Menu +

Derby Vysočiny je opět tady, v pondělí přijede HC Dukla Jihlava

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Již v pondělí 16. listopadu, den před státním svátkem nás čeká letošní první domácí derby Vysočiny s týmem jihlavské Dukly. Oba týmy jsou na vítězné vlně posledních několika utkání a jak se říká, derby nemá favorita. Pikantní zápas 23. kola WSM ligy SK Horácká Slavia Třebíč – HC Dukla Jihlava začne v pondělí 16.11.2015 na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL Aréně v 17:30. K utkání bude připraven tradiční on-line přenos.
Sdílejte článek
 

Krátký pohled do historie klubu

Hokejové mužstvo HC Dukla Jihlava vzniklo v roce 1956 přestěhováním, na žádost krajského výboru o přidělení týmu pro nově dostavěný zimní stadion, z Olomouce do Jihlavy.

Do jihlavského armádního klubu nastupovali talentovaní českoslovenští hokejisté k výkonu základní vojenské služby a po návratu z ní se většinou stali oporami svých týmů. Díky vysoké koncentraci výborných hokejistů v řadách Dukly se v letech 1967-1991 podařilo jihlavskému klubu získat 12 titulů mistra nejvyšší československé soutěže.

Hned po poslední úspěšné sezóně a získání titulu v roce 1991, však následoval doslova úprk všech zkušených hráčů do zahraničí, změna statusu z armádního klubu na příspěvkovou organizaci a finanční problémy. Jeden čas se dokonce jednalo o sloučení Dukly s pražskou Slávií.

K tomu nakonec nedošlo, avšak nejvyšší česká soutěž se pro jihlavský klub stala neudržitelná a tak následoval pád do první ligy. Zpátky mezi elitu klub nakoukl ještě v sezóně 2004/2005 (ročník výluky NHL), ale jakékoliv naděje na úspěšnou sezónu byly velmi brzo rozcupovány porážkami od klubů posílených odchovanci a hvězdnými hráči ze zámoří. Nepovedla se ani baráž a HC Dukla Jihlava se po tomto ročníku stala pravidelným účastníkem 1. hokejové ligy.

HC Dukla Jihlava

Poslední sezónu Dukla ukončila v základní části na čtvrtém místě. V play-off nejprve vyzvala kladenské Rytíře, se kterými svedla vyrovnanou bitvu a sérii nakonec doma ukončila vítězně za stavu 4:3 na zápasy. Následující soupeř – Chomutov, však byl již nad její síly a Dukle skončila sezóna po porážce 1:4 na zápasy.

Letos se Dukle zatím daří a po 22 odehraných zápasech se drží na druhém místě se ztrátou pouhého jednoho bodu na první Kladno.

Lídry produktivity jihlavské Dukly jsou útočníci Filip Seman (10+10) a Michal Důras (3+15). Mezi obránci pak jihlavské bodování vede třebíčský odchovanec Tomáš Kaláb (3+11). V bráně Dukly se pravidelně střídá David Honzík (94,64%) s teprve šestnáctiletým talentem Jakubem Škarkem (92,10%).

Předzápasové informace

Jihlavská Dukla momentálně zažívá dlouhou sérii vítězných zápasů. V posledních 10 utkáních okusila porážku pouze jednou a díky těmto výkonům se dotáhla na vedoucí Kladno. V posledním zápase mohli jihlavští diváci vidět divokou přestřelku s týmem Kadaně. Po závěrečné siréně svítilo na tabuli konečné skóre 7:5.

To třebíčskou vítěznou sérii pokazili v 21. kole České Budějovice. Nicméně na Bílých hvězdách to nezanechalo žádné stopy a hravě si poradily s týmem Mostu. Ve venkovním utkání dokázaly nastřílet 6 branek a odvezly si tak 3 body za výhru 2:6.

Soupisky obou soupeřů v minulém kole

HC Dukla Jihlava: Honzík – Šafář, Štebih, Šimek, Kaláb, Zadražil, Grebenyuk, Dobrovolný – Diviš, Seman, Tomeček – Anděl, Flek, Důras – Jícha, Melenovský, Prokš – Malec, Gríger, Březina

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Malena, Bartoň, Čejka, Štindl, Bilčík, Přibyl, Šik – Erat, Dolníček, Holec – Kusko, Polodna, Pekr – Miškovský, Raška, Zohorna – Wasserbauer, Tomek, Psota

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020