Menu +

Dneska to docela fungovalo, hodnotí zápas a spolupráci útoku Martin Čech

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Hokejovou stálicí už je v Třebíči Martin Čech. V přípravě odehrál zatím všechna tři utkání a v tom proti Šumperku se po spolupráci s Petrem Zahradníkem a Tomášem Kalábem prosadil i střelecky, když krásnou brankou otevřel skóre utkání. Jeho hodnocení těžkého zápasu s houževnatým soupeřem Vám nyní přinášíme.
Sdílejte článek
 
Šumperk v tomto utkání potvrdil, že má velmi dobré mužstvo a bude určitě patřit k aspirantům na postup do první ligy.


“Soupeř hrál velice dobře, i když je to druholigový tým, tak kádr se od loňska moc nezměnil. My jsme myslím dobře bruslili a měli jsme hodně šancí. Škoda, že jsme dali jen tři góly, mohli jsme jich určitě dát víc. Pro nás je ale důležité vítězství, které nám dodá trošku sebedůvěry.“


V minulých sezónách osvědčená spolupráce Čech – Zahradník byla na zápas s Technikou rozdělena, proti Šumperku však už zase fungovala. Jejím výsledkem byl i první gól v Maláčově síti.


Martin Čech

Martin Čech

“Sestavu dělají trenéři, takže my do toho mluvit nemůžeme, takže to bylo jejich rozhodnutí. Je ale pravda, že spolu hrajeme dvě kompletní sezóny, takže jsme na sebe zvyklí a myslím, že to dneska docela fungovalo,“ spokojeně konstatoval čtyřiadvacetiletý forvard.


Až do devětadvacáté minuty čekali diváci na první branku utkání. Ačkoli Třebíčští měli několik výborných gólových šancí, vždy byl úspěšnější brankář Draků Maláč. To změnila až branka, která padla po ose Kaláb – Zahradník – Čech.


“Najel jsem si středem mezi hráče a Petr Zahradník mě přihrávkou skvěle našel. Pak už jsem jel sám na gólmana a zkoušel jsem kličku do bekhendu. Poprvé mi to dnes nevyšlo, ale teď se to povedlo a jsem rád, že to tam padlo,“ popsal Martin Čech branku, kterou poslal svůj tým do jednogólového vedení.


V závěrečné třetině už za stavu 3:1 se dostal rodák z Třebíče – Boroviny do samostatného úniku, ten mu ale překazil hráč soupeře, který mu nevídanou sekerou doslova přerazil hokejku na dva kusy.


“Já jsem to pak chtěl zakončit nohama, věřil jsem si na kličku a umístění puku do víčka, ale bohužel rozhodčí mi to písknul, takže jsem to nedotáhl,“ říká s úsměvem a dávkou nadsázky usměvavý útočník Martin Čech.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Na ledě jsme nechali všechno, říká Hunkes. Tým měl podle něj na semifinále

17.03.2022
Ohlasy po utkání

Nic nebalíme! burcuje před čtvrtým zápasem Šťovíček. Soupeři už se podle něj ničím nepřekvapí

15.03.2022
Ohlasy po utkání

Oproti včerejšku jsme lépe vstoupili do zápasu,byli jsme ve všem první, říká Adam Gajarský

12.03.2022