Menu +

Diváci jsou zde opravdu dobří, chválí publikum Pavel Kubiš

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Do utkání české hokejové reprezentace s Běloruskem naskočil na led také odchovanec Horácké Slavie a rodák z nedaleké Náměště nad Oslavou, Pavel Kubiš. A diváci ukázali, že na něj nezapomněli. Vždyť ještě nedávno současný hráč Zlína pomáhal prvoligové Horácké Slavii, takže ho třebíčští fanoušci znají velmi dobře a také jeho branku do sítě soupeře náležitě oslavili. Pavel pak v rozhovoru ocenil publikum i prostředí, v němž se reprezentační utkání hrálo.
Sdílejte článek
 
„Zápas nám vyšel hned od začátku, vedli jsme 2:0, diváci fandili, takže se nám hrálo dobře. Navíc to pro mě byl prakticky zápas na domácím hřišti, takže jsem se snažil ukázat a doufám, že to vyšlo,“ myslí si jeden z mnoha odchovanců třebíčského hokeje, který si v reprezentačním celku prodlužuje sezónu, jež jeho současnému zaměstnavateli Zlínu příliš nevyšla.


Šestým gólem v Běloruské síti vyhnal Pavel Kubiš brankáře Milčakova na střídačku.

„Byl jsem rozjetý, bek mě vytlačoval, tak jsem naznačil golfáka, a protože se brankář přemisťoval, zkusil jsem mířit mezi nohy. Byl dost v pohybu a já jsem pak už jen doufal, že to vyjde, bylo v tom i štěstí,“ popsal gólovou situaci nedávno třiadvacetiletý forvard.


Pavel Kubiš

Stejně jako Jakub Šindel i Pavel Kubiš v Třebíči
vstřelil premiérový gól v národním dresu

Pavel Kubiš v letošní sezóně odehrál šedesát tři mistrovských utkání, padesát dva v základní části extraligy a jedenáct pak v play-out. Přesto ho ani nenapadlo omlouvat se z reprezentace kvůli únavě, jak to udělali někteří jiní hráči. Reprezentační pozvánky si naopak velmi cení.


„Pozvánky si velmi cením, vlastně jsem ji ani nečekal, protože nám ve Zlíně tato sezóna moc nevyšla a skončili jsme až na třináctém místě. Určitě to bylo ovlivněno tím, že jsme hráli play-out a že jsme pořád byli v zápasovém tempu. Kluci, co vypadli v předkole, byli vlastně měsíc bez ledu a nebyli v tom správném zápřahu. I to určitě sehrálo svou roli,“ myslí si bojovník, pro kterého žádný puk není předem ztracený a který nevypustí na ledě jediný souboj.


Oficiální údaj o počtu diváků zněl 4 853. Tak vysoká návštěva na Zimním stadionu Města Třebíče v posledních sezónách nebývá zvykem. Ocenil ji i reprezentační útočník, který do Třebíče jezdí i v sezóně dost často a má zde řadu kamarádů.


„Když jsme sem přijeli, viděli jsme, že před stadionem už stojí lidi. Já to zde znám a vím, že tohle zde teď v lize moc nebývá. Diváci nás navíc v zápase hnali a za nároďák se prostě musí dřít. Za Třebíč jsem naposledy hrál před dvěma roky, ale jezdím sem pořád, mám zde sestru a hodně známých, takže su tady vlastně furt,“ nezapřel Pavel Kubiš ani v nářečí, že pochází z Třebíčska.


„Vím, že i v sezóně na ligu tady chodí dost diváků a že hodně fandí, ale pět a půl tisíce jsem tady zažil naposledy, když se postupovalo do první ligy. Diváci jsou tady dobří i v běžných ligových zápasech, ale dneska to bylo fakt parádní. Je tady menší stadion, a když se takhle zaplní, je to povzbuzování úplně cítit a je hodně slyšet. Lidi dneska byli famózní,“ vysekl Kubiš publiku velkou poklonu.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020