslova létal a svým pohybem dělal soupeřovým obráncům velké starosti. Každou akci se snažil dovést do zakončení a při jeho téměř akrobatických kouscích se mnoha divákům doslova tajil dech.

Bohužel pro Třebíč i její největší konkurenti v boji o záchranu v tomto kole bodovali, a tak boj o dvanácté místo bude ještě velmi dramatický.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020