Menu +

Dneska to nebylo špatné - říká Ondřej Látal o zápase s Hradcem Králové

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Ke čtvrtému kolu první ligy přijel do Třebíče Hradec Králové. Ačkoliv domácí nebyli v tomto utkání favoritem, dokázali svojí bojovností, odhodlaným a kolektivním výkonem, podpořeným výborným Filipem Šindelářem v brance, Hradecké udolat, a poprvé se mohli společně s fanoušky radovat z tříbodového zisku po základní hrací době.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Sdílejte článek
 
V týmu Hradce Králové působí hned několik hráčů, kteří v minulosti oblékali dres Horácké Slavie. Ještě v minulé sezóně to byl Lukáš Valko. A právě Lukáše jsme požádali o několik postřehů z tohoto utkání.
Měl Lukáš pro toto utkání větší motivaci než obvykle?
Samozřejmě, chtěl jsem vstřelit branku a pomoci tak svému týmu k vítězství, což se mi bohužel nepovedlo: s potutelným úsměvem řekl šikovný útočník.
K dramatickému závěru Valko řekl: Myslím, že ve třetí třetině jsme byli lepší, ale nedokázali jsme dát branky. Hlavně proto jedeme domů bez bodu.

Domácí hráli velice pozorně a Hradec se jen těžko prodíral před třebíčského brankáře Filipa Šindeláře, který svoje mužstvo v kritických situacích hodně podržel a na vítězství má velký podíl. Myslím, že celý mančaft hrál dneska výborně. Myslím, že největší podíl na vítězství mají hlavně hráči: skromně přenechává sympatický brankář slávu jiným.
To ale příliš nekoresponduje s pochvalou, kterou brankáři na tiskovce vysekl asistent domácího trenéra Jiří Otoupalík, který doslova řekl: Vítězství našeho mužstva bylo podloženo výborným výkonem gólmana.
Filip Šindelář k tomu říká:Já jsem samozřejmě rád, že se mi daří a že nedostáváme moc gólů. Je to ale samozřejmě i tím, že kluci přede mnou hrají dobře a já tam jsem od toho, aby, když už se nějaká ta chyba stane, tak abych to chytil. Jsem rád, že se mi to zatím daří.
Už druhý zápas za sebou byl otevřený až do konce a diváci si určitě přišli na své. Hostům se nepovedlo vyrovnat ani v powerplay. Jak tyto vypjaté okamžiky zápasů prožívá Filip Šindelář?
Samozřejmě, že chci působit klidným dojmem, protože protihráči by moji nervozitu vycítili a asi by do mě i víc šli. Samozřejmě, že v nitru jsem ne nervózní, ale zápas velice prožívám: uzavřel hodnocení zápasu Filip.


Filip Šindelář v akci

Jedním gólem se na tříbodovém vítězství podílel autor druhé branky domácích Ondřej Látal. Jak on viděl utkání s Hradcem?
Myslím, že na začátku zápasu byl soupeř dost zaskočený a je jen škoda, že jsme toho v první třetině líp nevyužili. Když jsme dali první gól hrálo se nám mnohem líp. Ta druhá branka, to byla taková skoro náhoda. Já jsem puk vypíchl a Olivka /Jiří Oliva – pozn. red./ mi to vrátil. Já už jsem se jen tlačil před bránu a vlastně jsem ani moc nemířil: popsal spokojený Ondřej situaci při druhé brance v Duškově síti.
Látal, Oliva, Laš - to je složení útoku, v němž odchovanec Horácké Slavie letos nastupuje.
Myslím, že naše lajna hrála dneska dobře. Minulý zápas se nám moc nedařilo a to, že jsem minule poslední třetinu seděl mě probudilo a řekl bych, že dneska to nebylo špatné.
Také Ondřej Látal si je vědom faktu, že hráči Horácké Slavie napínají svým příznivcům nervy až do poslední vteřiny zápasu.
Samozřejmě. Jak jinak. Určitě je to dobré pro diváky, aspoň je to baví: pousmál se střelec.
Bohužel jsme zas dostali zbytečný gól a tím jsme si situaci zbytečně zkomplikovali:“
uznal po zápase Látal.
V dalším kole čeká Třebíčské aktuálně vedoucí celek tabulky – brněnská Kometa. Jak vidí Ondřej šance svého týmu v následujícím vloženém pondělním kole?
Myslím si, že my potřebujeme sbírat body hlavně doma a venku můžeme jenom překvapit. Venku můžeme hrát v pohodě a když se podaří dovézt jeden nebo více bodů tak to bude jen dobře:“ uzavřel krátké povídání Ondřej.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Zatím můj nejšťastnější den v roce 2021, směje se dvoubodový David Michálek

včera
Ohlasy po utkání

Matěj Psota: Bylo to ubojované utkání, ale na soupeře se nám povedlo najít recept

17.01.2021
Ohlasy po utkání

Ve třetí třetině nastoupil úplně jiný tým, ví Martin Šťovíček

13.01.2021